Golf 7 60 amper akü uyumlu mu

Mehmet-_

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Herkese merhaba yeni aldığım golf7 dizel aracımda bu akü çıktı arabam şuan sorunsuz çalışıyor start stop sorunsuz çalışıyor. Akü 60 amperdir normal özelliksiz. ilerde sorun yaşarmıyım.

Screenshot_2020-06-24-22-57-51-720_com.miui.gallery.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese merhaba yeni aldığım  golf7 dizel aracımda bu akü çıktı arabam şuan sorunsuz çalışıyor start stop sorunsuz çalışıyor. Akü 60 amperdir normal özelliksiz. ilerde sorun yaşarmıyım.

Ekli dosyayı görüntüle 34802
çıkma akü alıp takmışlardır., normalde piyasada bulunabilecek bir akü değil., normalde dizel araçta yüksek güç ihtiyacı olduğundan AGM tip akü kullanılır., bu akü standart düz akü., ölçtürmeden ne kadar dayanır bilemezsiniz..

Golf 7 dizellerde 68ah veya 70ah AGM tip akü kullanılır.,

Bu akü yeni bile olsa kapasitesi düşük..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracın aküsü bitmiş bi şekilde mevcut aküzere takilmis ve KODLANMIŞ....

Nasıl kodlari lar acaba ???

Sorunsuz start stop calsiyorsa sıkıntı çıkaracağını sanmam hocam onca start stop hatası veriyor sonra da aküç tamamen bitiyor die biliyorum 

Tabi akuculerin tabiri de kalp krizi diyorlar akü uzerinde yeşil görünüyorsa iyi siyah görünüyorsa bitmiş gibi ifade var akuden aku ye değişiyor badıma geldi aku iyi görünüyordu bitti yolda kalmıştım yani bir yere gittik istop ettik tekrar çalışmadı fakat bu fiesta da olmuştu...

Her neyse muhtemel sknti yaşamazsınız gittiği yere kadar kullanın tavsiyem...

Ben bir türlü kodlayamiyorum hocam sormuştum tekrar konunuzda sorayım...

Fethiyede veya fethiye civarında akü koldyacak bi arkadaşım varmidir veya yonlendirebileceniz bir yer...

Akü işi canımı sıktı baya kayinpederimin aracı dışardan garantılı aku almış takmış servis kodlamiyor fethiye başaran...

Nedeni de orjinal aku değilmiş 59 ah değilmiş 60 mis orjinalini kodlama ya gerek var sanki şaka gibiler... 

60 Ah den ziyade 640A Gücü önemli bence akünün.  (y)

Geri
Üst Alt