ADAC 225/40/18 Yaz Lastik Testi Sonucu İlk 5 Lastik Marka ve Modeli

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Herkese Merhaba Arkadaşlar;

Lastik seçiminiz sürüş güvenliğinizi önemli ölçüde  etkileyen bir durumdur.  Forum genelinde ki araçlarımızın çoğu 17-18 ebat olduğunu düşündüğümden , 225/ 45 R17 ve  225 /40 R18 Ebatlarını ön plana almıştım.Lastik Tercih ederken nelere dikkat etmeli ? Ne tip lastik kullanmalı ? Lastikten beklentilerimiz nelerdir ? Etiket değerleri neyi ifade ediyor? F&P olarak nerede?  gibi sorulara cevap vermek gerekiyor. Buradan Hareketle içinde bulunduğumuz  Yaz ayları için Lastik Değişimi düşüncesinde olanlar için ( kendim de bakıyorum :)  )  biraz araştırma yaptım. Son Yıllarda Başarılı olmuş Marka ve Modellerin çoğunu biliyor olsak da bu marka ve modellerin kendi aralarında kıyaslaması da önemli olduğu kanısındayım. Lakin Forumumuz da 2-3 lastik çeşidi  arasında kalanlar bolca olup bu durumu çözmek adına Konular da açılmıştı. ADAC  bize bu konuda  Bağımsız ,doğru ve objektif Fikirler verebilecek Geniş kapsamlı 2020 Yaz Lastikleri Test verilerinin Faydalı bulduğumu ifade ederek,bilgileri ve test verilerini sizlerle  paylaşmak isterim.Aynı kategoride farklı test çalışmalarının sonuçları olarak da mevcut. Kışlık ,Yazlık, 4 mevsim, Suv vb Lastik testleri gibi.

Sizlerinde Tecrübe ettiğiniz, Kullanmaktan Memnuniyet duyduğunuz Lastik ve Modelleriyle de Konumuza katkıda bulunarak  daha kapsamlı bir hale gelecektir.Bu sayede Lastik Tercihi adına bir Ana konu Görevi de üstlenmiş oluruz. Ayrıca bir alkışı hak eden Maxxis Victra Sport 5i de unutmayalım.

Daha fazla Bilgiler için Aşağıya  Resim ve Linkleri Bırakıyorum . Herkese Keyifli Forumlar Dilerim.

ADAC 2020 Yaz Lastiklerin Test Verilerihttps://tiresvote.com/articles/adac-2020-uhp-summer-tire-test-r18/

İlk 3 sıra ( Continental PremiumContact 6 Vs. Michelin Pilot Sport 4 Vs. GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5)  arasında kıyaslaması. https://www.lastikavcisi.com/vs/continental-premiumcontact-6/michelin-pilot-sport-4/goodyear-eagle-f1-asymmetric-5/

adac YAZ LASTİK TESTİ gOLF 225 40 18 .png

Adac 2020 ilk 5 225 40 18 ebat lastikler.png

continentalc6.png

Goodyear F1Asicm5.png

Michelin ps4.png

https://tiresvote.com/articles/adac-2020-uhp-summer-tire-test-r18/

Ek Açıklama 2020-06-16 154946.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam tamda 225/45/17 lastik alma sürecindeyken bu ayrıntılı paylaşımınız çok işime yarayacak elinize sağlık.

Test sonuçları ve kullanıcı yorumlarına bakarak Continental Premium Contact 6 aldım, yaklaşık 2500 km dir kullanıyorum. Yol tutuş, fren performansı gayet iyi fakat çok gürültülü bir lastik. Uzun yola çıkana kadar şehiriçinde çok anlaşılmadı, iki kere uzun yol yapınca keşke başka bi marka alsaydım dedirtti. Alacak arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun. 

Maliyet fayda olarak bana en mantıklısı goodyear asymmetric 5 geliyor. Daha önce asymmetric 3 kullanıp gayet memnun kalmıştım. CPC 6 ile arasında kaldım tercihim muhtemelen ikisinden biri olacak. Bu arada 30 hazirana kadar goodyear 17 ve üzeri lastik alımlarında 300 TL yakıt hediyesi varmış. Lastik almayı düşünen arkadaşlar değerlendirebilirler.

