ÖTV İNDİRİMİ GELİYORMU ?

Cok enteresan herkes bu soruyu dedikodu var diye emin olmak icin başkalarına soruyor, ne bilelim maliye bakanlığının çalışma ofisi mi burası?
Resmi ağızdan açıklama yapılırsa herkes öğrenir zaten.
Burada birisi evet ötv indirimi gelecek dese inanıp ona göre mi hareket edeceksiniz ? Kaynak?
Zaten benim gibi bir düz vatandaşın (bencesi) ile buna inanıp aman bekleyim o zaman diyen biri varsa ki donanım haberde 1,5 yıldır ötv gelecekti hani gelmedi hepiniz yalancısız diye ağlayan hesap soran 250 tane adam var ?

Bu adamlar forum alemlerinden fetva almaya sonra  ağlamaya müstehak adamlarsa ? Kendi düşen ağlamaz denir geçilir anca....

Varsa maliye bakanlığında  tanıdığı olan gidip sorsun tiyo alsın.... 

Yoksa bu iş tarot falı baktırmakla eşdeger...

Tutarsa ??

Cumartesi icin Sayısal loto rakam tahmini yapılmıyor

Altı üstü %50 gelme %50 gelmeme ihtimali olan bir kumar...

Aynı kumarı 

Son fb-gs maçındada oynadım !

Ama kimseye sormadım 

Forumlarda Fener yenilmez dimi beyler ?

Yavvv adamlar kendisi bilse trilyon basar !

Ben bastım 500 liram gitti

Kendim ettim  kendim buldum 

Neset ertaş 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kasımda 0 higline 170 bin fiyat verdiler bi kaç aksilik oldu alamadık 1 ay önce aynı fiyata 10 bin km comfort aldık en fazla eski haline geri döner bence indirmle

İndirim gelir mi bilmem (ki çok zor, ötv ciddi bir gelir kaynağı devlet için) ama 2020 Golf Highline, yine 2020 Audi A3 (Design-Sport) paketlerden daha pahalı olmuş. Garip bir husus gerçekten 😊

Şuanda sıfır araç satışlarında zaten talep var, ötv gelirinden bu kötü ekonomik dönemde devlet neden kendini geri bıraksın.

Ha Ötv indirimi gelirse de sıfır araçları depolayan galericilerin elinde patlar o araçlar... Ya da kardan zarar ederler biraz.

Sıfır aracın kontağını çevirdiğin anda 10 bin zararın olur laflı dönemleri özledim yahu 😁 üzerinden 10 yıl geçti sanırım

Bu konunun konusulması bile zaman israfıdır. Devlet kredi oranlarını yarı yarıya indirdiki millet ev alsın araba alsın. Otv sinden 1 kuruş indirmedi ve indirmez. Pandemi etkisinin azalmasıyla sıfır araclar gelecek ve dusuk kredilerle satılacak.

Türkiye'de çıkan düşmez, kalkan inmez.

Bir deli kuyuya taş atıyor. Kırk akıllı o taşı çıkaramıyor.

ÖTV indirimi falan gelmez. Bunun olabilmesi için iktidarın değişmesi lazım.

ÖTV indirimi gelmeyecek kesin bilgi. Çünkü Para yok.

Berat abi bindiği dalı kesmez.

İşsizlik fonu, deprem vergisi derken şimdi Kıdem Tazminatlarının fona aktarılacağı dedikodusu başladı. Çünkü para yok.

peki hem büyük hem de koyu renk yazınca n anlama geliyor [emoji3] 
Haha o işte çok kötü

Anlamını yazıyım atarlar beni

ÖTV indirimi ile ilgili herhangi bir duyumum olmadı, ancak galericilerin haksız kazancı ile ilgili sn vekilimizin verdiği önergeye bakanlık "Hiçbir şikâyet yok!"  gerekçesi ile bu konuda denetimlerin rutin düzeyde olduğu gibi garip bir cevap verdi...İyi de milletvekilinin vatandaş adına en üst kurum olan TBMM'den şikâyeti yetmiyor mu, anlaşılır bir durum değil.

@vagsam Öncelikle merhabalar Aramıza hoş Geldiniz.

Konunuzdaki büyük harflerin kullanımı forum kuralları gereğince uygun olmadığından, küçükleriyle değiştirdim hocam, Ayrıca Kısa bir tanışmayı samimi bir Merhaba yı bizlerden eksik etmeyin lütfen. Forum kurallarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

ÖTV indirimi için ise Net birşey söylemek dığru olmasa da pek olacak gibi durmuyor mevcut durumlara bakılınca.

Keyifli forumlar dilerim.

ötv indirimi değil ama matrah güncellemesi muhtemelen gelecek.

Gelir vergisi Covid-19 dolayısıyla 1.çeyrekten sonra bıçak gibi kesildi. Turizm'den 30 milyar $ sildik, ihracattaki kayıp ortada. Yeni açıklanan kredi paketleriyle vatandaşı borçlandırıp piyasaya hareket katmak istediler. Ancak atladıkları temel bir durum var; işsizlik. İşi olmayan adama %0 faizli kredi sunsan, ötv'yi kdv'yi sıfırlasan ne olacak? Dolayısıyla şu saatten sonra ÖTV indirimi gelse de pek bir şey fark etmiyor. Çok şükür piyasanın artmaya başladığı sürece elimizde arabamız varken girdik. Ancak ben piyasanın bu kadar yükselmesinden çok rahatsızım. Araç fiyatlarına her gelen zam, araçlarımızın değerinin yükselmesinden ziyade paramızın alım gücünün düştüğünün bir göstergesi olarak algılıyorum. Hepimiz için hayırlısı..

Geri
Üst Alt