ARKA SAĞ KAPI EŞİKTEN SU ALIYOR

alkaya1903

Yeni Üye
İsim
Hasan
İyi günler arkadaşlar. 2016 model golf 7 dizel aracım var. 6 ay önce stepne yeri su alıyordu, arka tamponun sağ ve solunda havalandırma kanalının contaları yıprandığı için su alıyormuş (öyle söylediler) neyse yaptırdık doğuş oto da 1500 TL gibi bir rakama. ŞİMDİ DE SAĞ ARKA KAPI EŞİĞİNDEN SU ALIYOR YAĞMURLU HAVALARDA ALT DÖŞEME ISLANIYOR. Bir fikri olan var mı aranızda ya da Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir usta..

Kaygusuz oto, Necati Kaygusuz Ankarada en iyi ustalardandir :)  

Sunroof varsa sunroof tahliyesinden olabilir

Upvote 0
Tamam hocam baya kişi tavsiye etti. İlk fırsatta ziyaret ederim. Sunroof var.

Normal yıllık bakımını da yapıyor mu usta.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Bagajda bulunan havalandırma menfezinin zamanla aşınması ve yıpranmasından kaynaklı. Temizlendikten sonra sağlam bir şekilde yapıştırılırsa sorun çözülüyor.

Geçmiş olsun

Upvote 0
Sorununuz kapı içlerine  sıkılan balmumu sıcak havalarda su ile  tabana  iniyor  dipte 3 adet delik var tıkanıyor.  Ben kapıları yalıtım için açtığımda  içe kaynar su döktüm " hoparlör sökük iken " su kaldı içte  delikler tıkanmış  kapıyı açıp alt kısımda  iki metalin birleşme noktasında 3 adet tahliye deliği var onları  arada ince bir cisimle   kontrol edin. 

Arka stepneye giren su ile ilgili : arka çamurluk içinde 2 adet kapaklı plastik var  sağda  ve solda  burdan içeriye giren suyun tahliyesi kısmına'da bal mumu sıkmışlar :)   resim atarım    bu kapakların  iç kısmına döşemeyi açıp bakın oradaki bal mumunu temizleyip tahliye kapağını açın.. 

F60B9EE3-2097-4946-ADC5-1EE89BFD7AD7.jpeg.cccac9af9b6010dc47213df46dc30c79.jpeg

20200525_164538.jpg

20200523_191059.jpg

Upvote 0
@alkaya1903  kapının altindan tazyikli su sıkınca oluyor sanırım orada hoparlörle kapı arasinda kopuksu bi conta var o kopuyor. Ben o malzemeden antalyada bulamadim . Kapiyi söküp hoparlorle kapi arasina siyah silikon sıkıp kapattık şükür düzeldi

Upvote 0

Geri
Üst Alt