KAPUT İÇİNDE SAKLANAN KEDİ(LER)

sergentunc

Üye
İsim
Sergen
Dostlar selamlar, bugün sabah arabaya bindiğimde ve binmeden önce de yaz kış farketmeden hep kontrol ederim ve bir kulak verdim ki aracın içinden bir yerden hırlama sesi geliyor. Kaputu açtım bir de ne göreyim 3 tane kedi sefa yapıyorlar,  2 yavru kedi motorun üstün de yatıyor anneleri de yanlarına girmiş 🤦🏻‍♂️ açmamla dağılmaları bir oldu. İyi ki kontrol etmişim yine diyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bahçede beslediğim kedi sabah motora girmişti ve üst taraftan çıkmamakta inatçıydı, alttan motor muhafazasını söküp çıkartmıştık. Besle kargayı oysun gözünü hesabı :) Dikkat etmek lazım özellikle kışın kaputta uyuyorlar, motorun üstünde uyuyorlar. 

Dostlar selamlar, bugün sabah arabaya bindiğimde ve binmeden önce de yaz kış farketmeden hep kontrol ederim ve bir kulak verdim ki aracın içinden bir yerden hırlama sesi geliyor. Kaputu açtım bir de ne göreyim 3 tane kedi sefa yapıyorlar,  2 yavru kedi motorun üstün de yatıyor anneleri de yanlarına girmiş 🤦🏻‍♂️ açmamla dağılmaları bir oldu. İyi ki kontrol etmişim yine diyorum.
Bu alışkanlığı maalesef bir türlü edinemedim, halbuki binmeden kaputa 2 kere vurup 2 de korna çaldık mı yeter... 

Bu ara özellikle kedilerin yavru dönemleri, Ankara da çok fazla yollarda ölmüş hayvan denk geliyorum maalesef.  <_<

Haftada bir garaja gidiyorum aracı çalıştırıp yürütmek için mutlaka iki tur atarak kaputa vuruyorum boş yer kalmayacak şekilde
şu ana kadar denk gelmedi. Mutlaka dikkat etmek gerekli belli bir süreden sonra alışkanlık haline geliyor zaten kaputa tıklamak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçenlerde ben de kaputu açınca farkettim akünün etrafındaki kılıf tüy içerisinde, keyfini yapmışta gitmiş :d

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vw den ne beklenirdi ?

Kaput pistonu çalmak yerine?

Mk8 de Motor şasi altı açıklıklara  deliklere tenis raketi örgüsü şeklinde hafif alaşım alimünyum telden  evcil / yabani hayvan giriş  koruma engelleri 

Tümden kapatılmaz evet motor hava sırkülasyonu icin...

bahsettiğim durum tek çözüm ama 

Mk9 a belki

Bir de vahşi hayvan boyutu var öellikle mesire alanlarında vs yılan durumu var bi bakmışınız frene dolanmış ayağınızda bir yumşaklık sonrasında karıncalanma ve uyuşma,şaka bir yana her mangala gittiğimde aklıma gelir. Dkkat etmek lazım.

Bahçede beslediğim kedi sabah motora girmişti ve üst taraftan çıkmamakta inatçıydı, alttan motor muhafazasını söküp çıkartmıştık. Besle kargayı oysun gözünü hesabı :) Dikkat etmek lazım özellikle kışın kaputta uyuyorlar, motorun üstünde uyuyorlar. 
Böyle durumlarda su dökün %90 alt taraftan geri çıkar kedi. geçen hafta ben se aracı sitede park etmiştim geri hareket etmeden kaputa vurdum ki kedi varsa çıksın diye, acaba korkar da yerinden kıpırdamaz mı diye kaputu açtım kiyavru kedi bana ben kediye bakıyorum 2-3 dk uğraştıktan sonra kedi yerinden çıktı. atrık her defasında bakıyorum.

Bir de vahşi hayvan boyutu var öellikle mesire alanlarında vs yılan durumu var bi bakmışınız frene dolanmış ayağınızda bir yumşaklık sonrasında karıncalanma ve uyuşma,şaka bir yana her mangala gittiğimde aklıma gelir. Dkkat etmek lazım.
Naaptın sen müdür, artık bizimde aklımıza gelecek. :)  

Bu kedi girmesini engellemek icin marketlerde satilan kati naftalinlerden alip aku yanlarina 3 5 tane birakin . hic bir sekilde kedi falan girmiyo. ben oyle yaptim kurtuldum . daha once kopek kediyi kovalarken kedi motora saklanmis ve kopekte on tampona disleriyle zarar vermisti. yani en etkili yontem naftalin koymak . cunku kediler o kokudan uzak duruyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt