Golf 7 MidlinePlus Direksiyona tuş takımı (Fonksiyonel Direksiyon)

@Emrah

Hocam bazı ustalar vardır ona gidince servisten daha rahat olur için ;)

Merhaba  benimde aracımla ilgili tek şikayetim direksiyon kumandası olmaması yoksa çok mutluyum. İzmir'de bu konuda yardımcı olabilecek bir usta tanıyan var mı?

Fatih dedi:
Merhaba  benimde aracımla ilgili tek şikayetim direksiyon kumandası olmaması yoksa çok mutluyum. İzmir'de bu konuda yardımcı olabilecek bir usta tanıyan var mı?
Değerli Fatih Hocam,

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz.

Maalesef İzmir'de bugüne dek bunu yapabilrn bir usta duymadım

Fatih dedi:
Hocam izmirde zor gibi. Ben bu işi araştırırken şöyle bir durumla karşılaştım. Bazı midline plus araçlarda hiç sabitleyici tuş takımı değişerek takılıyor. Servisi arayıp durumu sorun. Eğer öyle oluyorsa hiç sabitleyici taktirin ;)

yusuf dedi:
Hocam izmirde zor gibi. Ben bu işi araştırırken şöyle bir durumla karşılaştım. Bazı midline plus araçlarda hiç sabitleyici tuş takımı değişerek takılıyor. Servisi arayıp durumu sorun. Eğer öyle oluyorsa hiç sabitleyici taktirin ;)
geçen yaz hız sabitleyiciyi sormuştum  ama kol değişecek diye bildiğimden ayrıntısına takılmamıştım. sonra da fırsat olmadı taktırmaya. tekrar bir sorayım tuş takımı olursa bir taşta iki kuş olur  :'(

sipariş ile alamamıştım aracı, hazır araç bulup almıştım. sipariş verebilsem fonksiyonel direksiyon, hız sabitleyici, park sensörü ekletirdim. Eğer tuş ile değişirse böylece 2 tanesini de halletmiş olurum.

SB1907_23 dedi:
geçen yaz hız sabitleyiciyi sormuştum  ama kol değişecek diye bildiğimden ayrıntısına takılmamıştım. sonra da fırsat olmadı taktırmaya. tekrar bir sorayım tuş takımı olursa bir taşta iki kuş olur  :'(

sipariş ile alamamıştım aracı, hazır araç bulup almıştım. sipariş verebilsem fonksiyonel direksiyon, hız sabitleyici, park sensörü ekletirdim. Eğer tuş ile değişirse böylece 2 tanesini de halletmiş olurum.
Hocam olmazsa seti satın alın. Hız sabitleyici ve tuş takımını gelir istanbulda taktırırsınız ;)

@yusuf

yakın zamanda istanbul görünmüyor :) ama şu kapı açılmama sorunu için almanyadan gelecek cevaba göre servise bir daha giderim büyük ihtimalle. bi sorayım, eğer hız sabitleyici tuş takımı olarak takılıyorsa serviste hallederim ama olmazsa istanbula gelmeyi bekleyeceğim artık.

Kolay gelsin sahibindende comf. çıkması düğme buldum getaway i de internetten bi yerlerden bulabilirim. Bu taraflarda bundan anlayacak usta varmıdır bilemem doğrusu yada parçaları servise götürsem takarlar mı ki?

@yusuf Soldaki düğmelerle sağdaki düğmelerin hangileri çalışıyor "tam olarak" Sana zahmet bilgi verebilir misin? Telefon ile ilgili bir şey çalışmıyor herhalde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf Soldaki düğmelerle sağdaki düğmelerin hangileri çalışıyor "tam olarak" Sana zahmet bilgi verebilir misin? Telefon ile ilgili bir şey çalışmıyor herhalde.
Sadece sağdaki konuşma ve telefon çalışmıyor. 

Teşekkürler. Anladığım kadarı ile ikimiz de Midline Plus sahibiyiz. Fikrinizi almak istiyorum:

1. Ön ve arka park sensörü (Ender Elk. de yaptırmak kaydı ile) Başka seçenek neredeyse yok aklımda çünkü tamponları sökülüp delinmesi, araç içi işçiliğe ancak orada razı gelebilirim, çıkacak aksiliklerden korkuyorum, kabusa döner benim için eğer birşeyler kırılır dökülür ise.  1650 TL

2. Direksiyon tuş takımı (Bunun parçasını veya parçalarını alıp End. elk. de montaj olabilir belki) 1300 TL

3. Hız sabitleyici 1120 TL

İşlemlerine girsem 4000 TL ediyor (Hepsi Ender de olur ise).

- Hiçbirşey yaptırmamak

- Eksikliğini hissettiğim Park + Direksiyondan kumanda yaptırmak

- 2013, 30.000 km de Tungsten Gri Midline Plus Manuel Satıp yenisini 2016, 0 km de Tungsten Gri Comfortline Manuel almak (En az 20.000 TL lik operasyon)

Şimdiki aracıma birkaç bin TL mi harcamalı, hiç harcamamalı mı, düşük bir ihtimal de olsa yenisine mi yönlenmeli.

Fikir ve tavsiyelerinizi duymaktan mutlu olurum.

@yusuf@silvershadow

Moderatör tarafında düzenlendi:
@calik hocam imkan varsa kesinlikle 2. Yeni araç alın. Tabi bunu değerinde satarak ;) alacağınız araç ileride aynı fiyatlara satılacak. Bu araca eklediğiniz şeylerin çok bir kıymeti olmaz. Sizin yaşadığınız git gel olayları ben de çok yaşadım. İmkan olmadığı için devam ediyoruz midline ile ;) gelelim masraf olayına.

Bir de şu durum var. Alacağınız o parçalar size yeter ve 3 4 yıl daha binecekseniz yaptırın ;)

Değerli@calik Hocam, bende midline sahibiyim ve de kesinlikle@yusuf Hocama katiliyorum. Yapacağınız 4.000 liralık masrafı yeni alacaginiz aracinizda kullanın. Ben de çok dusunuyorum ama karar verdim sonunda herhangi bir eklenti yapmayacagim çünkü o da olsun bu da olsun derken sonu yok ve de neticede opsiyon icin harcanan para satarken hicbir sekilde kar etmiyor isterseniz 5 yil sonra satın. Hem de yeni alacaginiz aracta olmayan opsiyonlarin heyecanini yasamak daha guzel bence.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim cevaplar için, selamlar.

Geri
Üst Alt