Golf 7,5 km

Mecalone

Üye
İsim
Eray
Araç
GOLF 2019 MK7,5 1.6 TDI 115 PS HIGHLINE DSG / PURE WHITE
Arkadaşlar aracı 15.10.2019 tarihinde aldım ve bugünkü km güncel olarak 13500 sizce çok mu yapmışım sadece manisaya gidip geliyorum bide ilk 15000 bakımda neler yapılıyor?

@Nfk Rüyamda bile biniyorum o da işliyo kilometreye o derece söylüyorum seviyorum ya gezmeyi tam bir yol arkadaşı ayırı bi aşk bu golf ya ilk aracım bide bu 

@Mecalone Gecen gün 2018 model 1.0 tsi ilani vardi 84 bin km'deydi, ben 2019 mayista aldim, bugün 5000 km'yi devirdim bana göre cok, saticam yakinda arazi araci alicam, istanbulda araba sürmek iskence

Farklı bir bilgi paylaşımıyla yorumumu yapmak istiyorum; Bir Aracın ömrü boyunca  geçirdiği zamanın Sadece %5 i Hareket halinde geçiyor.Kalan dilim Park halinde.

Aracınız ile sizin yaptığınız km son derece doğal aslında. Yinede Araç motorunun Avrupa ortalaması olan 185 bin -200 bin km bandını düşünürsek 15 yıllık bu şekilde kullanmanız gereklidir. :)  Araçlarımızı korumayalım garajda yatırmayalım Binelim ve Amacına yerine getirsinler bence. Ayrıca Uzun yol yaptığınızda aracınız daha az yorulur şehir içi trafiğine oranla. Çok takılmamak lazım Araç bakımlı ve düzenli binildiği takdirde km sine.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym ben 3000 zaten rodajda yaptım  :sofor:

@Ender Bende tam olarak bunu yapıyorum çünkü seviyorum ya ilk bakımına giricek işte 3 haftaya götürürüm sanırım

Sürmedikten sonra bir anlamı yok zaten hocam. Araç alıp km yükselmesin diye uğraşanları da anlamıyorum. Satarken 3 kuruş fazlaya satacağım diye arabaya binmemek saçma. Her şey para değil, keyfini sürmek lazım.

Bir de direksiyona, koltuğa kılıf geçirmeyin lütfen, sizden sonraki sahibine hediye ediyorsunuz o hissi yaşayamadan.. (evet golf koltuk kumaşı aşınıyor ama aşındı diye 500tl altına verseniz kimse laf etmez.) 

Arkadaşlar aracı 15.10.2019 tarihinde aldım ve bugünkü km güncel olarak 13500 sizce çok mu yapmışım sadece manisaya gidip geliyorum bide ilk 15000 bakımda neler yapılıyor?
Aracı ilk aldığım zaman yaklaşık 8 ayda 15bin yapmıştım. Ve bakım sonrası üzerine 4 ayda 15bin daha yaparak tam 1. yılında 30bin bakımına girmiştim. Bu aralar yatışta.

15 bin bakım standart bakım. Bakım ile ilgili örnekler aşağıda

unutmayın, yatan araç iyi değildir. dizel de 1356 tl (benzinde 1200-1250 civarıdır diye tahmin ediyorum)

07.11.2019 da aldığım arabam şu an 46.000 km de bence sizinki hiçbirşey [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13bin km mi🙂 ben 25bin biniyorum yıllık hatta bezen 30 bin oluyor o rakam. Dizel araç alıp 5-10 bin km yapan zihniyeti hiç anlamış değilim. Bu virüs muhabbetine aracın km si 70binde kaldı.

Geri
Üst Alt