Vcds 20.4 kablo sorun çözemedim ?

Caner991

Yeni Üye
İsim
Caner
Merhaba aliexpressden aldığım bir kablo vardı 20.4 sürümünde dediği şekilde kurdum nete bağlanmadan dediği tüm ayarları kapatarak antivirüs vs firewall ama sonuç değişmedi. İçindeki cip atmeca güncellenebiliyor ama onada cesaret edemedim. Bu kabloyu adam edebilecek bir arkadaş var mı Ankara’da ? Kabloda var obdeleven da lane asist i bir aktif edemedim kim yardım edebilir acaba ?😂

32381016-FBE9-4EE3-AF62-9F16D50652D7.jpeg

@Caner991 cd içindeki loader.exe'yi dosya içine atın ve masaüstündeki değil klasör içindeki launcherdan açmayı deneyin

@CemK tamam müsait bir zaman deneyelim ama denemediğim şey kalmadı. 

@CemK aslında Ankara’da olsa biri alıp baksa sanki daha iyi olacak gibi çünkü herşeyi denedim sen hangi ildesin hocam

@Caner991 İstanbul, sen bilirsin hocam, daha once uzaktan halledilmeyen sadece Çin çipli, Bide bootlader açık olmayanlar oldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Caner hocam'in da kablosunu 20.4.1 e yukselttik sorunsuz :)

Gerci arabasında yeni nesil moduller olduğu icin bazi modullere baglanamadi ama kablo çalıştı en azindan :)
Cem hocama cok teşekkür ederim onun sayesinde kablo çöp olmaktan kurtuldu

@CemK

Cem hocama ben de teşekkür ederim, bayağı vaktini ayırdı sorularıma cevap yazdı sağolsun, gece yarılarına kadar.

11 yıllık Bilgisayarım xp olduğu için teamviewer kuramadım ve uzaktan yardım sağlayamadık. (İşim Teknolojinin içinde ama Terzi kendi söküğünü dikemez hesabı eve yeni pc alma ihtiyacı doğmamıştı şimdiye kadar.)

Benim kablo da r50 resistör ile stc çipi arasındaki 9 nolu pinin bağlantısını kesmek gerekiyormuş. Alp hocamın açtığı Konuda da yazıyordu, onu yapmadığımdan bootloader açık mı kapalı mı bakamıyordum. 

Onu yaptım ve bootloader in kapalı olduğunu öğrendim (Dıdınnnnnnnn kötü haber 🤦). Şimdilik Konudaki kodlamaların nasıl yapılacağını anlamaya çalışıyorum , olmadı pc ye Windows 10 yükleyip Cem hocamdan uzaktan yardım isteyeceğim yine 🤗

Bu arada telefondan fotoğraf yüklerken fotoğrafı küçültemiyorum 6 - 7 mb tutuyor, sunucu da çok büyük yer kaplıyordur her geçen gün yüklediğimiz fotoğraflar. Artık telefonun Ekran görüntüsü alıp öyle yüklüyorum. Foruma ek bir özellik eklenebiliyor mu acaba, Fotoğrafların çözünürlüğünü düşürerek yükleme vs gibi...

Screenshot_2020-07-01-00-52-59-68.png

Geri
Üst Alt