Kazalı araç ifşaları

@Recep Gül Avrupa'da perte ayırdıkları bir arabayı görmüştüm Araç arka kapı ve çamurluk arasından kazaya karışmış sadece c sütunu eğilmiş ve aracı perte ayırmışlar. Sebep aracın önemli bir parçası zarar görmüş. Bizde aynı araç şu an ilana koyulur hatasız boyasız sadece yetkili serviste arka çamurluk değişmiştir ondan dolayı 10 bin hasar kaydı çıkıyor🙂. Onlarda insana verilen değer bizde verilen değer kıyası. Bu ülke düzelmez yada bu kafa yapısı düzeltilemez.
Kimse yanlış anlamasın lütfen, sırf burada yaşıyorum diye Türkiye'yi ülkemi kötülemiyorum. İnsanımız insan değil, Söze gelince "Gavur" dediğimiz insanlar kendini müslüman zannedenlerden daha merhametli, daha vicdan sahibi. 

Türkiyede pert araçları ilana koydukları gibi avrupa da koysalar yemin ederim ülkece mahkemeden çıkamazlar. Adamı süründürürler burda. Şu yaptıkları resmen cana kast etmek sayılır. 

Adam bakıyor bu arabadan hayır yok artık, onu toparlayıp düzeltip satmak yerine arabanın üzerinde deney yapıyor ya. Motor suyuna kola döküyor, egaoza havlu tıkıyor, çekicinin kancasını motora bağlayıp motoru yerinden söküyor.... Kısacası adam hayır gelmeyeceği aracı kendisi perte çıkarıyor ama satmıyor. 

Dediğim gibi lütfen kimse ülkemi kötülediğimi düşünmesin. Burda doğup büyümedim geleli 6-7 yıl oldu. Ama bu 6-7 yıllık süre zarfı içinde ülkeler arasındaki o çok büyük farkı görmek için bakar kör olmak lazım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benim daha önce kaza yaptığım aracı macunlayıp ilana koymuşlardı. Hatasız olanların 15-17 bin altında bir fiyata. Şuan ilanda değil umarım satamadığı için ilandan kaldırmıştır. O arabanın yolda düz gitmesi bile mucize olur. 

IMG_20200613_083924.jpg

IMG-20171222-WA0051.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay üstad öyle birsey söz konusu olsa adam mesela A firmasına gitmiş söyle böyle demiş tarcanlara gidiyor 1 hafta sonra adam bazen dayanamayıp firma ismi bile veriyor şahsen bende orada yaptırdım aldığım aracı exper 

@tiesay üstad öyle birsey söz konusu olsa adam mesela A firmasına gitmiş söyle böyle demiş tarcanlara gidiyor 1 hafta sonra adam bazen dayanamayıp firma ismi bile veriyor şahsen bende orada yaptırdım aldığım aracı exper 
Dediğim gibi tek taraflı, tecrübe etmeden ezbere konuşmak doğru değil. Zira meyve veren ağaç taşlanır.

İstanbul veya Kocaeli'nde olsam ve ekspertiz ihtiyacım olsa benim de tercihlerim arasında mutlaka olurdu tarcanlar. 

Tarcanlar sürpriz gözden kaçan bir şey buldu mu aracınızda?

@bf417 sadece sağ marspiyel yerden çıkan mantarlara sürmüş onu söyledi. 46binde golf 5 almıştım :) oda şaşırdı 46k da olduğuna 

Kimse yazdıklarımdan alınmasın, kusura da bakmasın. Yukarda yazılanları malum. Bir arkadaş vergi alınsın iş çözülür demiş; sanki bir araba alırken bir araba da devlete aldıgımız yetmezmiş gibi bir daha verginin vergisini mi alacak devlet ki alıyor zaten. 2. Elde de ticari işletmelerde vergi yükü fazlaydı hafiflettiler şükür. Sahtekarlığı vergi ile çözseydik sıfır arabalar boyalı satılmazdı?

