w210 mercedes alınır mı ?

nebraska

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

2014 yılında sıfır aldığım Golf' ümü satalı 10 ay oldu. Araç satın almak gibi bir niyetim hiç yoktu ancak içime bir mercedes sevdası geldi. Sorum şu 97-98-99 model w210 kasa mercedes hakkında ne biliyorsunuz, ben hiç kullanmadım ve etrafımda da kullanan tanıdığım olmadı. Avangarde veya kompresör olması şart değil, elegance normal 136 bg lik te olur. Temiz ve 100-150bin km arası araç istiyorum ve ayırdığım bütçe ile bu şartları sağlayan modeller 97-98-99 model araçlar. Önceki w124 kasa halk arasında efsane olmuş durumda ancak ben w124 kasadan vazgeçtim istemiyorum.

Bu araçlar için paslanma yaptığına dair bir şey duydum bu doğru mudur, yaygın mıdır başıma çok iş açar mı bu pas durumu bilgisi olan var mı ? Açıkçası aklımdaki tek çekince bu yoksa yapıştırcam bi e200. Olursa bu şartlardaki bir e200 olur olmazsa hiçbir marka model olmaz.

Başka herhangi bir forumda aktif üyeliğim yok o yüzden sizlere sormak istedim. Sevgiler.

E denince aklıma ilk gelen kasalar W124 ve W211 dir, ikisi de efsanedir gözümde. W124 günlük kullanım için pek uygun değil bence artık. W210 belki ama imkan varsa W211 bakın derim.

W210 ile alakalı bilgim yok ama bu tip araçlarla alakalı şöyle bir şey söyleyebilirim.

Eğer araç daha önce bakanlık gibi bir yerde kullanıldıysa hizmet ettiği süre boyunca muayene zorunluluğu olmadığı için bunları ihale yolu ile alan şahıslar, muayene kayıtları olmadığı için km düşürebiliyorlarmış.

Bu tip durumlarda ruhsattaki ilk tescil tarihine bakmak gerekiyormuş, aracın model yılından birkaç sene sonrası yazıyorsa o aracın kilometresinden şüphe etmek lazım.

W210 gibi bir aracı orijinal 100-150bin km arasında bulmak kolay bir şey değil, bulursanız da iyi para isterler.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

@frknyldrm aklımdaki araçlardan birinin tescil yılı model yılının 8 yıl ilerisindeydi. Böyle bir mevzu olabiliyor demekki onu elemiş olduk. Mesajınız biraz nokta atışı oldu teşekkürler.

@nebraska Arabayla ugrasmaktan zevk alyiorsaniz ve bunun icin vaktiniz varsa alinabilir, kompresör'lerden uzak durmaninzi tavsiye ederim

Bizde sıfır km aldığımız bir w124 var. 1991 model Maşallah 450.000km de ve tank gibi. Ama artık güncel hayatta insan biraz daha konfor ve yenilik istiyor. Oyüzden w210 veya bütçe biraz daha zorlanabilirse  w211 daha mantıklı olur. Düzgün bir araç yakalarsanız alın geçin. Sonuçta arabanın yıldızı var ve Mercedes’de E’den başlar derler. A-b-C yi geçin. 

@CaptainJava hocam büyük konuşmamak lazımmış ben sanırım çok büyük konuşmuşum. Yukarıda başka marka model olmaz demiştim, yine başka bir başlık altında bir daha sıfır araç almam demiştim. Aylarca araştırdım takip ettim piyasayı hem w124 sonra w210 çok hevesim vardı temizleri çok pahalı, sonra kaskosuz dolaşmamak ve 4 aylık bebek olmasından sebep biraz daha güvenlik istemem falan filan derken kendimi bir sabah aniden hyundai bayisinde buldum ve dün elantra' mı teslim aldım. 

@nebraska Yeni aracınız hayırlı olsun.

Golf sattığınız 11 ay öncesinden bu zamana kadar imkan olmasına rağmen araç alımını bekletiyseniz, sanıyorum alım gücündeki zayıflama ve enflasyonu en net şekilde hissetmişsinizdir. 

Ayrıca teşekkür de ederim.
Rica ederim, Allah ödeme kolaylığı versin. 

Son 1 yıldır araç arayışı çelik gibi sinir gerektiriyor... Bir yandan araç yok, bir yandan fiyatlar durmuyor, bir yandan ev ahalisi "hadi ama , onun kaşı bunun gözü deme artık" baskısı, bir yandan çocuk (bebek) olması nedenli acil ihtiyaç.. 

Rica ederim, Allah ödeme kolaylığı versin. 

Son 1 yıldır araç arayışı çelik gibi sinir gerektiriyor... Bir yandan araç yok, bir yandan fiyatlar durmuyor, bir yandan ev ahalisi "hadi ama , onun kaşı bunun gözü deme artık" baskısı, bir yandan çocuk (bebek) olması nedenli acil ihtiyaç.. 
Sormayın birkaç araç satışı ve alışı arasında geçen sürede ben de bunu yaşadım,

Ta ki son sefer, noterden birinin satışını verdim, diğerini aldım. Aynı noter değildi ne yazık ki  :D  bir daha ki sefere aynı notere denk getircem  :)

Geçen süre boşluğunda etraftan alakasız öneriler de çok gelir yok şu şunu önerdi bu bunu tavsiye etti...

Özellikle hanımlara laf anlatmak zor bu konularda. Şöyle bir araba gördüm çok güzeldi diyor, arıyorsun tarıyorsun zor güç bela buluyorsun ilanları göstere göstere. Alakasız yakıt/performansta verimsiz, yollarda zor denk gelebilecek vag grubu dışı araçlar buluyorlar ...

@CaptainJava hocam büyük konuşmamak lazımmış ben sanırım çok büyük konuşmuşum. Yukarıda başka marka model olmaz demiştim, yine başka bir başlık altında bir daha sıfır araç almam demiştim. Aylarca araştırdım takip ettim piyasayı hem w124 sonra w210 çok hevesim vardı temizleri çok pahalı, sonra kaskosuz dolaşmamak ve 4 aylık bebek olmasından sebep biraz daha güvenlik istemem falan filan derken kendimi bir sabah aniden hyundai bayisinde buldum ve dün elantra' mı teslim aldım. 
Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Şu an web sitesinden baktım elentraya, baya güzel olmuş. Sıfır araçta her zaman iyidir.

Ama artık güncel hayatta insan biraz daha konfor
Hocam sanıyorum burada konfor dan kastınız şöför için kullanım esnasındaki asistanlar ve ergonomi. Yoksa yol konforu olarak w124 daha iyidir yanılıyor muyum? 

Geri
Üst Alt