Klima gazı

furkanmk7

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Araç
mk7
Arkadaşlar selam,

2 senedir aracımın bakımını dışarda yaptırıyorum ilk 3 bakım servis son 2 bakım dışarıda klimam pek soğurmuyor gibi son 2 bakımda klima gazı doldurtmadım daha önce servis ne yaptı bir fikrim de yok sizce ne yapmalıyım.

teşekkürler.

Arkadaşlar selam,

2 senedir aracımın bakımını dışarda yaptırıyorum ilk 3 bakım servis son 2 bakım dışarıda klimam pek soğurmuyor gibi son 2 bakımda klima gazı doldurtmadım daha önce servis ne yaptı bir fikrim de yok sizce ne yapmalıyım.

teşekkürler.
Araç isterse 20 yaşında olsun klima gazı sistemde kaçak olmadığı sürece eksiltme yapması mümkün değildir., eksiltme varsa mutlaka bir yerlerden kaçak vardır., önce kaçağın bulunması ve onarılması sonra gaz basılması lazım

@forzaGilles teşekkür ederim hocam bu yazı biraz kafamı karıştı. 

Ekli dosyayı görüntüle 34708
Hocam bir çok sebebi olabilir., fan motoru, klima kompresörü veya başka bir arıza olabilir., işi bilen bir klimacının bakması lazım., ayrıca kış aylarında ara-sıra klimayı (soğuk modda) çalıştırmak lazım., kışın hiç kullanılmayan klima sistem iyi değildir..

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hocam bir çok sebebi olabilir., fan motoru, klima kompresörü veya başka bir arıza olabilir., işi bilen bir klimacının bakması lazım., ayrıca kış aylarında ara-sıra klimayı (soğuk modda) çalıştırmak lazım., kışın hiç kullanılmayan klima sistem iyi değildir..
kışın kullanıyorum tabi klimayı ama soğuk modda hiç çalıştırmadım, dediğiniz gibi bu otopratikler bakıyormuş klima yazıyordu sabah geçerken gördüm gidip sormakta fayda var tam anlamadığım için kazıklanmakta istemiyorum açıkçası :)  

kışın kullanıyorum tabi klimayı ama soğuk modda hiç çalıştırmadım, dediğiniz gibi bu otopratikler bakıyormuş klima yazıyordu sabah geçerken gördüm gidip sormakta fayda var tam anlamadığım için kazıklanmakta istemiyorum açıkçası :)  
Hocam dünyada hiç bir aracın klimasının ısıtma özelliği yoktur siz sıcağa aldığınızda (AC tuşu açıkta olsa) kalorifer çalışır.. araç klimalarının ısıtma özelliği yoktur.. biraz araştırıp öyle gidin klima işi farklı bir uzmanlık alanı..

@forzaGilles 

Hocam dünyada hiç bir aracın klimasının ısıtma özelliği yoktur siz sıcağa aldığınızda (AC tuşu açıkta olsa) kalorifer çalışır.. araç klimalarının ısıtma özelliği yoktur.. biraz araştırıp öyle gidin klima işi farklı bir uzmanlık alanı..
tamamdır hocam çok teşekkür ederim birde kışın hava soğukken araç rölentide giderken bir sıkıntı yok ama frene tam bastığımda titreme sesi geliyor tırtırırrrıttırrrr diye araç dizel motordan mı geliyor anlamadım klimadan düşündüm ama onla da alakası yok belki bilirsiniz aklıma gelmişken yazayım dedim şimdi olmuyor kışın soğuk havalarda motorda ısındıktan sonra yani

Araç isterse 20 yaşında olsun klima gazı sistemde kaçak olmadığı sürece eksiltme yapması mümkün değildir., eksiltme varsa mutlaka bir yerlerden kaçak vardır., önce kaçağın bulunması ve onarılması sonra gaz basılması lazım
Aracı aldığımdan beri iki yaz başı klimayı açtığımda soğutma yapmadı. İlk yaz 2019 da uzay oto servise götürdüğüm de gaz eksik dediler. Sıfır araçta gaz nasıl eksik olur kaçak olmasın dediğimde kontrolünü yaptık kaçak yol dediler gaz ilave ettik başka sıkıntı yok dediler. Bu yaz başı yine aynı sorunu yaşayınca bu sefer Tamaş servise götürdüm yapılan kontrol sonucu klima valfi ( lastik subabı görevi) ağzından kaçak varmış garantiden değiştiriyorlar şimdi. Şimdi ben bu Uzay Oto nun.... koyayım. 

kıssadan hisse @forzaGilles hocamın dediği doğrudur.

Geri
Üst Alt