1.6 Tdi DSG Hiç bir şekilde patinaj'a düşmeme sorunu :)

berke05

Üye
İsim
Berke
Merhabalar, herkese iyi forumlar diliyorum öncelikle GolfTutkusu Ailesi.

Aracımda geçen gün yanlışlıkla kalkarken biraz abartı gaz verdim de bir şey dikkatimi çekti, size danışayım dedim :)

Araç D'de iken mesela, dip gaz yapıldığında devir yükseliyor, ancak hiç pati'ye düşmeden biraz daha hızlı kalkıp ilerliyor. Zaten biliyorsunuz DSG'lerde ufak bir gaza tepki gecikmesi durumu var turbo boşluğundan dolayı. Normal bir şey yani, bunla birleşince ASR'de devreye giriyor D'de patinaj çekmiyor.

Araç S modundayken de gaza gereğinden fazla basılması durumunda yine hiç bir şekilde patinaja düşmüyor. Asr'yi kapatıp denediğimde de durum aynı.

Ben de sizlere danışmak istedim, bu normal bir şey midir, ASR'nin bu kadar hızlı kesmesi en ufak lastik sesine izin vermemesi, veya ASR kapalıyken de aynı durum olması :)

Merhaba Hocam;

dün gece ufak bir deneyim yaptım kendi aracım 1.4 tsı için spor modda ve esp açık iken , sert kalkışda az da olsa LAstik sesi  geldi bende hatta bikaç metre boyunca esp ışığı yandı yandı söndü. yani ESP kapalı da olsa az bir şey yapıyor pati durumunu fakat lastikler sürekli ESp nin müdahelesinde kalıyor.

Upvote 0
@Ender Bende esp ışığı kalkarken değil de araç seyir halinde düşük devirlerdeyken gaza oturunca yanıyor, yan yan gidiyoruz :)))

Upvote 0
Asfalt lastik kombinasyonları ve sürüş stilinizle alakalı olarak değişiklik gösterir. 

ASR kapalı olduğunda ESP tek gözünü kapatır, tek gözü açık halde çalışmaya devam eder. 

Upvote 0
O zaman bizim continental lastikler çok iyi, başka ihtimal yok hahahas :)   :)   :)  

Upvote 0
golf un o gaza tepkime gecikmesi hiç hoşuma gitmemişti Honda civic e bindim gaza dokunduğun an roket da tutku başka şey işte 

Upvote 0
Benim ev rampa birde insaat var kumlar falan patinajsiz kalkmamak imkansiz. Gerci normal asfalt yokustada durduktan sonra ani basarsam imkansiz patinaj cekmemesi. Ben lastiklere yoruyorum yenisini almam lazim

Upvote 0
Islak zemin, yokuş durumlarında bizim araç da patiliyor tabi, yanlış anlaşılmasın ben gaza oturunca kesinti yapmasından bahsettim :)  boşluk oluşuyor ve hiç lastik sesi bile gelmiyor. Kötü bir şey değil zaten daha iyi de sebebini merak ettim :)  

Upvote 0
Islak zemin, yokuş durumlarında bizim araç da patiliyor tabi, yanlış anlaşılmasın ben gaza oturunca kesinti yapmasından bahsettim :)  boşluk oluşuyor ve hiç lastik sesi bile gelmiyor. Kötü bir şey değil zaten daha iyi de sebebini merak ettim :)  
Hatta diyelim duz yoldayim ani hizlanmam lazim esp isigi yaniyor 1 2 saniye :D  

Upvote 0

Geri
Üst Alt