Golf 1.4 TSI 122 PS Manuel Highline

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 1.4 TSI  122 PS Manuel ................................................Highline

Kısa Mesafede:

Orijinalden alıntı:  M.L.CrassusMenzil ortalama tüketime göre değişken gösterir. Bir dönem kullanımınız 6lt ortalamadir 850km menzil gösterir bir dönem 7lt dir 710km menzil gösterir.

1yNmZj.jpg

Golf 1.4 TSI 122 PS Manuel Highline

Uzun mesafe

Orijinalden alıntı:  M.L.Crassus1 haftadır ben de tatildeydim Aybars Hocam.  İnanın TSi sizi üzmeyecek aksine çok memnun edecek. Alt devirleri aşıp ağırkanlılıgı atınca motor epey canlanıyor. Rotam epey uzundu 9 günde toplam 2.600km yol yapmışım. Özellikle tek gidiş tek geliş yollarda doğru devirlerde sollamalarda aracım beni hiç utandirmadı. Bilhassa Toyota Corolla'ların ve Honda Civic'lerin aciz kaldıkları yerlerde onlar dahil sollama yapmak epey keyif vericiydi. Araçlarımız devir bandı dar olduğu için hızlı devir çeviriyor tabirini tam kullanamasam da bilhassa rampalarda uygun devirde çok iyi hızlanıyor. Tek şikayetçi olduğum nokta artan trim sesleri.  Onda da yapacak birşey yok. Kendi kendime C segmenti Kompakt bir araç için buna da şükür diyorum. Bugün yaklaşık 9 saat araç kullandım,  bir 5 saat daha rahat rahat giderdim. GOLF o denli doğru bir tercih, şehirlerarası yollar GOLF'ün en rahat ettiği mekanlar.

Son tüketim değerleri;

( Tatil boyunca devamlı klima 21 derece ve Auto konumda kullandım. Araç içi toz almasın diye mecbur kalmadikça camlar açılmadı. O nedenle değerler klima ve performansli kullanım nedeniyle biraz yüksek oldu. )

Nqk6Ja.jpg
rQEBaa.jpg
yMV8Dn.jpg

şu an 664 km de karışık ortalamam 6.6 -çoğunlugu şehir içi-

Karışık tüketimim Samsun gibi bir şehirde 6.7 lt/ 100km. Ama ben daha çok bir depo ile ne kadar gittiğime bakarım. O da genelde 700 km olur... 700; 800-900 olursa benden mutlusu olmaz o depoda ;)

Aracımı 22 mayısta rizeden almış olup paylaşmış oldugum fotograf tek kişi ile klima hep acık dış ortam sıcaklığı 18° ile 27° arası.. kısa süreli rize trbzon gümüşhane bayburt il merkezi geri kalanı uzun yol kop ve zigana tırmanışları...6 kez mola verildi..erzurum il merkezine kadar 400 km ile ilk yolunu almıştır..  Araca 200 tl yakıt alınmış olup depo fullenmemiştir..

74fa538327745750124f07f9a9b49052.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burda da az biraz erzurum şehir içi ve az biraz çevre yolu

dd2d53e1c045ff95de0b29d50aa7fe2c.jpg

@SATURNUS2015 teşekkürler Orhan hocam Erzurum'a da cağa beklerim inşallah haber edin yeter ki.. bu aralar iş yoğunluğum sebebiyle yazamıyorum sadece takipteyim forumu ama paylaşımlarım olacak inşallah.. Bir de aracıma binebilsem evin önüne koyduğum gibi duruyor o yüzden de fazla yakmıyor :)

yeni konuyu açayım burdan artık  :D

220 km yaptım araçla genel ortalamam 6.0 bugün itibariyle. %60-70'i cruise 95-100 km. geri kalan ümitköy içi. ışık kalkışlarının yarısı fırlamalı  8D

@maniax

İstanbul Pendik - Edirne Merkez

290 km ,  cc'siz  4.9 yaktım  , araba daha 700km de idi .

2015 1.2 manuel comfortline 

@DrMobile

maşallah iyi değermiş hocam. ben iyice cruise'a alıştım artık. arabayı direksiyonun soluyla kullanır oldum düz yolda.  :D

@ahmet3976

ya işte konusu açıldı sorayım. nşa tam eko önerilerine uyarak kullanıyorum. geçen noldu anlamadım niye yaptım onu da bilmiyorum. gaza geldim işte ve araç 5000 dd/dk'yı 2 sn kadar gördü ve vites büyüttüm hemen. hatta yanımdaki arkadaşım hafifçe kafama vurdu napıyon diye  s=ebebe hafif metalik bi ses aldım motordan ve ürktüm. normalde de geliyo mu böyle bi ses? ilk defa motorun ses çıkardığını duydum  :D

maniax dedi:
@ahmet3976

ya işte konusu açıldı sorayım. nşa tam eko önerilerine uyarak kullanıyorum. geçen noldu anlamadım niye yaptım onu da bilmiyorum. gaza geldim işte ve araç 5000 dd/dk'yı 2 sn kadar gördü ve vites büyüttüm hemen. hatta yanımdaki arkadaşım hafifçe kafama vurdu napıyon diye  s=ebebe hafif metalik bi ses aldım motordan ve ürktüm. normalde de geliyo mu böyle bi ses? ilk defa motorun ses çıkardığını duydum  :D
Valla ses nasıl bir ses anlamak lazım zaten golf üm yok sesi duysamda kıyaslayamam ama size önerim kullanım kılavuzundaki rodaj kurallarına uyun ilk 2000 km veya kılavuzda ne yazıyorsa artık ani kalkış duruş ve yüksek devirden kaçının der genelde.

Geri
Üst Alt