Golf 7 Ampul Tipleri

@Exe7 H11 sis ampulun soketi nasıl çıkıyor? yanlardan bastırmakla çekmeyle olmadı.!

Gündüz farı ve Geri vites lambası led ampulu de pw24w kodu ile satılıyor babada :)  (3$+8$) 'a sipariş verdim.

@Exe7 hocam, uzun farların (sellektör aşamasında) performansından memnun değilim, ne yapabilirim.?

Aracım 2016 M.Plus yani sizin deyiminizle helojen?

Sayın hocalarım; torpido ve bagaj için var mı intertten alıp kullandığınız led ampuller, link vs. alabilir miyim?

Ya da ampul kodları nedir acaba?

Merhaba arkadaşlar, ben de bugün gündüz farlarını Photon PH7037 kodlu 6000K beyaz ledlerle değiştirdim, aşağıdaki fotoğraftaki ile aynı ürün. Gün içinde araç hareket halindeyken 2-3 kez sol ve sağ gündüz farlarını kontrol edin diye uyarı verdi.  İlk çalıştırmada uyarı yok bir süre kullandıktan sonra uyarı vermeye başlıyor. Ne yapmam gerekiyor, yanlış bir uygulama yapmış olabilir miyim ?

s-l1600.jpg

Merhaba arkadaşlar, ben de bugün gündüz farlarını Photon PH7037 kodlu 6000K beyaz ledlerle değiştirdim, aşağıdaki fotoğraftaki ile aynı ürün. Gün içinde araç hareket halindeyken 2-3 kez sol ve sağ gündüz farlarını kontrol edin diye uyarı verdi.  İlk çalıştırmada uyarı yok bir süre kullandıktan sonra uyarı vermeye başlıyor. Ne yapmam gerekiyor, yanlış bir uygulama yapmış olabilir miyim ?
s-l1600.jpg
Vagcom ile kanalı led olarak kodlamak gerekir.

Vagcom ile kanalı led olarak kodlamak gerekir.
Yanıt için teşekkür ederim hocam, bunlar arıza ışığı yakmıyor diye biliyordum aslında montajı falan da kolay. Tüm ledlerde böyle mi yoksa benim aldığım ürüne özel midir ? Bir de bunu nasıl yapabiliriz, ender elektroniğe gidip bir kaç özelliği daha aktif ettirme düşüncem vardı acaba onlar bu konuda da yardımcı oluyorlar mıdır ?

Yanıt için teşekkür ederim hocam, bunlar arıza ışığı yakmıyor diye biliyordum aslında montajı falan da kolay. Tüm ledlerde böyle mi yoksa benim aldığım ürüne özel midir ? Bir de bunu nasıl yapabiliriz, ender elektroniğe gidip bir kaç özelliği daha aktif ettirme düşüncem vardı acaba onlar bu konuda da yardımcı oluyorlar mıdır ?
Hocam nerede oturuyorsunuz. Boşuna para vermek yerine müsait zamanda yanıma gelebilirseniz. Hem tanışmış oluruz hem de kodlama işini çözeriz

Çok teşekkür ederim hocam, ümraniyedeyim. Siz karşıdaydınız sanırım hatırladığım kadarıyla  :)  

Çok teşekkür ederim hocam, ümraniyedeyim. Siz karşıdaydınız sanırım hatırladığım kadarıyla [emoji4] 
Hocam iş yerim ümraniye de. Ramazan sonrası bir akşam iş çıkışı da yapabiliriz kodlamayı.

Bu çok süper olur hocam, bayram sonrasında sizin müsait olduğunuz bir akşam yanınıza gelirim. 

Golf Mk7 Far çeşitlerine göre ampül tipleri ve "detaylı" şematik resimleri;

-Halojen Farlar (Midline Plus/Comfortline)

-Halojen Stop Lambaları (Midline Plus/Comfortline)

-PXA Bi-Xenon Basic Farlar + Halojen Gündüz Sürüş Farları + Statik Viraj Farları

-PXB "Adaptive FrontLight System" Bi-Xenon Plus Farlar + U LED Gündüz Sürüş Farları + Dinamik Viraj farları + Statik Viraj Farları

-PXD+PFD "Adaptive FrontLight System" Bi-Xenon Plus Farlar + Dynamic Light Assist + U LED Gündüz Sürüş Farları +Dinamik Viraj farları + Statik Viraj Farları

-LED Stop Lambaları

Halojen Far: (Midline Plus/Comfortline) 

halojen_c.jpg

Halojen Stop Lambaları: (Midline Plus/Comfortline)

ROWTL.jpg

Bi-Xenon Basic Farlar + Halojen Gündüz Sürüş Farları + Statik Viraj Farları:

bi-xenon_basic.jpg

Adaptive FrontLight System Bi-Xenon Plus Farlar + U LED Gündüz Sürüş Farları + Dinamik Viraj farları + Statik Viraj Farları:

bi-xenon_plus.jpg

Adaptive FrontLight System Bi-Xenon Plus Farlar + Dynamic Light Assist + U LED Gündüz Sürüş Farları + Dinamik Viraj farları + Statik Viraj Farları:

b-xenon_plus _dla.jpg

LED Stop lambaları:

led_stop_b.jpg

Geri
Üst Alt