GOLF 1.5 TSİ DSG'DEN GELEN SES PROBLEMİ

sergentunc

Üye
İsim
Sergen
Arkadaşlar hepinize selâm. Aracım Golf 1.5 TSİ henüz daha 4500 km'de olan bir araba fakat bugün özellikle cam açıkken farkettim aracın alt tarafında şanzımandan bilye oynar gibi sürekli ses geliyor ama özellikle bu arnavut kaldırımı taş yapısı ve onun gibi bozuk zeminlerde daha fazla gerçekleşiyor, bazen vites değiştirirken bu tarz sesleri duyuyorum. Tabiri caizse zangırdıyor dsg. Önceden de böyle bir ses olduğunu biliyordum ama bu denli kulak vermemiştim bu aracımda da daha önceden ya böyle bir ses yoktu ya da bugün o ince noktayı yakalayınca kulak verdim sese. Belki hep vardı belki de yeni oluştu tam emin olamadığımdan sizin de tecrübelerinize dayanarak istişare edelim dedim. Bununla ilgili servise gitsem mi diye düşünmekteyim, gidince de hepsinde bu ses var cevabını alıp dönme ihtimalim de yüksek 😊

Hocam

Dsg sesi maalesef böyleymiş bir sorun yok

Çözüm muzik ses seviyesini %25 üzerinde kullanmak

@HONEY Eyvallah Honey hocam. Yani bilyeyi oynatırsın ya zırıl zırıl zırıldar hani öyle geliyor ses. Özellikle gazı salınca geliyor insanın bir canını sıkmıyor değil. Araba da daha yeni olunca bir canım sıkıldı. Belki de dediğim gibi hep vardı o ses bu kadar dikkate almamıştım. Bilemedim yani 🤔

Benim araç da 1.5tsi ve 4500km de, böyle bir ses duymadım ancak Arnavut kaldırım veya bozuk zeminde hiç denemedim. 

@tiesay Camı açıp bir ara bir kulak ver derim hocam 😊 ya da verme canın sıkılmasın. Hepsinde böyleyse @HONEY hocamın da dediği gibi gerçekten sinir bozucu.

@sergentuncCam açıyorum zaten ancak dediğim gibi Arnavut kaldırım taş denk gelmedim hiç hocam. 

Ilgili bir servisin tecrübeli bir ustasına denk gelirseniz şanzımanı  komple değiştiriyorlar tecrübe ile sabit :D  aynı araca sahibim muhtemelen yakın zamanda almışız. Eger sorunlu ise ankaraya gelirseniz  doğuş çankayada tecrübeli bir ustamız var. Dsg konusunda çok hassas çalışıyor blok değişim yaptı bana. 

Ilgili bir servisin tecrübeli bir ustasına denk gelirseniz şanzımanı  komple değiştiriyorlar tecrübe ile sabit :D  aynı araca sahibim muhtemelen yakın zamanda almışız. Eger sorunlu ise ankaraya gelirseniz  doğuş çankayada tecrübeli bir ustamız var. Dsg konusunda çok hassas çalışıyor blok değişim yaptı bana. 
Neden kaynaklandığını da söyledi mi?

@bf417 senkromeç fabrikasyon hatalı olabilir şanzımanın içinden geliyor ses dedi. Vites geçişi esnasında dişlilerin sorunsuz geçmesini sağlayan bilezik benzeri bir parçaymış. Konusunu açıp sesin geldiği videoyu ve Onarim sürecini paylaştım. Sergen hocam siz aracınızı ne zaman aldınız bu arada. Ben bu seride dsg arızalarından iyice nem kaptım şuan. Umarım arıza değildir sizin ki tabi normal diyolar genelde tarifinize uygun sese ama abartiysa gidin acilen servise.

@ack937 3 aylık bir araba henüz. Çok aman aman bir ses sorunu var mı yarın tekrar bir daha bir kontrol edeceğim ve ses çok yorarsa beni ona göre servise gösteririm muhtemelen. Kronik dsg sesinden farklı bir ses işitirsem yani. Yeni arabada da şanzıman değiştirmek ne bileyim böyle şeyler benim canımı sıkıyor. İnsan istiyor ki hatasız, problemsiz olsun ama bu biraz da şans işi tabi.

2017 model Tdı, Dsg aracımda aynı sesi, söylediğiniz gibi taşlı veya arnavut kaldırımlı yollarda en baştan beri bende duyuyorum hocam.32 bin km deyim alıştım artık.Servise'de sordum zamanında, normal, sorun yok dediler.

Arkadaşlar hepinize selâm. Aracım Golf 1.5 TSİ henüz daha 4500 km'de olan bir araba fakat bugün özellikle cam açıkken farkettim aracın alt tarafında şanzımandan bilye oynar gibi sürekli ses geliyor ama özellikle bu arnavut kaldırımı taş yapısı ve onun gibi bozuk zeminlerde daha fazla gerçekleşiyor, bazen vites değiştirirken bu tarz sesleri duyuyorum. Tabiri caizse zangırdıyor dsg. Önceden de böyle bir ses olduğunu biliyordum ama bu denli kulak vermemiştim bu aracımda da daha önceden ya böyle bir ses yoktu ya da bugün o ince noktayı yakalayınca kulak verdim sese. Belki hep vardı belki de yeni oluştu tam emin olamadığımdan sizin de tecrübelerinize dayanarak istişare edelim dedim. Bununla ilgili servise gitsem mi diye düşünmekteyim, gidince de hepsinde bu ses var cevabını alıp dönme ihtimalim de yüksek 😊
Merhaba hocam. Sesin sebebi videoda 😊 Duymazdan gelin derim. 

https://youtu.be/936UpTy1Dr4

Moderatör tarafında düzenlendi:
@muhammedfatih Arada bir kasisten geçerken de duyuyorum o sesleri ve ne lânet bir şey o zaman bu ses sorunu, insanı çileden çıkarır müzik açık olmazsa 😊 @MSE aynen hocam o sesin aynısı.

Benim araçta 1.5 TSI ve daha çok yeni, soğumamak için cam açık dinlemeye korkuyorum :)

Geri
Üst Alt