Golf 7 lastik tercihi

@CemK evet, kendi aracınızda denemeden anlaşılmaz , sadece fikir verir.

@ogzogz Baya hassaslardi o konuda,  dijital olcum cihazi ile kontrol ederek 33psi bastilar. Olmasi gereken bu 33 kullanin dedi. 32 olmazmi dedim, tavsiye etmem 33 idealdir dedi :)

Primacy Mutlak faha konforlu ama fark ne kadar ki acaba, %3-5 seviyesini gecer mi hissiyat olarak 🤔
En doğru değerler aracın etikette yazan değerleridir., michelin için iyi fiyata almışsınız., aldığınız yer neresi..?

@forzaGilles Maslak Atatürk Oto Sanayi Michelin Bayisi Özkan Lastik den aldim hocam.

Valla etkikete baktim yüklü Ön 33 Arka 41 vermiş.

Yüksüz Ön Arka 30 vermiş 😁

Ben bunu 30 yapar denerim, 33'den 30'a düşünce konfor iyilesir bi miktar 😁

168EDA47-4D00-4E3F-91E0-FCE3B7A4A8EC.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Maslak Atatürk Oto Sanayi Michelin Bayisi Özkan Lastik den aldim hocam.

Valla etkikete baktim yüklü Ön 33 Arka 41 vermiş.

Yüksüz Ön Arka 30 vermiş 😁

Ben bunu 30 yapar denerim, 33'den 30'a düşünce konfor iyilesir bi miktar 😁

Ekli dosyayı görüntüle 35856
Ayarı sıcak lastikte yani yol yapmış lastikte yapacağınız için 30psi vurursanız aslında gerçerte 27-28psi vurmuş olursunuz., Etiketteki değerler soğuk lastiğe vurulması gereken değerlerdir., 

Lastik sabah işe giderken yol yapmaya başladığı anda ısınmaya başlar., ve basınç düşer., 1-2km’den fazla yol yaptıktan sonra lastiklere hava vururken 2-3psi fazla vurmalısınız yoksa düşük değere ayarlamış olursunuz., benzincilerdeki makinaların %90’ı bozuk veya düzgün ayar yapmıyor., lastikçide ayarlatmanızı öneririm..

@forzaGilles Lastiklerimi evden cikip sakince gidip en fazla 1km'den ilerdeki benzincide vururum genelde hava, arabada dijital olcer var onla ayarlarim zaten hocam, merak etme 👍😊

@forzaGilles bu arada nitrojen bastilar, olcerle araba park yerindeyken indire indire 30 yaparim daha da iyi olur sanki 😁

@CemK hocam onceki msj da hız endeksi  91V olanı takacagım demişsiniz bulamayıpda 91Y taktınız. bende netten arayıyor 91v olanı pek yok 

@Ümit Akkaya Evet maalesef 91V olan yok, 13 Agustos verdiler geleceği tarih, once 10 Temmuz demişlerdi. Sipariş kesinlesmeyince gelmiyo vs dedi bi lastikci. Bide 13 Agustos'da 5 adet geliyo gorunuyodu, hem beklemek istemedim hemde onlar için  675x4 verdiler fiyat. 91Y çok farkli olmaz dedi baya bi kişi, yuk 91 ve XL değil lastik, ondan dolayı aldım.

@Ümit Akkaya Evet maalesef 91V olan yok, 13 Agustos verdiler geleceği tarih, once 10 Temmuz demişlerdi. Sipariş kesinlesmeyince gelmiyo vs dedi bi lastikci. Bide 13 Agustos'da 5 adet geliyo gorunuyodu, hem beklemek istemedim hemde onlar için  675x4 verdiler fiyat. 91Y çok farkli olmaz dedi baya bi kişi, yuk 91 ve XL değil lastik, ondan dolayı aldım.
yol sesi olarak Y daha fazla diyorlar cok fark ediyormu acıkçası bılmıyorum @forzaGilles ali hocam belki aydınlatır bızı :)

yol sesi olarak Y daha fazla diyorlar cok fark ediyormu acıkçası bılmıyorum @forzaGilles ali hocam belki aydınlatır bızı :)
Y ile V arasında ses olarak etki değil.,

Hız endeksi lastiğin ısınma (optimum çalışma sıcaklığına) ulaşması bakımından farklar oluşur., atıyorum V olan 3km sonra ulaşıyorsa, Y olan 5-6km sonra ulaşır., bazen hiç fark da olmaya bilir..

Y ile V arasında ses olarak etki değil.,

Hız endeksi lastiğin ısınma (optimum çalışma sıcaklığına) ulaşması bakımından farklar oluşur., atıyorum V olan 3km sonra ulaşıyorsa, Y olan 5-6km sonra ulaşır., bazen hiç fark da olmaya bilir..
ozman hocam y-w-v pek onemi yok diyosunuz.. ben araştırdıgımda Y-300km V-240km dayanım hızından dolayı kavucuk yapısı y nin sert oldugunu daha fazla yol sesi yapacagını yazan yerler vardı.

@Ümit Akkaya Bana'da öyle geliyor ama kime sorsam yok dedi bende aldim valla, ama halen supheleniyorum açıkçası :)

Biri radyal celik tel daha fazla olur Y olanda yüksek hiza dayanmasi için, onuda lastikde anlamazsin farkı, lastik biraz da daha dayanıklı olur hic yoksa, Y al sen dedi.

Ama kauçuk bende de halen soru işareti valla :)  Michelin'e mi yazsak 😂😂

Geri
Üst Alt