DSG aracınız ile kaç kilometredesiniz

gokberks dedi:
2.0 tdi passatimizda 6 ileri dsgyi 90000 km sorunsuz kullandik. A3'teki 7 ileri dsg 41000 kmde bir sorun cikarmadi simdilik.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Müthiş rakamlar. Kullanırken dikkat ettiğiniz, özen gösterdiğiniz bir şey var mı, yoksa direk D'ye alıp kullanıyor musunuz?

Honour81 dedi:
2.0 tdi passatimizda 6 ileri dsgyi 90000 km sorunsuz kullandik. A3'teki 7 ileri dsg 41000 kmde bir sorun cikarmadi simdilik.

Müthiş rakamlar. Kullanırken dikkat ettiğiniz, özen gösterdiğiniz bir şey var mı, yoksa direk D'ye alıp kullanıyor musunuz?
Hicbir seye dikkat edilmedi hocam.

22.100....22.101...+  :)

3000 tdi (110)+dsg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.4 tsi 125 hp 4.400 km (4 ay)

9700 (8 ay) [emoji4]

iPhone using Tapatalk

erkanz dedi:
9700 (8 ay) [emoji4]

iPhone using Tapatalk
Manueli soran yok hayat DSG'si olana güzel valla [emoji2]

Çıkıntılık yapayım benim manuel 29.700'de. 23.000de aldım tam 3 ay 16 gün önce [emoji4]

MSE dedi:
9700 (8 ay) [emoji4]

iPhone using Tapatalk
Manueli soran yok hayat DSG'si olana güzel valla [emoji2]

Çıkıntılık yapayım benim manuel 29.700'de. 23.000de aldım tam 3 ay 16 gün önce [emoji4]

@MSE Hocam ben sormadım bak yine bana takıldın  s=s19   Bir snrf umuz yok ki lafımız geçsin  s=s17 Kazasız, belasız, güzel günlerde bol kilometreler dilerim herkese  :)

Çok güzel bir konu başlığı olmuş tecrübelerini aktaran herkese teşekkürler...Bir sorum olacak hocalarıma.+2 yıl garanti uzatmayı aracı alıp kullanmaya başladıktan sonra da satın alabiliyor muyuz acaba ? Yoksa aracı teslim alırken mi almak zorundayız.

eakuder dedi:
Çok güzel bir konu başlığı olmuş tecrübelerini aktaran herkese teşekkürler...Bir sorum olacak hocalarıma.+2 yıl garanti uzatmayı aracı alıp kullanmaya başladıktan sonra da satın alabiliyor muyuz acaba ? Yoksa aracı teslim alırken mi almak zorundayız.
Hocam merhaba. Sorunuzun cevabını Murat hocam aşağıda linkte yanıtlamış :) 2 yılın sonuna kadar alınıyor ancak fiyat biraz değişiyor

Garanti Uzatma Koşulları ve Fiyatları

http://www.golftutkusu.com/index.php?topic=1611

@MSECevabınız için çok teşekkür ederim ...

28.08.2015 aldım su an 6600 km'de kendisi ile aramız iyi su an.

@krypkts  hoşgeldiniz aramıza. Golfüm henüz yok. 2 buçuk yıldır passatımız var. 2013 1.4 tsi 160hp dsg. şu an 38960 km de. Maşallah gram sorun çıkarmadı. 40 bin diyebilirz. Ama çok dikkatli kullandım bu zaman zarfında. ışıklarda durkalk trafikte N ye getiririm. start stopu kullanmam. park ederken aldığım günden beridir önce frene basarım sonra N ye getiririm  sonra el freni çekerim. sonra ayağımı frenden çektikten sonra P konumuna getiririm. Ve asla yürür haldeyken N konumuna getirmem. Spor modda da kullandığım oldu baya. Bence DSG artık çok iyi ve dayanıklılığı arttı. Kullanma kurallarına dikkat ettikten sonra pek sorun olacağını sanmıyorum. Ha bir de ileri geri yaparak park durumlarında falan araç durmadan R ve D arasında hızlı geçişler yapılmaması gerekir bence.  İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

xMaganda dedi:
@krypkts  hoşgeldiniz aramıza. Golfüm henüz yok. 2 buçuk yıldır passatımız var. 2013 1.4 tsi 160hp dsg. şu an 38960 km de. Maşallah gram sorun çıkarmadı. 40 bin diyebilirz. Ama çok dikkatli kullandım bu zaman zarfında. ışıklarda durkalk trafikte N ye getiririm. start stopu kullanmam. park ederken aldığım günden beridir önce frene basarım sonra N ye getiririm  sonra el freni çekerim. sonra ayağımı frenden çektikten sonra P konumuna getiririm. Ve asla yürür haldeyken N konumuna getirmem. Spor modda da kullandığım oldu baya. Bence DSG artık çok iyi ve dayanıklılığı arttı. Kullanma kurallarına dikkat ettikten sonra pek sorun olacağını sanmıyorum. Ha bir de ileri geri yaparak park durumlarında falan araç durmadan R ve D arasında hızlı geçişler yapılmaması gerekir bence.  İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. :)
Hoşbuldum hocam, kıymetli deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkür ederim. Çok güzel kullanmışsınız belli ki bu kilometrelere kadar sorunsuz gelmişsiniz :)   Sıkışık trafikte N konumuna alırım genelde demişsiniz yorucu olmuyor mu o şekilde. Araçta AutoHold açıkken frene tam basıldığında araç D konumunda olsa da boşa atmıyor mu ? Okuduklarimdan bu sekilde hatırlıyorum yanlış olabilir hatırladığım. Yanlış mı biliyorum acaba ?

Geri
Üst Alt