Yakıt ile ilgili

Mye06

Üye
İsim
Yusuf
Arkadaslar herkese selam 

1.6 tdi 2015 manuel 117.000 de golfum mevcut 

Rolanti de 0.8-0.7 yakit tuketimi normal mi

Gecenlerde resimdeki hortum delinmis (ince ince duman cikmisti)allahtan erken farkettim tanidik ustaya 50 tl ye yaptirdik sizlerde de ayni sorunu yasayan oldumu kronik sanirim

D.n:2.resim alintidir

IMG_20200612_234108.jpg

00-51-02-2F899FE0-1BD5-4ACC-9354-92C69A3954E8.thumb.jpeg.3762caa92cf6fd31b578fe2709629d1c.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
start stop fonksiyonu çalışıyor mu ? yakıtta artış var mı ?

Upvote 0
Arkadaslar herkese selam 

1.6 tdi 2015 manuel 117.000 de golfum mevcut 

Rolanti de 0.8-0.7 yakit tuketimi normal mi

Gecenlerde resimdeki hortum delinmis (ince ince duman cikmisti)allahtan erken farkettim tanidik ustaya 50 tl ye yaptirdik sizlerde de ayni sorunu yasayan oldumu kronik sanirim

D.n:2.resim alintidir

Ekli dosyayı görüntüle 34144

Ekli dosyayı görüntüle 34145
Kronik olduğunu nereden anladınız? Ne zamandır golf kullanıyorsunuz?

Upvote 0
Upvote 0
rölanti yüksek ama biraz sanki 750 rpm olması lazım 850 civarı seyrediyor klima açık olabilir mi ?

Upvote 0
Kronik olduğunu nereden anladınız? Ne zamandır golf kullanıyorsunuz?
Hocam bi google yapinca golf tutkusu forumunda 2-3 arkadas daha yasamis ayni problemi 

Goturdugumuz usta da daha once ayni problemden gelenler oldugunu soyledi 

Surci lisan olsuysa affola umarim baska kimseler yasamaz

Upvote 0
Klima kapali hocam hep boyle devir 

Start-stopu ben kullanmiyorum tam durmadan stop ediyor veya park ederken vs uyuz ediyor

Upvote 0
hocam rölanti biraz yüksek sanırım benim  750 civarı golf 7 tdi 105 hp aracım ama rölanti değişmez genel olarak rölanti yüksek sizde (850)bu durumdan kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm, start stop ise devreye girmiyorsa akünüz zayıflamış diyecektim tecrübeye dayanarak, ama sanırım araç biraz yüksek rolantide bekliyor.

Upvote 0
Hocam bi google yapinca golf tutkusu forumunda 2-3 arkadas daha yasamis ayni problemi 

Goturdugumuz usta da daha once ayni problemden gelenler oldugunu soyledi 

Surci lisan olsuysa affola umarim baska kimseler yasamaz
Delik olan parçanin kronik olduğunu yazmışsınız zannettim. Kronik olarak bahsettiğiniz anlık tuketim ile alakalı galiba. 2-3 kişi belirlemez. 

ilk sahibi misiniz aracın? Bakımları vs zamanında yapıldı mı? Yağ filtre vs. ile alakalı olabilir. 

Ayrıca bu bir usta tabiridir. ustaların genellikle müşteriye kendini kanıtlama şeklidir.

Upvote 0
@Mye06 bu hortum delinmesini 3 gün önce gittigim serviste bitane 2016 midline dizel golf geldi tanzikli bi sekilde mazot fiskiriyodu hortumdan belki nadir oluyordur ama ne bilim olmamasi gereken bisey bence

Upvote 0
Aracin ilk sahibi degilim 3 ay once aldim bakimlari vs yapildi 

Hortum problemini ciddi bi problem aracin dizel olmasi ve erken farketmem sevindirici tarafi 

Upvote 0

Geri
Üst Alt