Golf 5 yol bilgisayarı yakıt tüketimi

armaganari

Yeni Üye
İsim
Armağan
Merhabalar 2009 model golf 1.4 tsi 140hp lik otomatik bir aracım var. Yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi 12-13 litre civarı gösteriyor. Anlık tüketimde ise gaza bastıkça yakıt tüketimi normal seviyelere düşüyor ama gaza hafif basarak gidersem uçuk değerler gösteriyor buna bağlı olarak ortalama yakıt tüketimi de Orantılı bir şekilde değişiyor. Sizce böyle şeyler normal mi ?  Bulunduğum yerde trafik fazla yok. Genelde klima da kullanmıyorum.

hocam normal bende de aynı sonuç olarak km de 30 35 kuruş yakıyorum benimde garibime gidiyordu kısa mesafelerde hemen özüne dönmüyor uzun yola çıktığında yol pc si kendini düzeltiyor 

Upvote 0
@golfcu91 merhaba hocam 30-35 kuruş görüyorsanız çok iyi ,teşekkür ederim yanıtınız için.Genel olarak bir problem var  diyebiliriz o zaman yol bilgisayarında 

Upvote 0
yani hocam kısa mesafe süruslerinde öyle yapıyor bende ilk sorun var sanıyordum uzun yola çıkınca anladım Allah kaza bela vermesin hayırlı sürusler 

Upvote 0
@armaganari hocam tüketim göstergesi l/km mi km/l mi ona dikkat ediniz. Mesela mpg şeklinde ölçümlerinde 40-50 lı değerler daha düşük tüketimi gösterir. Gaza bastıkça değer aşağılara düşer ama aslında çok yakıyorsunuzdur. Çünkü mpg gösteriyordur. Haaa gerçekten cok yakıyorsa yapacak bir şey yok

Upvote 0
golf5 tsi 140 bg aracım var..yeni aldım..aracı yakıt göstergesini sıfırladım..sıkışık trafik yer yer açık trafik Kadıköyden Fatihe  sonra eve geldim..ama 3 bin devir üstüne nadir çıktım..sehiriçi 6,2 gösterdi 35 km toplam..süper dedim içimden..sabah uyamdım kontağı açtım 8,8 lt gösteriyordu.. :)  gece ne oldu bu arabaya..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
600 km oldu İstanbul şehir içi 8.7-8.8..çok sakin kullanıyorum..fabrika veri 9.2-9.3 daha ne olsun..

Upvote 0

Geri
Üst Alt