Kaza Yine "Geliyorum!" Demedi

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar, bugün babam ile önlü arkalı memleketimize dönerken, İstanbul e80 Anadolu otoyolunda arkadan vatandaş babamın aracına vurdu babamın aracı benim aracıma vurdu, bende fazla hasar yok. Hatta benim aracı tutanağa sokmamayı bile düşündük bir ara, ama ben sokmak istedim ve o şekilde tutanak tuttuk. Şimdi sizlere sorum, ben ne yapayım? Yeni tampon mu? Özel servis mi? Yetkili servis mi? Bir çok şey var kafamda, ya da hiç işlem yaptırmasam mı? Hasar olarak, boyada biraz çatlak ve tamponda hafif kavis var. Düşüncelerinizi alabilir miyim? Teşekkürler. IMG_20200625_183632.jpg

IMG_20200626_034507.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence hiç dokunmayın bişeyi yok gibi

geçmiş olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@sadikesk @Franquaz evet, cidden pek anlaşılmıyor, sadece yakından bakıldığında belli oluyor. Telefonum net çekmesine rağmen belli olmamış hasar

@Musaaksoy geçmiş olsun hocam. Görünmeyecek kadar darbe almış aracınız, bununla gelmiş geçmiş olsun. Hiç değişim falan düşünmeyin, bence kalsın bu şekilde. Yok içime sinmez diyorsanız da iyi bir usta lokal boya ve düzeltmeyle halleder. 

@Holigan dikkat ettiniz mi bilmiyorum, attığım fotoğrafı yakınlaştırınca belli oluyor aslında. Açıkçası endişem, bu araç benim için maliyetli olmuştu alırken ve kazası yoktu, bu şekilde bir durum benim açımdan can sıkıcı oldu. Yoksa çok büyük bir durum değil. Ama insan üzülüyor

yani fotoğraflardan mı kaynaklı bilmiyorum ama çok bir hasar gözükmüyor hocam. şimdilik bence dursun. 1 yıl geçerliydi heralde o tutanak da. tamponlar marşpiyeller aracın en sık darbe hasar görebileceği noktalar. 

eğer satma niyetiniz yakın bir zamanda yoksa. hasar da sizin gözünüze batmayacak kadar büyük değilse ellemeyin biraz dursun. zira bunun için yapılacak bir işlem 1 sene içinde sizin ve ya bir başkasının dikkatsizliği yüzünden tekrarlayabilir arka tampon olduğu için.

fotoğrafta çok gözüme batan bir şey olmadığı için yaptırmadan beklerdim ben olsam. plastik üzerinde bir eğrilme bükülme varsa sıcak suyla bi düzeltme deneyebilirsiniz

@Musaaksoy Musa boya çatlağı dediğin şeyi bilmiyorum ama eşim kullanırken geri geri giderken tampon değdirmesinde benzer sıkıntı bende de oldu boya kalktı o kısımda. Color & Drive ın boya kitini alıp uyguladım, taş izi vs. karşıda elinde bulunsun derim. Tampon boyatmak istesen iş senin kararın tamamen. Bana o zaman 600 tl rakam çıkardılar dışarda serviste 750 metalik renk malum ton tutturmaları rezil olmasın belli bile olmayan ufak birşey ise dert etme. Profosyonel bi yıkamacıya götürdüğünde ver rötüş yaptır. Küçük kit epey iş görüyor aldanma yeter mi yetmez mi diye bilgin olsun diye söylüyorum. 

https://colorndrive.com/tr    Model, yıl, renk koduna göre alırsın. İçerisinde gerekli bütün malzemeler var, eldiven + mikrofiber bez, uygulama pedi, rötüş kalemi fazlasıyla videolarda nasıl yapılacağıda anlatılıyor

Tekrar geçmiş olsun

image.png

image.png

image.png

image.png

Hocam geçmiş olsun düzgün bir rötuş ile işiniz hallolur insan cok kafaya takıyor ama zamanla alıscaksınız hiç boyatmayın

Babaya ve size geçmiş olsun

En büyük kazaniz bu olsun

Birsey gozukmuyor fotolardan nazarlik olarak kalsin bence

Hocam çok geçmiş olsun diyorum, umarım nazar çıkmıştır bi daha kaza yüzü görmezsiniz. 

Pazartesi aynı şey başıma geldi, ben de sizin gibi kararsizim, bugün servise danisacagim 

20200622_174010.jpg

@Musaaksoy Hocam geçmiş olsun.

Bence de değişime veya işleme gerek bir durum yok. Boş yere tramer de kayıt olmasın derim. 

Eski aracımda da otoparkta birisi tampona vurmuştu, o esnada düşünmeye vakit olmadığından hemen tutanak tuttuk ancak sonrasında yaptırmaya gerek görmedim. 

Bir de şu var, eğer 2.el fiyatı etkiler mi diye düşünüyorsanız bu ufak kusur etkilemez. Ancak işlem yaptırıp tramere girerse ister 1000tl olsun bazı alıcılarda alerji yapar. 

Arkadaşlar öncelikle herkese çok teşekkürler, bugün tabiri caizse gündüz gözüyle tekrar baktık, plaka kısmında da esneme var ve boya çatlakları fotoğrafta olduğundan daha fazla belli oluyor. Ayrıca plaka aydınlatma lambası kırılıp içine girmiş. Doğuş otoya gittim, bana 1200 TL fiyat verdiler tamiratı için, tamponun değişimine gerek görmediler. Şuan bu şekilde yaptırmayı düşünüyorum. Birde rs servise gideceğim, kaskomun anlaşması var, mini onarıma girer mi diye bakacağız

Geri
Üst Alt