Far şeffaf Kaplama PPF

@Musaaksoy ben biraz daha görsellik istediğim için ATR50 yaptırdım ön cama. Yan camlara da ATR15. Dün gece ilk kez sürdüm ön cam filmi ile rahatsızlık hissetmedim.

Far için ppf olarak hangi marka model seçilmeli/kullanıyorsunuz?

Dayanım ve iyi/kötü tecrübe olarak ne tavsiye edersiniz?

En ucuzu hangisiyse onu tavsiye ederim. PPF filmlerde iki kalite var biri TPH diğeri ise TPU malzemeli filmler. TPH serisi PPF filmler 5 yıl ömür süresi varken, TPU malzemeli PPF filmler 10 yıl ömür süresi olduğu söyleniyor. Bana kalırsa kesinlikle markaya bakmayın. Çok kıl iseniz TPU malzemeli PPF kaplatın markası önemli değil. Sonuç olarak hen ne kullanırsanız kullanın 2 yada 3 bilemedin 4 yıla yaniletmek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü taş vurukları oluyor.

En ucuzu hangisiyse onu tavsiye ederim. PPF filmlerde iki kalite var biri TPH diğeri ise TPU malzemeli filmler. TPH serisi PPF filmler 5 yıl ömür süresi varken, TPU malzemeli PPF filmler 10 yıl ömür süresi olduğu söyleniyor. Bana kalırsa kesinlikle markaya bakmayın. Çok kıl iseniz TPU malzemeli PPF kaplatın markası önemli değil. Sonuç olarak hen ne kullanırsanız kullanın 2 yada 3 bilemedin 4 yıla yaniletmek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü taş vurukları oluyor.
hocam sizin arkadaşınız Manisa'da mıydı? Bizim puntonun farları baya kötü durumda temizletip film yaptırma niyetindeyim, değer mi bilmiyorum ancak (İzmir'den) Manisa'ya gitmeyi de düşünebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ozan Karsavuran Hocam hiç buraya kadar gelmenize gerek yok İzmirde daha iyi ustalar var. Far temizlemeye 100-150tl arası bir şey alırlar ppf kaplamaya da ortalama 200-250 tl civarı alırlar. Fiyatlar bunun üzerindeyse başka yerden fiyat alın. PPF konusunda da bahsettiğim gibi hangi seri PPF kullandığını sorun sorgulayın.

2 yillik kullanimdan sonra benimde çakma j farin tekinde vernik atmasi var diger tarafta hic bir kusur yok

istanbul da ucuz far kaplama yapan yer biliyor musunuz 

kaplama yapilmadan önce far temizligi yapmak istesek vernik daha cok zarar görür mü acaba

2 yillik kullanimdan sonra benimde çakma j farin tekinde vernik atmasi var diger tarafta hic bir kusur yok

istanbul da ucuz far kaplama yapan yer biliyor musunuz 

kaplama yapilmadan önce far temizligi yapmak istesek vernik daha cok zarar görür mü acaba
Fardaki vernik atmasının durumuna bağlı olarak temizlik yapılabilir., temizlikten ziyade sağlıklı sonuç vermesi için yapılması gereken doğru işlem polisaj yapılmalı sonrasında ppf ile kaplanmalı., bu tip işlerde ucuz etin yahnisi pek verimli olmuyor., malzemenin kalitesinden ziyade işçilik önemli olduğu için ucuz işçilik üzer, düzgün bir işçilikte ucuz olmaz.

Fardaki vernik atmasının durumuna bağlı olarak temizlik yapılabilir., temizlikten ziyade sağlıklı sonuç vermesi için yapılması gereken doğru işlem polisaj yapılmalı sonrasında ppf ile kaplanmalı., bu tip işlerde ucuz etin yahnisi pek verimli olmuyor., malzemenin kalitesinden ziyade işçilik önemli olduğu için ucuz işçilik üzer, düzgün bir işçilikte ucuz olmaz.
Haklısın ustad

Ucuz etin yahnisi tat vermez

İkinci secenek gittigi yere kadar gitsin sonra satarim farlari komple yenilerim yeniye ppf kaplatirim

Haklısın ustad

Ucuz etin yahnisi tat vermez

İkinci secenek gittigi yere kadar gitsin sonra satarim farlari komple yenilerim yeniye ppf kaplatirim
Bence de replika fara ppf yapmaya değmez

Bence de replika fara ppf yapmaya değmez
Güccücük heves ettik ppf e heves birakmadin yaaa

Ceza olarak baklava ismarla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt