Kapı Kilidi için yağ tavsiyesi

Mertcan33

Üye
İsim
Mertcan veriralmaz
Merhabalar değerli forum üyeleri... golf 7 aracımın kapı kilitlerini yaglamak istiyorum ama fabrika çıkışındaki yağ'i bulmak istiyorum. Beyaz krem gibi yağ vardı orjinalinde sizden ricam o yağın linkini yada adını öğrenebilir miyim? 

Bahsettim kilit yeri temsili dır. 

Screenshot_20200624_183855.jpg

Merhabalar değerli forum üyeleri... golf 7 aracımın kapı kilitlerini yaglamak istiyorum ama fabrika çıkışındaki yağ'i bulmak istiyorum. Beyaz krem gibi yağ vardı orjinalinde sizden ricam o yağın linkini yada adını öğrenebilir miyim? 

Bahsettim kilit yeri temsili dır. 

Ekli dosyayı görüntüle 34793
Öncelikle baştan söyliyim asla wd40 veya silikon spey kullanmayınız/kullanılmamalıdır.!!

Kapı kilitleri için uygun ürün beyaz sıvı gres kullanılır., belki dikkat etmişsinizdir., Showrom daki sıfır araçlarda kapı kilitlerinde, koltuk raylarında beyaz bir yağ olur., buna sıvı gres diyoruz., 

PTFE içerikli beyaz sıvı gres diye geçiyor; kullanım alanları; kapı kilitleri, bagaj kapağı kilidi, kapı askı kolları, sunroof rayları, koltuk rayları..,

Würth HHS Gres (hhs2000 veya hhs5000 ile karıştırmayınız onlar farklı ürün)

Tunap 901 

Upvote 0
Hocam sıvı gres öyle krem gibi beyaz değil ki, saydam oluyor  ben fabrikadaki gibi beyaz yağdan istiyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@forzaGilles dediğiniz ürünü alacağım size zahmet lint atarmisinz benim baktığıklarimin hepsi hhs2000 yazıyor.. 

Upvote 0
@forzaGilles dediğiniz ürünü alacağım size zahmet lint atarmisinz benim baktığıklarimin hepsi hhs2000 yazıyor.. 
Würth biraz zor bulunuyor., würth ‘ün kendi sitesine üye olduğunuzda satın alabiliyorsunuz., veya m.hizmetleri size yakın satan yere ürünü gönderir., https://eshop.wurth.com.tr/tam-katalog/HHS-Gres/31313008060306.cyid/3131.cgid/tr/TR/TRY/

Tunap 901 alabilirsiniz ikiside kaliteli ürün birinin diğerine üstünlüğü yok., markaya çok takılmayın., önemli olan klitleri güzelce kirini pisliğini temizleyip ondan sonra uygulama yapmanız kirli haldeyken pek bir anlamı olmayacaktır

Upvote 0
@forzaGilles hocam bu dedikleriniz saydam su gibi ben krem gibi olandan süreyim diyorum onlar kalıcı oluyor rica etsem o fabrika çıkışında üzerinde bulunan o yag'in linkini paylaşir misinz benim hiç bilgim yok :)

Upvote 0
@forzaGilles birde aklıma, gelmişken bende tunap 921 var bugün ondan sıktım kilitlere umarım zarari olmaz hocam :)

Upvote 0
@forzaGilles hocam bu dedikleriniz saydam su gibi ben krem gibi olandan süreyim diyorum onlar kalıcı oluyor rica etsem o fabrika çıkışında üzerinde bulunan o yag'in linkini paylaşir misinz benim hiç bilgim yok :)
Krem gibi olanlar bir süre sonra toz-toprak çamur gibi olur, temizlemesi ayrı sıkıntı uğraştırır., su gibi olması yanıltmasın sıktıktan bir süre sonra daha katı bir hal alır, kir tutmaz, fabrikada da bu ürün kullanılıyor., 

921 aracın alt takımında kullanılan bir ürün anway loc tarzı bir apc ile fırça yardımıyla iyice yedirerek temizlerseniz çıkacaktır

Upvote 0
@forzaGilles @forzaGilles anladım hocam çok teşekkür ederim.. Tunap 921 kullanmaz olmamin ne gibi zarari olur yani hemen temizleyip 910 kullanmalımiyim
mümkünse en müsait zamanda geciktirmeden temizleyin., 921 aracın alt takımında ağır iş gören parçalarda kullanılıyor., nasıl bir zararı olur denemeden kimse bilemez., deneyip tecrübe etmek isterseniz orası ayrı bir konu.. :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt