Ötv oranları artar mı?

Geçenlerde duyurulan ötv zammının bir de yıl başında otomatik artarak yenilenen versiyonu var fiyatlar o zaman daha çılgın atabilir.
Sayın @zdezen bize güzel bir hatırlatma yapmış. Yılbaşında gelecek ekstra vergi ve zamlar var. Her ne kadar dolar ve euro düşecek olsa bile bu ekstra gelecek zamlar fiyatları bir miktar daha arttırabilir. 

Nakit bir mala çevrilmedikçe erimeye mahkum...

Sayın @zdezen bize güzel bir hatırlatma yapmış. Yılbaşında gelecek ekstra vergi ve zamlar var. Her ne kadar dolar ve euro düşecek olsa bile bu ekstra gelecek zamlar fiyatları bir miktar daha arttırabilir. 

Nakit bir mala çevrilmedikçe erimeye mahkum...
Döviz neden düşecek hocam..?

@forzaGilles Yaptığım teknik analizlere göre gevşeme beklentisi içindeyim. Euro 9 bandına Usd ise 7.70-7.90 bandına değdikten sonra kuvvetli bir gevşeme bekliyorum. 

2008-2010 yılından itibaren başlayan bu yükseliş hareketini uzun yıllardır teknik anlamda inceliyorum. Yaklaşık 3-4 seviyelerindeyken 7-8 seviyelerinide yazdım yazılarımda. Biraz ütopik olsada yaşadık. 

Şuan o yükseliş hareketinin son dalgası içindeyiz. İlgilendiğim analiz yöntemine göre düşüncem bu şekilde. Bir miktar daha eylül sonuna ekim ortasına kadar yukarıları zorlamalarını bekliyorum. Fibonacci ve ölçüm araçlarında çıkan sonuç bu. :)  

yatırım tavsiyesi değildir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam ytd yazın da problem olmasın  :lol:  

bugün açıklanan ekonominin %9.9 küçülmesi ve pandeminin tekrar vurma olasılığı dolar kurunda düşme eğilimi göstermiyor gibi ama bu işler neye göre analiz edilir bilmediğim için çok emin konuşmayayım

@farukal ben 16 yıldır borsayla ilgilenirim tek öğrendiğim BEKLENİLMEYENİ BEKLEMEK...

dediğiniz teknik acıdan doğru hocam abd ekonomisi sıkıntılı fed faizleri 5 yıl sıfırladı normal şartlarda dolar çoğu ülke para birimi açısından değer kaybetti kaybedecektir de... 

Fakaaaattt....

Tl????

Usd/tl partisine geldiğimiz nokta da siyaset değil amacım fakat ultura atılan adımlar uçar kaçar zihniyet savaş pandemi v.s. göz önüne alındığında tl daha hızlı değer kaybetme olasılığı da var...

O yüzden ytd yazmakta her zaman fayda var burası türkiye dünyanın köprüsü ne zmaan ne olacak gerçekten kestirmek çok zor....

Gevseme bende bekliyorum o ayrı konu:) 

Bi soru da ben sorayım mtv ye zam gelir mi ? :)))

gelir gelmesine de %? 

8 yaşında 2014 1.2 tsi golfe vermeyelim bide yıllık 800 :)))

@Mmt0634 evet dxy net bir gevşeme söz konusu. Önce 86 sonrasında 72 seviyesine kadar geniş perspektifte düşüş bekliyorum. 

Yaşanan bu düşüşü TR olarak güzel değerlendirmemiz gerekli. Dolar dünya parabirimlerine karşı daha da güçsüzleşecek görünüyor. Henüz bizde net olarak bu görülmesede -borsada olmanızdan dolayı söylüyorum- sonlanan diagonal ile doların sert gevşemesi söz konusu. Şuan momentum gittikçe zayıflamaya başladı. Bende 8 yıldır kripto , usd,eur ve forexte bulunmaktayım. Borsada işlem yapmasamda grafik takibi yaptım. Son 1 yıldır işlem yapmaktayım. Borsa da usd bazlı bakıldığında zıplama yapacak. İsim vermeyeyim ama analiz yapılan ve sonrasında o analizin silinmeyip değiştirilemediği bir platforma hisse senetlerinde %70-%80 lik yükselişleri mart ayı sonrası analiz edip kâr sağladık :)  

Umarım bu parametreler dxy ve sonrasında usd tl için pozitif olur...

Bi soru da ben sorayım mtv ye zam gelir mi ? :)))

gelir gelmesine de %? 

8 yaşında 2014 1.2 tsi golfe vermeyelim bide yıllık 800 :)))
Esas bomba orada , 

+300 binlik 1.0 / fındık 1.2 ceviz motor araçların mtv si 350-400-500 liralar komik artık

Ben hallice (%100) bir zam beklentisindeyim. (Aralık sonu)

Ama klasik ??

3 gün sonra

...........talimatıyla revize  %60 artış olarak A-HABERDEN müjdeyi verecekler

Halk sevinçten sokaklara dökülecek (allah razı olsun psikolojisi )

Valla bana soracak olursanız 

Hakkaten 300-400 binlik arabaların vergisi ocak / temmuz 500-600 olmaz

+%60 ve üzeri  Mtv ye geçirip  Zam yapan haklı bence. İtiraz etmeyiniz

@farukal isim vermeyeyim ama marttan mayısa kadar bir hissede %8800 kar sağladık, temmuz ortasından bu yana %700 kar saglayan hatta bana kalirsa bugun alinirsa %2000 daha kar saglayacak bir degil birkaç hisse mevcut😊

@farukal isim vermeyeyim ama marttan mayısa kadar bir hissede %8800 kar sağladık, temmuz ortasından bu yana %700 kar saglayan hatta bana kalirsa bugun alinirsa %2000 daha kar saglayacak bir degil birkaç hisse mevcut😊
Yani diyorsun ki 1 koydum 88 aldım? 

Marttan Mayısa RTALB?

@tiesay rtalb ne ki? onun 4-5 katı kazandıranlar oldu biraz bakarsanız haberturkte haberi bile çıktı altınmı buldu bunlar diye, ben en dipten girip en yukardan satamadım hiç olsa olsa  bir koyup 3-4 almışımdır.

rtalb glryh bunlar spekülatif hisseler. Bende 1 koyup 3 4 aldım ama çok dengesiz artıp çıkıyordu.

bu konuyu açtığımda ötv düşecek araba ucuzlayacak diyenler buralarda mı?

bu konuyu açtığımda ötv düşecek araba ucuzlayacak diyenler buralarda mı?
hükümet cari açığı hala dizginleyemedi,  şimdi şeytanın avukatlığını yapalım.. yeni bi ötv artışı olur mu? mesela yılbaşında %70 - %100 oluyormuş :D

Geri
Üst Alt