2. Husus bir abim/ arkadaşım (yaşım 36) ilanlardan 500/600 tl alınsın gibi uçuk bir şey yazmış. Abi yapmayın allah aşkına? Ekonomimiz ne ki verdiğimiz ne olsun. Şahini, cliosu, daciası olan ne yapsın? 20 bin tllik araca 500 lira ilan parası mı ödesin? Ha diyeceksiniz matraha göre olsun? İyi tamam esnaf ne yapsın? Zaten yineliyorım ilan da sahibindende kurumsal bir firma iseniz paralı ve aylık meblağ ödüyorsunuz. Bunkadar da vurmayın be abi milletin sırtına.

Sahtekarlık para ile vergi ile ön-le-ne-mez!!!
Hangi sahtekarı para ile korkuttunuz?
Bugun isim vermek istemiyorum vag grubu distürübütörü( isim vermedim güya)
ya da Renault ya da honda farketmez sıfır araç diye kusurlu araç hiç mi satmıyor? Bu ülkede verginin yegane bekçisi devlet bu firmalardan az mı vergi alıyor?

Buna adam akıllı, müeyyidesi güçlü, caydırıcı tarafı cezbetmeyen bir kanunla müdahele edersin. İçinde para kokusu olmayan ama insanların “bir daha yaparsam” diye çekineceği hatta ticari firma ise firmasının kapanacağı, bireysel ise hapis cezası ile yargılanacağı bir kanun? Ha yok mu var ama belli hususlarda. Kapsamı genişletilmeli. Ayrıca sigorta perte çıkan aracı satarken devlet o aracın bir daha yola çıkmayacağını garanti etmesi lazım. Malesef devlet vergi alacağım diye buna da müsade ediyor. Pert veya ağır hasarlı araçlar tekrardan piyasaya sürülüyor. Şekil yukarda var; renault megane olan abimizin aracı size soruyorum yolda yürüyecek hali kalmış mı? Kendisi de yazmış abimin zatwn? Neyse sabah sabah kafa şişirmece. Herkese güzel günler [emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

O yüzden imkanim el verdigince sifir araba almaya calisirim.Param yetmediği zaman donanım yada marka düşünürüm sifir olsun içim rahat olsun.Bune böyle...Yuz küsur bin para ver kandırılmış ol.Ustune az daha ekle yada bekle sifir al abi ondan sonra yandi gülüm keten helvam.İnsanlara vicdan terbiyesi verilmediği sürece hiç bir şey değişmez.Gavur dedigimiz adamlar bize bu durumu yüzümüze yüzümüze vuruyor...

O yüzden imkanim el verdigince sifir araba almaya calisirim.Param yetmediği zaman donanım yada marka düşünürüm sifir olsun içim rahat olsun.Bune böyle...Yuz küsur bin para ver kandırılmış ol.Ustune az daha ekle yada bekle sifir al abi ondan sonra yandi gülüm keten helvam.İnsanlara vicdan terbiyesi verilmediği sürece hiç bir şey değişmez.Gavur dedigimiz adamlar bize bu durumu yüzümüze yüzümüze vuruyor...
Ben de bunu anlatmak istiyorum. İnsanları cebinden çıkanla sınamaya kalkışmak ne derece doğru? Sen etik eğitimi vermediğin adamdan vicdan bekleyemezsin! İlana verdiği paraya alıcıdan çıkartır ki çok basit bir iş. Bu gibi şeylerle dolandırıcılığı engelleyemezsiniz. Gerçek anlamda devlet bu işe el atacak; güçlü bir yaptırımla sahaya çıkacak. Yanlış olan bir şey de yineliyorım devletin pert araçları tekrar trafiğe çıkışını onaylaması. Dünyanın en saçma şeyi. Formu bozulmuş, tekrar dizayn edilmesi gereken araca nasıl izin verilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt