Golf7 cam

İsim
TolgaTolga
Arkadaşlar bilgi amaçli soruyorum,Golf7 camlari fabrikadan orijinal karartmali mi çikiyor acaba?

Benim aracım comfortline, bütün camlar fabrikasyon filmli.

marka: saint cobain

ama bundan daha karası var mı bilmiyorum  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim aracım comfortline, bütün camlar fabrikasyon filmli.

marka: saint cobain

ama bundan daha karası var mı bilmiyorum  :)
Aracınız kaç model ve sıfır mı aldınız? ikinci el ise ne zamandır sizde?

Highline'da standart, diğer donanımlar için opsiyonel %65 karartılmış arka ve arka yan camlar mevcut. 

@ogzogz 2014 model, bir senedir bende ve camların tarihide 14 yılına ait. Bu aracın eski sahibi doğuş çalışanı özel getirtmiş olabilir.

Comfortline'da standart olarak filmli cam yok yani?

@ogzogz 2014 model, bir senedir bende ve camların tarihide 14 yılına ait. Bu aracın eski sahibi doğuş çalışanı özel getirtmiş olabilir.

Comfortline'da standart olarak filmli cam yok yani?

İkinci elde yeni satış taktiği olsa gerek.

2015 senesine kadar servisler, ne boya koruma ne de cam filmi hizmeti veriyorlardı. Baktılar bu işte para var sonradan bayiler de boya koruma ve film satmaya başladılar. 

Yani satan kişi size yalan söylemiş olmalı.

@Tolga Tolga Highline'da arka ve arka yan camlar %65 karatmalı olarak gelir., diğer donanımlarda opsiyoneldir.,

Bu cam tipinde camın kendisi üretim aşamasında özel teknikler kullanılarak karartılır., lazer karartma tekniği denildiği de olur.. film kaplanan camlar gibi basit bir işlem değildir.,

İstenildiği taktirde ön cam için klimalı ön cam (climate windscreen) opsiyonu alınabilir., bu sayede sıcak havalarda zararlı UV ışınları, güneşin yaydığı ısı aracın içine girmesi %100 engellenir., kışın ise soğuk havalarda veya karlı havalarda kar yağışı sonrası cam buz tutarsa ısıtma fonksiyonu otomatik devreye girer., ve 10-15sn. gibi bir kısa sürede buz tabakası su olur akar gider.,

Klimalı ön cam tüm bunları yaparken ışığın içeri girmesini engellemez., konforlu bir sürüş sağlar

Bu özel cam tüm bunları yaparken dışardan baktığınızda görünüş olarak standart bir camdan ayırd edici hiç bir fark göremezsiniz., görünüş olarak, şeffaflık seviyesi olarak standart camla aynıdır.,

Peki bu kadar masraf etmeye gerek var mı zaten ön cama film çektiren bir vatandaş hem güneş ışınlarından korunur ve ısının içeriye girmesini basit bir film ile de engeleyebiliriz diyenler olacaktır.,

Film çektirdiğiniz vakit evet film sizi hem güneş ışınlarından korur ve hem de ısının içeriye girmesini engeller fakat gözün ihtiyacı olan ışığı kaybetmiş olursunuz, aracın içi yeterli ışık alması film tarafından engellediği için.., içeri yeteri şekilde aydınlık olmaz bu da sürücünün gündüz vakti sanki akşam üstü gibi karanlık bir ortamda yetersiz görüş koşullarında araba kullanmanıza sebeb olurken., klimalı ön cam da bunu yaşamazsınız..

@zdezen fabrikasyon filmli diyee bir cam çeşidi yoktur., hiç bir araç üreticisi ürettiği arabanın camında film kullanmaz.. Golf, Passat, Touareg, Audi A6 ne alırsanız alın aracın sadece arka ve arka yan camları karatmalı olur., ön camlarda üreticiler karatma kullanmazlar.. Film ise hiç kullanmazlar., Aldığınız kişi iyi sallamış..

PKS opsiyon kodlu; kablosuz ısıtmalı (arka camlardaki gibi görünür telli olmayan).., Kızılötesi yansıtmalı "klimalı" ön cam (Heated without wires and infrared-reflecting climate windshield)

Geri
Üst Alt