5.Yıl bakımı için öneri ve görüşleriniz

mertklc

Yeni Üye
İsim
Mert
2015 Golf 1.4 Tsi 122 Hp Manuel araca sahibim 5.yıl bakımı geldi sürekli servite yaptırdım bu bakımımı servise mi götürmeliyim yoksa servis dışında mı yaptırmalıyım önerilerinizi bekliyorum 5. yıl bakımında neler yapılacak servisi aradığımda sadece filtre ve yağ bakımı olduğu söylendi fren hidroliği hiç değişmedi aracımda araç 55 bin km de dışarı yaptırcaksam önerilerinizi bekliyorum istanbul avrupa yakası işlerinde eğri dükkan tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

@mertklc hocam selamlar eğer bugüne kadar yetkili servise goturduyseniz bence yine yetkili  servise gidin. Aracınız 4 yaş ve üzeri olduğu için %25 Zubizu indirimi var. Bir sonraki bakımda özel servis düşünürsünüz. 

Servise giderken kendi yağımızı götürebilir miyiz?

@e2e yetkili servisler aralarında fiyat farklılıkları oluyor mu yoksa 50-100 tl arası gibi minimal bi fark mı var bu konu hakkında bilginiz var mı ilginiz ve cevabınız içinde çok teşekkürler gönlümdekide o aslında :)

@mertklc disarda yaptirmak istersen götürdügüm yere yönlendirim hocam arkadaslar vag grubundan iyi anliyor avek te ustaydi kendi yerini acti bayadan beri düzgün esnaf arkadas

Servis bakımlı araç ? Dediniz?

3. Yıl fren hidroligi değistirmemisler

4. Yıl yine değiştirmemişler.

3 ve 4 üncü yıl bakımlarında bu olayı es gecen çok yetkili servis görmeye başladık...

Benim kafamdada 5 yıl olduğunda  gideyim değistireyim durumu kafama yatmaya başladı

Ama  evet 4 yıl  iyidir gibi

@Savatageevet servis bakımlı geçen sene bakıma giderken burada fren hidroliğinin değiştiğini yazmışlardı servise sorduğumda gerek yok şuanlık dediler ve üstelememiştim bayram sürecine yetişsin diye, fren hidroliği anladığım kadarıyla değişmeli bu bakım.

4.bakımda bujilerin değiştiğini varsayarsak 5.bakım sadece yağ ve filtreler değişecek.
İyi bir ustanız varsa forumda yapan arkadaşlar var malzemeleri ve motul yağ alıp çok daha uygun bir fiyata işi çözebilirsiniz.
Fren yağı için benimde 4 yıl oldu servis danışmanı iyi deyip geçiyor.
Fren yağı ve antifirizide değişseniz iyi olur gibi.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@slck

3. Yılda değiştirmediler (onu biliyorum)

4. Yıl bakımı yapıldımı ? 

Onda da mı değiştirmediler?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar;

Benimde aracım 2016 1.2 tsi 81 kw dsg şanzıman 54,800 km'de bakım yaptımam gerekiyor Ankara Aydoğanlar ve etimesgut'dan fiyat aldım indirimli 1540TL fiyat veriyorlar.Bende bir hesap yaparak bakım malzemelerini almaya başladım ortalama 400-500 TL karım olacak heralde  (yağ,hava filtersi,yağ filteresi,polen filtresi 4 ad ngk pzker7a8egs buji 2 adet genel temizlik spreyi,1 ad karter tıpa ve contası) ayrıca da doğuştan fren hidrolik sıvı değişim işcilik içinde 180 TL fiyat aldım saygılar

@Savatage evet fren hidrolik değişmedi.
2016 martta aldım arabayı
2017 yağ vs.1.bakım
2018 yağ vs.2.bakım
2019 yağ vs.3.bakım
2020 yağ vs.4.bakım+buji değişimi.

3 ve 4.bakımlarda fren hidrolik nem ölçüldü gerek yok denildi.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Savatage Benimde 4.yılda buji değişti sadece , sıvılar aynı (motor soğutma suyu,fren hidroliği) 5.yılı oldu aracın kalan bakımlar yapılan sadece yağ filitre değişimi. Manuel araçta şanzıman yağ değişimi gibi bir durum var mı veya farklı dikkat etmemiz gerek konu var mı ? 

@Savatage Benimde 4.yılda buji değişti sadece , sıvılar aynı (motor soğutma suyu,fren hidroliği) 5.yılı oldu aracın kalan bakımlar yapılan sadece yağ filitre değişimi. Manuel araçta şanzıman yağ değişimi gibi bir durum var mı veya farklı dikkat etmemiz gerek konu var mı ? 
Motor soğutma suyunun optimal koşullarda 6-7 senelik sorunsuzluk ömrü var..

Ve bu beyan yetkili servise ait??

Onlar dipten söylerler genelde 

7? 8? 9? Yıl ? kim bilir

Fren hidroliği uzun süredir yazılıp çiziliyor

İlk 3 yıl sonunda talimatname var...kendileri uygulamıyorlar yetkili servisler

Ben 3. Yıl esgecerim 

4. Yıl savsaklarım

5. Yıl ...eeee değistiririm ayıb olur yoksa

Manuel şanzuman için şanzuman yağı değişimi ??? @forzaGilles den görüş almak faydalı olur

Şanzuman yağı için Manuel araçta benim görüşüm 70-80 bin km civarında bir değişmek iyi olur. Zarar yerine faydası olan bir şey görüşümce.

Kışın -3 derece civarlarında bile araç yeni çalışınca vites geçişi sertse şanzuman yağında sorun vardır. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt