DSG aracınız ile kaç kilometredesiniz

krypkts dedi:
@krypkts  hoşgeldiniz aramıza. Golfüm henüz yok. 2 buçuk yıldır passatımız var. 2013 1.4 tsi 160hp dsg. şu an 38960 km de. Maşallah gram sorun çıkarmadı. 40 bin diyebilirz. Ama çok dikkatli kullandım bu zaman zarfında. ışıklarda durkalk trafikte N ye getiririm. start stopu kullanmam. park ederken aldığım günden beridir önce frene basarım sonra N ye getiririm  sonra el freni çekerim. sonra ayağımı frenden çektikten sonra P konumuna getiririm. Ve asla yürür haldeyken N konumuna getirmem. Spor modda da kullandığım oldu baya. Bence DSG artık çok iyi ve dayanıklılığı arttı. Kullanma kurallarına dikkat ettikten sonra pek sorun olacağını sanmıyorum. Ha bir de ileri geri yaparak park durumlarında falan araç durmadan R ve D arasında hızlı geçişler yapılmaması gerekir bence.  İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. :)
Hoşbuldum hocam, kıymetli deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkür ederim. Çok güzel kullanmışsınız belli ki bu kilometrelere kadar sorunsuz gelmişsiniz :)   Sıkışık trafikte N konumuna alırım genelde demişsiniz yorucu olmuyor mu o şekilde. Araçta AutoHold açıkken frene tam basıldığında araç D konumunda olsa da boşa atmıyor mu ? Okuduklarimdan bu sekilde hatırlıyorum yanlış olabilir hatırladığım. Yanlış mı biliyorum acaba ?
Rica ederim hocam. Dediğiniz doğru sanırım ben de okumuştum onu ama el alışkanlığı edindikten sonra okumuştum. Şu an halen daha ışıkta falan durunca direk N ye alıyor elim. Bir de psikolojik olarak kendimi daha iyi hissediyorum öyle. :) bide bendeki dsg ile yeni golfteki dsg farkı var mı onu da bilmiyorum. D konumundan S ye geçiş şu anki golfteki gibi değil bende tuşla geçiyorsunuz. bir de auto hold açıkken durduğumda N konumunda ayağımı frenden çekince yeşil renk fren işareti çıkıyor gösterge ekranında ( ben senin yerine basıyorum diyor) Ama D konumunda bu işaret çıkmıyor. Bu nedenle psikolojik olarak durunca N ye alıyorum. :)

alper32 dedi:
12 bin km 5 ay  :'(
5 ayda 12 bin km yapmışiseniz  yanlış motor tercihi yapmışsınız. insan o kilometre ile tüm maaşını benzine verir  >:   keşke dizel tercih etseydiniz.

@golfaşkı  6 lt ortalamam var ve gayet memnunum. Hele ki dizel tüketimlerini gördükçe içim daha da rahatlıyor  :'(

alper32 dedi:
@golfaşkı  6 lt ortalamam var ve gayet memnunum. Hele ki dizel tüketimlerini gördükçe içim daha da rahatlıyor  :'(
vay.. hocam maşallah diyeyim 6 litre ortalama varsa dizele ne hacet. ben 7,5 dolaylarındadır diye düşünmüştüm. ve ondan dizel alınsa daha iyi olurdu demiştim.  hatta bence ortalama 6,5 sa  candır can  :( '

22 Şubat 2016 tarihinde almıştım 3600 ya da 3700 km'de falan şu anda. Tamamen şehir içi kullanımdır. Uzun yolda test etmek için sabırsılanıyorum.

9 ay 17 bin km

15 bin bakımdan sonra karma tüketim 6lt nin altına (5.7) indi.

@jajaja Allah kaza bela vermesin guzel gunlerde guzel surusler dilerim.yakit tuketiminiz nedir ? Tsi mi tdi mi ? Hangi şehir trafik yoğunluğu. 

Hoşgeldiniz , 1.4 tsi 125 hp dsg sahibiyim aracım 12500 km sorunsuz devam ediyor ama çıkarırsa da inanın umrumda değil :)  

2013 model 1,4tsi 122hp dsg 43bin kavrama değişti hafif titreme vardı. şuan 68000km 

2013 tiguan 2.0tdi dsg 86000km 7ileri sorun yok.tiguanlar 7 ileri tam otomatik olması lazım, ıslak yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2. yıllık ve km olarak 30 000 bakımı yapıldı 

daha bir sorun olmadı fakat artık ufaktan sanki birşeyler hissettiriyor gibi 

23.03.2016 trafiğe çıkış 2100 km henüz bir sıkıntı yok umarım olmaz

Aracımı 23.10.2015 te 9200 km'de aldım. Şu an 15000 km olmuş. Ciddi bir sıkıntı yasatmadı.

Geri
Üst Alt