Çok ilginç yada ben ilk defa Golf e bindiğim için

Kordi_gs

Üye
İsim
Koray
arkadaslar bende 2015 golf var.yaklaşık 5-6 ay oldu alalı ama yaz geldi ve klima veya fan açık değilken bile sanki klima çalışıyormuş gibi buz gibi hava geliyor.bu normal mi yoksa bir sorun mu var anlamadım? ayrıca da polen filtresinden kaynaklı oldugunu düşündüğüm klima vede fan açtıgım zaman gelen müthiş bir ağır koku geliyor acaba sorun filtredemi yoksa nedir?

arkadaslar bende 2015 golf var.yaklaşık 5-6 ay oldu alalı ama yaz geldi ve klima veya fan açık değilken bile sanki klima çalışıyormuş gibi buz gibi hava geliyor.bu normal mi yoksa bir sorun mu var anlamadım? ayrıca da polen filtresinden kaynaklı oldugunu düşündüğüm klima vede fan açtıgım zaman gelen müthiş bir ağır koku geliyor acaba sorun filtredemi yoksa nedir?
klima polen filtresini degistir sana buz gibi gelen hava aslinda arac distan alsigi havayi iceri veriyor dugmelerin oldugu bolumdeki en sagdaki arac simgesi olan dugmeye bas kesilir hava girisi

Upvote 0
Izgaralar kapalı mı o esnada? 

Ve turgay hocamın dediği gibi, dışarıdaki havayı içeri veren düğmeyi kapatmayı deneyin. Olmazsa yine turgay hocamın dediği gibi polen filtresi değişecek

Upvote 0

Klima derecesine göre hava girişi oluyor. İçerideki havayı değerlendirip ona göre hava gelebiliyor. 

Örneğin klima kapalı ancak cam ya da cam tavan açtınız. Sirkülasyon tuşunda ışık yanmıyorsa yani aktif değil ise içeriye hava girişi kanallardan da olur. Bence güzel özellik. Hele ki kışın soğuk havada cam açarsanız klima derecesi yüksek ise kanallardan sıcak hava gelmesi iyi oluyor. Sıcak istemez iseniz kisin 22 derecelerde tutmanız gerekir.

Tamamen hava girişi olmasın isterseniz sirkülasyon tuşunu aktif etmelisiniz. Ancak uzun süreli aktif olmasi dışarıdan hava alamayacağından  buğulanmaya neden olur.

Sonuç olarak arıza değil. İnce düşünülmüş mantıklı bir özellik..
@Kordi_gsKoku için öncelikle polen filtrenizi değiştiriniz. Muhtemelen geçecektir. Ancak koku hafifliyor daha sonra geri geliyorsa ve eliniz yatkınsa aşağıdaki uygulamaya bir göz atın ve uygulayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Klimayı nasıl kapattığınızın da önemi var, fan düğmesinden tamamen kısarak kapatırsanız hava akışı duruyor tamamen diye biliyorum, aslında manuel olarak tamamen kapan demiş oluyorsunuz. Ama off düğmesine basarak kapatırsanız aslıda klima sistemi kapalı ama otomatik modda kalmış oluyor, şartları nedir bilmiyorum ama bir miktar hava akışı devam ediyor bu durumda. Tamamen kapanmaması aslında aracın içinde temiz hava sirkülasyonu açısından yapılmış bir durum, ısı ve nem şartlarına göre aktif değil ama pasif akış sağlıyor yine.

Upvote 0
@turgay8268 hocam büyük ihtimal hava sirkülasyonundan bahsediyorsun Ama onunla ilgili değil o kapalıykende açıkkende ve hava 30 dereceykende buz gibi hava geliyor A/C de kapalı.vede her zaman olmuyor dün çok oldu bugün hiç olmadı mesela 

Upvote 0
@ogzogz ben aracın polen filtresini değiştireyim koku inş kesilir. Klima açıncada kalorifer açınca da aynı koku geliyor. Vede ahır kokar ya onun gibi bir koku 

Upvote 0
@CemK hmm ben A/C tuşundan hiç kapatmadım genellikle fan açtığımda ön camdaysa kademe Klima otomatik açılıyor.ayak yada ayak yüz kademesindeyse klima açılmıyor 

Upvote 0
@CemK hmm ben A/C tuşundan hiç kapatmadım genellikle fan açtığımda ön camdaysa kademe Klima otomatik açılıyor.ayak yada ayak yüz kademesindeyse klima açılmıyor 
dostum o halde sen soyle yap sesiz bi ortamda mesela gece kontagi ac fan sesini duyuyorsan muhtamelen senin fanda kisa devre var yani klima fanindan bahsediyorum dugme kapali konumdayken bi kisa devre olayi olup devamli üflemede kalmis olabilir fan sesini sessiz bi ortamda duyarsin

Upvote 0

Geri
Üst Alt