Jump to content

Recommended Posts

Dizel devri kapanmak üzere yeni dünya sisteminde Kullanıcılar artık benzinli araçlara yöneldiler yerinizde olsam fiyatı biraz uygun tutar elimden çıkarmaya bakardım (Her geçen gün dizelin aleyhine işliyor sistem)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Kurucu Yönetici
1 saat önce, Haktan yazdı:

Dizel devri kapanmak üzere yeni dünya sisteminde Kullanıcılar artık benzinli araçlara yöneldiler yerinizde olsam fiyatı biraz uygun tutar elimden çıkarmaya bakardım (Her geçen gün dizelin aleyhine işliyor sistem)

Hocam elektrikli araçlar piyasaya sokuluyor diye elbette birisi kötü gösterilecekti, bu da dizel motor oldu. VW gibi diğer çoğu dizelci markalarda dizel motorun yakın zamanda bitirilme imkanı yok. Golf 8'de de dizel halen devam ediyor. Ülkemize 2.0 hacimli olduğu için dizel gelmeyecek gibi gözüküyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak dizel motoru bitiren elektrikli motorlar değil benzinli motorlar olacak benzinli motorlarıda elektrikli motorlar bitirecek yani elektrikli motorların gelmesiyle hem benzin hem dizel bitecek ama kronolojik olarak ilk dizel...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage hocam corola hibrit olayina hızlı girdi bilginiz vardır 

Ne yaptı hibrit araçlar ooo cok güzel 

İyi de 1.8 atmosferik motor buyurun burdan yakın:) 

Şimdi bi ayağımız atom cagi güzel bir ayağımız kıl çarık gibi bişey bu 

Geçiş dönemi olur böyle şeyler dedik ama wv patlattı 1.4 tsi hibrit mükemmel ortalama 2.2lt tutturmak hiç zor değil...

Demek istediğim örnekler çok uzar gider fakat şu anda eski teknoloji inanılmaz stok var bir şekilde yedirilecek millete en azından burada karlı çıkan taraf olmak adına naçizane fikrimi sundum...

İnanın dizel araçlar bu yaz yaptigi primini bidaha yapamaz bu yaz güzel fiyatlarda el değiştirecek tartışmasız 

Fakat gelecek dönem artık her ülkenin vatandaşı mantık cerçevesi içinde hareket edecektir 

2 defa benzin mazottan ucuz oldu tarihte ilk ve 3. De kalıcı ucuz olacak ki nedeni açık tesfik yapolması mecburi dizel inanılmaz hava kirletiyor ki skandallar ortada 

Tabi küçük araçlardan önce büyük araçlar iş makınalarina çağre bulunmali da ben yine çok uzatmayayim hatta

Ben tüm yorumlarımı sileyim sonuçta dizel araç satış ilanı altında yok dizel bitecek gelecek hibrit demem etik olmadı ...

Sizde dizel araç kullanıyorsunuz size tavsiyem satın altin çağında güzel kar edersiniz benzinli temiz golfun tadını çıkarın hep beraber hibrit veya e golfe geçeriz umarım :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
10 dakika önce, Haktan yazdı:

@AhmetCakmak dizel motoru bitiren elektrikli motorlar değil benzinli motorlar olacak benzinli motorlarıda elektrikli motorlar bitirecek yani elektrikli motorların gelmesiyle hem benzin hem dizel bitecek ama kronolojik olarak ilk dizel...

Hayırlısı olsun hocam. Keyifle bindikten sonra yakın zaman için dizel, benzin vs farketmiyor. :) Elektrikli araçlar ülkemizde daha ulaşılabilir araç segmentlerinde geldiğinde o zaman elektriklinin de tadına bakarız inşallah.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Zaytung  değerli hocam araciniz mükemmel fakat sizden özür diliyorum konuyu dağıttım...

