Araç içi genel temizlik

HsyN3455

Üye
İsim
Hüseyin
Araç içi bilhassa torpido ve plastik aksamların temizliği parlaklığı için düşünen arkadaşlara tavsiyemdir. Sıcak yaz günlerinde Güneş ışınlarının UV'sine karşı da koruma sağlıyor...

20200610_121522.jpg

Araç içi bilhassa torpido ve plastik aksamların temizliği parlaklığı için düşünen arkadaşlara tavsiyemdir. Sıcak yaz günlerinde Güneş ışınlarının UV'sine karşı da koruma sağlıyor...

Ekli dosyayı görüntüle 33959
Hocam benim de aracın içinde tozlar uçuşuyor, hele ekran, kadran gibi bölümler statik elektrikten ötürü sürekli tozlar geri konuyor. 

Bu alet iş görür mü?

Bir de sıfır sayılır araç, direksiyon falan hep mat fabrika çıkış. Bu alette extra shine diyor, her yeri özellikle direksiyonu parlatmasın? 

Abartmıyorum araca şöyle devasa bir fan ile tüm kapılar ve bagajı açıp rüzgar tutmak istiyorum. 

@tiesay Dediğiniz gibi tozların önüne geçmek gerçekten zor. Bu ürün kullanıldığında bir süre tozlanmaya kirlere karşı koruma sağlıyor. Benim aracım da yeni, bayiiden çıktığı ilk gün gibi yapıyor aracın iç kozmetiğini..

Merhaba hocam paylaşım adına teşekkür ederim. 

Bu arada konunuzu Temizlik bakım bölüme taşıdım. Keyifli Forumlar

@tiesay Size tavsiye bi kaplama yaptırın, çizik oluşumu vs engellemeniz adına.. Temizlik derseniz o ürün kadrandaki malzemeye uygulanmaz, torpido mevcut malzemeye uygulanan bi üründür. Araç soğuk iken uygulamanız lazım, beklemesi de keza öyle.. Aksi takdirde lekelenmelere sebep oluyor..

@HsyN3455 Ürünün diğer türleri sanırım Türkiye de satışı yok ama supreme shine parlak etkisini sevmeyip doğal gözüken türleride mevcut.. Ulaşabilirseniz ne güzel ama =(

Bu ürün de benden tavsiye olsun, aynı şekilde koruma ve bakım sağlayan üründür.. Dış kauçuk cam fitillerine uygulayabilirsiniz, besler. Toz toplamaz, kuru bi özelliğe sahip oluyor.

Sunroof kullanan arkadaşlar için fitillere bakımda kullanabileceğiniz bir ürün aynı zamanda. Ürünü 7 tl civarında mevcut meguiars ın ped  ile uyguluyorsunuz..

Kadranda mevcut temizlik için keza genel anlamda kullanabileceğiniz ürün Mirror bright detailing spreydir

image.png

image.png

image.pngimage.png

@tiesay Size tavsiye bi kaplama yaptırın, çizik oluşumu vs engellemeniz adına.. Temizlik derseniz o ürün kadrandaki malzemeye uygulanmaz, torpido mevcut malzemeye uygulanan bi üründür. Araç soğuk iken uygulamanız lazım, beklemesi de keza öyle.. Aksi takdirde lekelenmelere sebep oluyor..
Kardan ve media ekranı için kaplama diyorsunuz sanırım.?

@tiesay Aynen ondan bahsediyorum, tertemiz film çektirin, çizilmeye çok müsait. Temizliği zor oluyor, çok fazla işlem yapma şansınız olmuyor.. Piano blackleride kaplatabilirsiniz ki aynı şekilde onlarda çok işlem uygulanamayan zahmetli yüzeyler.. Detay yaptırırsanız takiben ilk işiniz kaplama yaptırmak olsun.. Medya ve kadranınız için de geçerli.. Mirror bright ürünü koltuklarınızda da kullanabileceğiniz bir ürün, lekelenmelere karşı..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yukarıdaki ürünlerin hepsi parlak, güneşli günlerde ön cama fena yansıma yapar. Onun yerine iç mekanda AutoFinesse Spirtz ürününü tavsiye ederim. Hoş ve mat bir görünüm sağlıyor. Oldukça güzel de bir kokusu var.

Meguiars ın paylaşılan 3 ürünüde içeriğinde silikon ve solvent bazlı kimyasallar barındıran ürünler., fiyatları da ciddi pahalı satılır fakat o fiyatlara çok daha kaliteli ürünler mevcut., 

Silikon bazlı ürünler yumuşak plastiklerin düşmanıdır.,

Amaç iç aksamda koruma sağlamaksa sonax xtreme matt effect, auto finesse spritz gibi “su bazlı” ürünler tercih etmenizi öneririm.. 

Tabi önce güzelce temizleyip ondan sonra uygulanmalı..

Geri
Üst Alt