Golf 1.2 tsi hakkında

Mye06

Üye
İsim
Yusuf
Arkadaslar herkese selam iyi günler dilerim

Golf 7 2015 model 1.6 tdi 110 hp confortline 117.000 de aracim var

Golf 1.2 tsi gecmek istiyorum sizlerin gorusleri onemli :)

dizelin sesli calismasi cidden canimi sıkıyor artik bi de benim aracim da blutooth , far ve yağmur sensoru yok park sensoru yok 

golf 1.2 tsi kronik arizalar mevcut mu 

performans acisindan 1.6 motor 110 hp ye gore bariz fark var mi

yakit tuketi mi nasil

2.el piyasasi nasil alim satimi hizli mi

fikirleriniz yorumlariniz icin simdiden sagolun

Moderatör tarafında düzenlendi:
2013 model 1.2 TSİ kullanan biri olarak; 

Dizeldeki ses problemini yaşamazsınız, (ama dizelli günleri özler gaza abanayım azıcık homurdansın derseniz de homurdanıyor)

Benim aracımda çok şükür hiç bir kronik sorun çıkmadı, ( 2013 Yılı son çeyrek üretimi)

Performans olarak tatmin edecektir, 

Rize- Artvin arası 90-110 KM hız ile kullanımda şehir dışı 4,7, şehir içi 5,6 Ortalama ise 5,3 oluyor.

İkinci el piyasası hususunda fikrim yok, 1 kere deneme amaçlı ilana koydum ertesi gün aracımı satma noktasına gelmiştim. 

@Mye06 merhaba hocam. Bende de 1.2 tsi DSG 105 hp var 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı. 53.800 kmde. 15 gün önce devirdaim pompasi değişti su eksiltme kronik olduğu söylendi. Onun haricinde bir sıkıntı yok. Şükür 🙏. Vergi avantajı var. Sessiz ve sakin kullanımda şehir içi 6.1 litre yakıyor. Memnunum.  

2013 model 1.2 TSİ kullanan biri olarak; 

Dizeldeki ses problemini yaşamazsınız, (ama dizelli günleri özler gaza abanayım azıcık homurdansın derseniz de homurdanıyor)

Benim aracımda çok şükür hiç bir kronik sorun çıkmadı, ( 2013 Yılı son çeyrek üretimi)

Performans olarak tatmin edecektir, 

Rize- Artvin arası 90-110 KM hız ile kullanımda şehir dışı 4,7, şehir içi 5,6 Ortalama ise 5,3 oluyor.

İkinci el piyasası hususunda fikrim yok, 1 kere deneme amaçlı ilana koydum ertesi gün aracımı satma noktasına gelmiştim. 
sehir ici orani cok iyimis benim dizel aracim daha cok yakiyor

Ankara da yokus cikmak :(

rally falan yaptigim yok performans acisindan istegim sollama yaparken o gucu hissedebileyim yokus cikarken bogulmasin yeterli :)

[mention=19219]Mye06[/mention] merhaba hocam. Bende de 1.2 tsi DSG 105 hp var 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı. 53.800 kmde. 15 gün önce devirdaim pompasi değişti su eksiltme kronik olduğu söylendi. Onun haricinde bir sıkıntı yok. Şükür [emoji120]. Vergi avantajı var. Sessiz ve sakin kullanımda şehir içi 6.1 litre yakıyor. Memnunum.  
Ayni model ve km deyiz bende devirdaim degistirdim

Kronik listesine alabiliriz sanirim

@Mye06 hocam 2013 model comfortline manuel versiyonunu 2.5 yıl kullandım. Öncelikle bluetooth, far-yağmur sensörünü kafaya takmayın, bu donanımları uygun fiyatlara ekleyebilirsiniz. Ekranı değiştirirsiniz, sensör parçave kabloları alıp montaj ve kodlama yaptırırsınız, onlar problem değil. 

2,5 yıl boyunca bakımlar ve retrofit harici hiç sanayiye uğramadım. Yalnız ankara'da 7 lt den aşağı yakmaz aracınız. Bunun altında söylenen değerler ya şehirdışı karışık veriler ya da trafiksiz dur-kalkın çok olmadığı küçük şehir verileri.  

Ben de 1 yıl önce 1.6 tdi comfort ile 1.2 tsi dsg comfort arasında kalmıştım. Aslında gönlüm 1.2 den yanaydı ancak 1.6 tdi kısmet oldu. 1.2 ye geçecekseniz mutlaka servis bakımlı ve dsg olsun. Ama sizin yerinizde olsam muhtemelen paketi de yükseltmeye çalışırdım. Comforttan comforta geçmek sadece motor için değer mi tartışılır. 

2016 comfourtline aracım, Dsg, performansı üzmez,  Yakıt tüketimi şehir dışı 4.7 lerde, şehir içi Antalya da dikkat ederek kullanırsanız 5.5-6.5 arası gezer, benim şuan 22 km ortalama hızla 6.0 gözüküyor, 150 km olmuş yakıt alalı.

