yeni golf satın alma

lnxdx

Yeni Üye
İsim
mehmet
Merhaba, foruma yeni üye oldum. Bir golf satın almak itiyorum. mersin'de yaşıyorum, ve senede 10000 km üzerinde yapmıyorum. golf tsi, dsg, tdi motorlarla ilgili hiçbir bilgim yok ama okuyorum şu sıra. dizel mi yoksa tsi benzinli mi alsam kararsızım açıkçası. bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim

@lnxdx Foruma hosgeldiniz

Yillik 10 bin km icin kesinlikle tsi tavsiye ederim

Bütcenizi yazarsaniz motor sanzuman tavsiyesi yazar arkadaslar

punto evo 1,3 full var bende, 2014 model. satarak golf almak istiyorum. toplamda 200000 i fazla aşmasın istiyorum

Hoşgeldiniz. 

Sıfır araç düşünüyorsanız tdi araç artık yok, üretimi dırduruldu. tsi araç ise 1.0 manuel midline plus (eski trendline) veya 1.5tsi dsg comfortline ve highline seçenekleri var sadece. Ancak şu anda sıfır araç da bulmak zor çünkü son golfler hepsi ya geldi ya da kapora bağlanmış durumda. 

Bu durumda galerilerden sıfır araç almanız gerekebilir. 

İkinci elde ise 10000km için tsi tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 

@tiesay teşekkürler, tsi motorların yakıt tüketimi nasıl acaba?

@tiesay teşekkürler, tsi motorların yakıt tüketimi nasıl acaba?
Şuanda 210bin sıfır 2020 model golf 1.5 tsi comfortline (cam tavansız) araç alabilirsiniz ancak araç bulabilirseniz. Ya da forumumuzda henüz yeni 3000km civarı 2019 modeli 196bin fiyattan gitti, bunun gibi bir 2.el bulabilirsiniz. 

1.5tsi aracımda henüz 5000km ye bugün geldim ve hemen yakıt verisi kontrol ettim.  Fotoğraf tesadüfen henüz 1 saat olmadı çekeli. Şehiriçi verisidir, güzergahımda dur kalk ve yokuş da mevcuttur. 

IMG_20200609_201023.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay 1.0 tsi ve 1.5 tsi dsg arasında yakıt tüketimi ve performans açısından çok fark var mı?

@lnxdx Foruma hoşgeldiniz bende mersindeyim 1.2 tsi araç kullanıyorum ve beni tatmin ediyor. Performansını test etmek isterseniz deneme sürüşü yapabilirsiniz. 

Geri
Üst Alt