Lastik ölçüleri hakkında

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese iyi geceler 

Lastik ölçülerim 225/45 r17 91w hankook

235/45 r17 94y premium contackt6 bu ebat lastikler benim aracima taktirabilirmiyim.neticede fabrikasyon olculerini degistirmektende cekiniyorum.pekte bilgim yok bunlari takarsam aracta konfor yakit ses bunlar ile alakali sorun yasarmiyim.yarin lastikciyede gidecegim gitmeden fikri olan yada boyle bi sey yapan arkadaslarin yorumlarini bekliyorum

Lastik ebat hesaplama yazın Google. Olan Ebat ile geçilmek istenen ebatı yazın. Aradaki fark 3ten kücükse yapabilirsiniz. Aksi takdirde güvenli olmaz, tavsiye edilmez. 

235/45 r17 94y premium contackt6 bu ebat lastikler benim aracima taktirabilirmiyim.neticede fabrikasyon olculerini degistirmektende cekiniyorum.pekte bilgim yok bunlari takarsam aracta konfor yakit ses bunlar ile alakali sorun yasarmiyim.yarin lastikciyede gidecegim gitmeden fikri olan yada boyle bi sey yapan arkadaslarin yorumlarini bekliyorum
Bu bilgiler size ışık tutacaktır hocam. 

https://www.polatlastik.com/sayfa/lastik-hesaplama

Ek Açıklama 2020-06-24 015001.png

Ek Açıklama 2020-06-24 015104.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

IMG_20200624_014343.jpg veriler yukarıda. Görünene göre kilometrede tekerlek 7 tur daha az döneceğinden avantaj gözükse de taban genişleyeceği için  sürtünme de artacağından hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum. 

Yukarıdaki verilerde göstergede 90 km yazacaktır ancak siz 91.1 km ile seyredeceksinizdir. Ancak yüzde 3 tolerans olduğunu düşününce sorun olmaz.

(+)  daha iyi fren

daha iyi yol tutuş

arkadan daha tok görünüm.

(- ) hantallık

yakıt tüketiminde artış

yüksek hızlarda özellikle 100km ve sonrası artan yol sesi.

Degerli yorumlariniz icin tesekkurler

Continantel kampanya yapmis bu lastik geldi internette dolasirken goruntu olarak hosumada gitti hankooklardan memnunum 4.5 sene 50binkm oldu ama fiyatlari epey yukseldi o kadar vermisken continanteli dusunmuyor degil insan.hankooklar goruntu olarak daha spor duruyor.ince yanak bunda nasil durur muamma 

takar kullanirsin kardesim guxelde oturur artisi olur eksisi olur guzel yok tutar saglam basar yoka viraj performansi artar eksi olarak kilometrede 100 200 grm arasi yakit fazlalasir bir miktar ses yuksek hizda bundan ibaret

@Yigit3735 hocam hesaplamayi yaptim fark 9mm cikti sanirim olmaz

@41HU367Siz benim yazıyı görmediniz galiba.

Ekli dosyayı görüntüle 34690 veriler yukarıda. Görünene göre kilometrede tekerlek 7 tur daha az döneceğinden avantaj gözükse de taban genişleyeceği için  sürtünme de artacağından hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum. 

Yukarıdaki verilerde göstergede 90 km yazacaktır ancak siz 91.1 km ile seyredeceksinizdir. Ancak yüzde 3 tolerans olduğunu düşününce sorun olmaz.
 Muhtemelen yanlış ebatları karşılaştırdınız.  9 mm'yi nasıl buldunuz?

Yukarıda da belirttiğim gibi düşündüğünüz lastik yüzdesi 1,3küsur çıkmakta yani %3 kriterini aşmıyor ve kabul edilebilir değerlerde.

Kullanım tarzınıza göre avantaj ve dezavantajları değişir.

Yukarıdaki sizin için hazırladığım görselde iki lastik arasındaki çap , yükseklik , taban genişliği, 1 km'deki tür sayısı vs. gibi değerler var. Oradan pay biçebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Jant nedir hocam ?

Eğer 7x17 Jant'sa sakın takma, 7 genişlikte kullanılabilecek maksimum lastik genişliği 225 dir.

Ayrıca 94 yük endeksine sahip bir lastik yanakları sert olacağından konforsuz olur.

@41HU367 Premium contact 6 kullanıyorum, çok gürültülü bir lastik hocam. Tabanı büyüttüğünüz için bir miktar yakıt tüketiminiz artar, yol tutuşunuz da aynı oranda iyileşir. Ama ses olayında hassassanız bu lastik sizi üzecektir, özellikle uzun yolda. Bunu göz önünde bulundurun. 

@41HU367 Dijon da kullanilabilecek en ust sinir 225 hocam, gördüğüm Dijon'larin hepsi 7x17 idi, 7.5 var mi bilmiyorum genişlik olarak. Güvenlik açısından sıkıntılı bi durum, lastikci zaten takmak istemeyecektir :)

Geri
Üst Alt