Test sonuçları ve kullanıcı yorumlarına bakarak Continental Premium Contact 6 aldım, yaklaşık 2500 km dir kullanıyorum. Yol tutuş, fren performansı gayet iyi fakat çok gürültülü bir lastik. Uzun yola çıkana kadar şehiriçinde çok anlaşılmadı, iki kere uzun yol yapınca keşke başka bi marka alsaydım dedirtti. Alacak arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun. 
Tek sıkıntısı ses yapması totalde en iyi test sonuçları elinde olsa da Conti ses olayını da aşmalı bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maliyet fayda olarak bana en mantıklısı goodyear asymmetric 5 geliyor. Daha önce asymmetric 3 kullanıp gayet memnun kalmıştım. CPC 6 ile arasında kaldım tercihim muhtemelen ikisinden biri olacak. Bu arada 30 hazirana kadar goodyear 17 ve üzeri lastik alımlarında 300 TL yakıt hediyesi varmış. Lastik almayı düşünen arkadaşlar değerlendirebilirler.
Saglik calisanlarina 450tl hediye.

Nexen nfera su1 sahibi olarak memnunum. Bende çok araştırarak almıştım.

Saglik calisanlarina 450tl hediye.
Evet 450 tl yakıt hediyesi var biraz uğraştırıcı bir kamp. yapmislar ve goodyear bayiinden alman lâzım bayidede fiyatlar 2 büklüm.

Bende lastik alacağım

Continantalde 300 tl ye varan indirimler var diye sürekli radio da reklam yapıyolar. Gittim continental bayisinde continental premium 6 serisi 225 45 17 ebadında ne kadar 4 lastik yenileyeceğim dedim baktı pc den 640tl kampanya var senin tel.den msj yollayacağız lastik başı 40tl total de 160 tl indirim. İnternette aynı lastiği 520 tl bulabiliyorum nerede kaldı kampanya. Herşey hikaye kimse kimseye birşey vermiyor göz boyama başka birşey deil

Evet 450 tl yakıt hediyesi var biraz uğraştırıcı bir kamp. yapmislar ve goodyear bayiinden alman lâzım bayidede fiyatlar 2 büklüm.

Bende lastik alacağım

Continantalde 300 tl ye varan indirimler var diye sürekli radio da reklam yapıyolar. Gittim continental bayisinde continental premium 6 serisi 225 45 17 ebadında ne kadar 4 lastik yenileyeceğim dedim baktı pc den 640tl kampanya var senin tel.den msj yollayacağız lastik başı 40tl total de 160 tl indirim. İnternette aynı lastiği 520 tl bulabiliyorum nerede kaldı kampanya. Herşey hikaye kimse kimseye birşey vermiyor göz boyama başka birşey deil
Biraz önce iki tanıdığım samimi olduğumuz lastik bayii var ,

225/40 R18 Michelin Pilot Sport 4 için teklif aldım.

1.si Ağustos da gelecek diyor 930 tl satış fiyatı varken 750 tl  fiyat verdi 4x750: 3000 tl (Alanya da yaşadığım yerde)

2.si Elinde varmış 700 tl fiyat verdi 4 x700 : 2800 TL  Ücretsiz kargo ( Ankara da)

1.si Ağustos da gelecek diyor 930 tl satış fiyatı varken 750 tl  fiyat verdi 4x750: 3000 tl (Alanya da yaşadığım yerde)

2.si Elinde varmış 700 tl fiyat verdi 4 x700 : 2800 TL  Ücretsiz kargo ( Ankara da)
hocam bana da fiyat alabılırmısın ?,

225 /45 /17  91v   michelin ps4

ADAC testinin bence galibi Pirelli P Zero, açık ara en iyi kuru ve en iyi ikinci ıslak performansına sahip, gürültü değeri de iyi. 

Sadece yakıt tüketiminde ve ömürde bir miktar kaybı var. 

Bu Alman testlerinde de sürekli Continental'in birinci çıkmasında sıkıldım. Tıpkı karşılaştırmalarda VW modellerinin ilk sırada çıktığı gibi.

Hani taraf tutuyorlar demeye dilim varmıyor, ama bir şeyler oluyor sanki...

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-michelin-225-40r18-92w-xl-pilot-sport-4-performans-815232640/detay

sanki daha ucuza bulunabilir hocam pardon öğretmenim ::)

Geri
Üst Alt