VW anahtarlik

Sinanmiray

Üye
İsim
Sinan
Hayirli isler bereketli günler arkadaslar fotodaki anahtarlik hakkinda bilgisi olan varmi duydugum kadariyla kaybolunca telefon yardimiyla bulunma gibi kolayligi varmis simdiden saolun yardimlariniz için.

IMG_8569.JPG

IMG_8570.JPG

Volkswagenim uygulamasi uzerinden yapilan bir ayar ile kullanilabiliyor hocam ancak tam verimli calistigi soylenemez.

@Sinanmiray hocam, telefonunuzun Bluetooth eşleştiriyorsunuz.Unuttuğunuz zaman anahtarlıktaki ww Amblemini tıkladığınızda yer tespiti yapıyor bildiğim kadarıyla.

Volkswagenİm uygulamasını telefona yüklüyorsunuz. Telefonunuzun Bluetooth ‘u sürekli açık kalacak anahtar kaybolduğunda uygulama üzerinden anahtarımı bul diyorsunuz anahtar sinyal sesi veriyor. Aynı şey telefonunuzu kaybederseniz de yapabiliyorsunuz. Birde telefonunuzu uzağa bırakıp anahtarlığınızı selfi kumandası olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak çok verimli çalışmıyor. Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Belki bende öyledir. Ben kenara kaldırdım. Kullanmıyorum artık. 

Yalnız Volkswagenim uygulamasını indirecekseniz aracınızı uygulamaya kaydettirin vw servislerde ya da canlı destek ile yönlendiriyorlar. Uygulamaya araç kaydı tamamlandığında aracın sizden önceki sahibinin hangi tarihlerde vw servisine aracı götürdüğü ve her gittiğinde nelerin değiştiği ile ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz. Benim aracım 2013 trafik çıkışlı aracı alalı 1 yıl olmadı. Benden önceki araç sahibinin hangi aralıklarla vosmer servisine bakıma gittiğini ve hangi parçaların değiştiğini 2013’ten itibaren hepsini detaylı görebiliyorum.

- Servis hizmetleri sekmesinden sonra servis takvimini tıklarsanız dediğim sayfa görüntülenecektir.

52339454-CA17-4FA8-AB0F-E8CFD767BB42.png

Yalnız Volkswagenim uygulamasını indirecekseniz aracınızı uygulamaya kaydettirin vw servislerde ya da canlı destek ile yönlendiriyorlar. Uygulamaya araç kaydı tamamlandığında aracın sizden önceki sahibinin hangi tarihlerde vw servisine aracı götürdüğü ve her gittiğinde nelerin değiştiği ile ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz. Benim aracım 2013 trafik çıkışlı aracı alalı 1 yıl olmadı. Benden önceki araç sahibinin hangi aralıklarla vosmer servisine bakıma gittiğini ve hangi parçaların değiştiğini 2013’ten itibaren hepsini detaylı görebiliyorum.

- Servis hizmetleri sekmesinden sonra servis takvimini tıklarsanız dediğim sayfa görüntülenecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 34460
Güzel bir uygulama, fakat faturaya bakmak isteyip te tıkladığınız da açılmıyor. 

@Sinanmiray 

Bir hevesle alınıp sonra evde çekmecelerin birinde yerini bile unuttuğunuz bir anahtarlık, paranızı (en azından buna) harcamayın derim :)  

Elbise askısı (kafalık arkasına takılan) çok daha mantıklı nadiren de olsa işe yarıyor hiç olmazsa :D  

@Kırcalı aynen dediğin gibi hocam bu soruyu sorduktan bir gün sonra aynaya astım öyle duruyor Allahtan  para vermedim birde anahtarlık kullanmam araba anahtarında

@Culture33 Benim tüm faturalar açılıyor eskiye dönük. Hatta ne kadar ücret ödendiği işçilik ücreti hangi parçaların değiştiği hepsi açılan faturada görünmekte.

@Myasinc hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz 

VW bu ekstar aparatlar işinde başarısız diyebilirm, VW den orjinal aldığım "DATA PLUG" (Obd cihazına bağlanıyor,araç hakkında bilgi vs) çok fazla işe yaramadığı gibi aracın konumunuda her zaman doğru göstermiyor,hatta hiç doğru göstermiyor. Bu anahtarlık olayıda hemen hemen aynı diye duydum, pek verimli olmadığı söyleniyor. VW tarafından fikir güzel fakat fonksiyonellik açısından pek yarmaz. 

Hemen kısa bir örnek vereyim, Görüntüde aracın yerini gösterdiği yere ben hiç gitmedim bile bugün. Fakat ne hikmetse aracı orda gösteriyor, halbuki araç hemen yan sokakta park edildi..... 

Böyle aparatlara sırf bende de olsun diye bir ton para vermeyin. Sonra sıkılıp atıyoruz. 

20200721_215539.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu cihaz bana da önceki sahibinden kalmıştı. Telefondan anahtarı bul dediğinizde çıkan ses o kadar azdı ki cebimde filan değilse bulamıyordum :D  

Cihazın üstündeki butona basıldığında ise kafasına göre bazen telefonu öttürüyordu bazen ise öttürmüyordu :)

Sonuç olarak birine hediye edip kurtuldum.

VW bunlarla uğraşacağına araca GPRS bağlantısı kurabilen, remote olarak bilgilerini görüp yönetebileceğimiz bir şey geliştirse harika olurdu.

malum sitede daha da kullanışlı ürünler var ve daha uygun fiyata. 2 yıl önce almıştım sorunsuz kullanıyorum. nut marka fiyatı da bu üründen daha uygun

VW bu ekstar aparatlar işinde başarısız diyebilirm, VW den orjinal aldığım "DATA PLUG" (Obd cihazına bağlanıyor,araç hakkında bilgi vs) çok fazla işe yaramadığı gibi aracın konumunuda her zaman doğru göstermiyor,hatta hiç doğru göstermiyor. Bu anahtarlık olayıda hemen hemen aynı diye duydum, pek verimli olmadığı söyleniyor. VW tarafından fikir güzel fakat fonksiyonellik açısından pek yarmaz. 

Hemen kısa bir örnek vereyim, Görüntüde aracın yerini gösterdiği yere ben hiç gitmedim bile bugün. Fakat ne hikmetse aracı orda gösteriyor, halbuki araç hemen yan sokakta park edildi..... 

Böyle aparatlara sırf bende de olsun diye bir ton para vermeyin. Sonra sıkılıp atıyoruz. 

Ekli dosyayı görüntüle 35841
Konudan alakasız en çok takıldığım husus, paylaştığınız resimde AlboinstraBe Caddesinin tam üstünde yer alan Alboinplatz. Dümdüz güzelim yolu park/bahçe/göl uğruna gitmişler etrafından dolanmışlar. 

Bu Almanlar hiç iş bilmiyor hocam, geçir parkın göbeğinden yolu tıpkı ODTU ormanından geçirilen bulvar gibi missss. Ya da en kötü tünel yap, yonca kavşak yap ama bir şey yap dimi... Öyle kendi başına yolun ortasında Ağaç olacak iş değil! 

Bir heyet göndersinler buraya da nasıl yapılırmış görsünler. 

Geri
Üst Alt