Aracım 2016 kasım çıkışlı yani 2017 model yılı üretimi. Bunlarda;

-Bluetooth standart ses sistemi küçük ama kullanışlı ses kalitesi muazzam.

-Sürüş konfor ve ışık paket var, çerçevesiz kararan dikiz aynası çok şık. Eğer bütçeniz varsa model yılının 2017 ye yakın olmasına dikkat edin ben bu tür şeylere dikkat ettiğim için özellikle seçtim, Higline alamıyordum ama Higline’a yakın bir donanımla geliyor. Led far led stop gibi uygulamaları yaparsanız Comfourtline bu yönden avantajlı.

37FFCE5B-B103-487C-8B9F-F5BACE871516.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer paket degişmeyecekse pişman eder hocam.dizelin yakitindan pişmansaniz.hatta başka markalara yonelin derim.1.2 tsi yokuslu yerlede yakar affetmez yani 7.5-8 ustu gezdirir sizi.ben 1.2 tsi 1.5 yil kullandim.araca ne zaman 4 yetiskin bindik klima acikti yokus cikarken  hissettim biraz tork yetersizligini.duz yolda super akıyor.uzun yol ortalamasi 4.8-5.5 arasi 110-120 ustu cikarsaniz 6 lari bulursunuz

Hocam, 2015 1.2 TSI aracım var. Memnunum genel anlamda. Vergi avantajı için 1.2 almıştım. Mümkünse 1.0 TSI 7.5 tavsiye ederim. Olmaz ise 1.4 TSI tavsiye ederim. O da olmaz ise 1.2 TSI gayet güzel ve yeterlidir. Piyasası da yakıtı da gidişi de üzmez

Ben 4 yıldır 1.2 tsi kullanıyorum. Sıfır aldım. Yakıt tüketimi şehir dışı 6.1, şehir içi 6.8 yazıyor. Uzun yolda sakin kullanırım. Yaşadığım şehir Urfa. 

Ben manuel şanzıman, midline plus donanım almıştım. Dsg almadıgıma mennunum. Birçok özellik golfte standart fakat bir tık daha üst donanım iyi olurmuş. 

Ben aracımı ev almayı düşündüğüm için satılığa çıkardım. 

İlgilenirseniz sarı sitede ilan no 

826041817

2016 geçen 2015 110 luk 6 ileri manüel araca 2017 yılından beri biniyorum. Düz Comfortline benim araç. 19 binde aldım şuan 70 binde. İstanbulda yaşıyorum. Ş. İçi bildiğimiz trafikte dikkat etmeden kullanımda 9.5 10 lt ler çok normal. Standart kullanarak 8 , 8.5 lt yakar. Hacım her ne kadar 1.2 de olsa, "hacmine göre" güçlü olduğu için yakıyor. Ama ben yakıtından memnunum daha aşağısını da beklemiyorum. Uzun yolda 5 lt ler gayet normal, lâkin sabır işi. Performans olarak Ben memnunum. 1.6 atmosferiklerle mukayese etmem. 

Gelelim 1.6 TDİ' a. 

Abimde 2013 1.6 TDİ 105 DSG Var. Her ne kadar düz ve otomatik farkı da olsa 

Kalkışta DSG bence bi tık daha seri, ama hız ufak ufak yükselmeye başlayınca TSİ benzin farkını çok rahat hissetiriyor. Tdi in uzun düzlükte 202 203 km hız civarlarında, Tsi 208 210 km hıza ulaşmış oluyor. Tabi TSİ daha hafif unutmamak lazım. TDİ yakıt olarak dikkat edin etmeyin kullanıma 7 aşırı olarak 8 lt civarını geçmez. Bana göre ekonomik motor. Tork konusuna gelirsek benim tsi 175 nm, TDİ 250 NM 

Bilmiyorum belki düz vites farkı ama, TDİ da kalkış hızları hariç ahım şahım bi tork patlaması olduğunu düşünmüyorum. 

Ses olarak TDİ i dizel olarak sessiz ve güzel bir dizel motor sesi olduğunu düşünüyorum. 1.2 tsi ise sessiz ama basınca hiç de 1.2 gibi değil. 

Aklıma gelenler şunlar şimdilik ama 

Şahsen ben 1.6 tdi dan sonra, eğer yakıt problemi yoksa 1.4 tsi hafta mümkünse 140,150 lik alırdım. 1.2 tsi size şuan sadece sessizlik ve görece ş.içi performans sunacaktır. Aklınıza ne takılırsa sorabilirsiniz.

Yakit olarak aklinizda hic soru isareti olmasin bence, sehirici 6 lt sehirler arasi 4.9 lt yakiyor.( sakin kullanan biriyim ) Performans olarak torku daha düsük oldugundan  ufak bir fark hissedersiniz bence. Ama aracin calisip calismadigini anlamazsiniz o derece sessiz :)

Kocaelindeyim bu taraflardaysaniz deneyebilirsiniz aracimi :)

Not: 1.2 tsi 2014 model 45 bin kmde manuel :)

E215F7BA-9EF6-4854-8F2A-C1332C4503A3.jpeg

Geri
Üst Alt