Siz aracınızı reel fiyatla naçizane satışa cikarmissiniz yok dizel şöyle yok dizel böyle die gereksiz tartışmayi oluşturdum 

Haklı veya haksız olabilirim konumuz o değil niyetli kişiyi bile neredeyse vaz geçireceğim 

Hiç etik değil 

Yorumlarimi silecek tim birkaç arkadaş da benimle aynı fikirde konu ne yazık ki hortladı :(

Bu konuyu kapatalim yada ismini değiştirin siz tekrar temiz konu açıp araç fotoğraflarını öyle paylaşın derim 

Yoneticilerde uygun görürse 

Saygılarımla

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar dizeli hic sevmem ama dizelin  bittigi yok, daha öncede yazdim Bosch yeni filtre teknolojisi gelistirdi, emisyonu ciddi oranda düsürdü, 2021'de piysada olacak

Elektrikli otomobil ise mümkün degil, nish olarak kalir, cünkü bütün dünyaya yetecek kadar lithyum yok ve altyapi cok ciddi sorun, ayni zamanda elektrikli arabalar bilindiginin aksine      cevreye dizellerden ve benzinli araclardan daha cok zarar verir. Burada önemli olan enerjinin temiz olmasidir, dünyadaki enerjilerin sadece % 20'si temizdir, ayrica piller dogaya okadar zararliki dizelin esamesi okunmaz

Hybrid araclar enerjinin geri kazanimi dolayisiyla suanda CNG-LPG araclardan sonra en temiz secenek (Hybridlerin pilleri cok kücüktür ve uzun ömürlüdür)

Ayrica Hybrid otomobiller sadece benzinli degildir, Volvo ve Porsche'nin hybridleri dizeldir

@Zaytung hocam arabanin fiyati cok makul, satinca zaten birkac ay sonra pisman olacaksiniz, o yüzden fiyati düsürmeyin

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

Araca ait elimde bulunan fotoları ekledim yenilerinide nasip  olursa yarın yıkayıp çekip atacağım dediğiniz gibi konu hortlamış biraz ama niyetim degerinde aracımı yeni sahibiyle buluşturmak yorum yapan bütün arkadaşlara cok tşk ediyorum golf tutkusu benim ikinci ailem sayılır arac satma nedenime gelecek olursak nasip olursa 2 ay sonra ikizlerim dünyaya gelecek bu nedenle aracım bana yeteri kadar amacıma hitap etmeyeceginden dolayı satıyorum bu yüzden daha geniş bir arac almayı planlıyorum nedeni tamamen budur saygılarımla iyi forumlar

tarihinde Zaytung tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Araca ait elimde bulunan fotoları ekledim dediğiniz gibi konu hortlamış biraz ama niyetim degerinde aracımı yeni sahibiyle buluşturmak yorum yapan bütün arkadaşlara cok tşk ediyorum golf tutkusu benim ikinci ailem sayılır arac satma nedenime gelecek olursak nasip olursa 2 ay sonra ikizlerim dünyaya gelecek bu nedenle aracım bana yeteri kadar amacıma hitap etmeyeceginden dolayı satıyorum bu yüzden daha geniş bir arac almayı planlıyorum nedeni tamamen budur saygılarımla iyi forumlar
Ooooo super hocam

Şimdiden Allah analı babalı büyütmek nasip etsin

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1.6 atmosferik golf 5 kullanıyorum turbo derdim yok zırt pırt sansuzam derdi yok 6 ileri kimseyle yarış merakımda yok basmak istesem 200 u de geçiyor oh mis yetiyor artıyorda :D maşallah diyeyim de kendi kendime nazar etmiyeyim 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
21 saat önce, golfcu91 yazdı:

1.6 atmosferik golf 5 kullanıyorum turbo derdim yok zırt pırt sansuzam derdi yok 6 ileri kimseyle yarış merakımda yok basmak istesem 200 u de geçiyor oh mis yetiyor artıyorda :D maşallah diyeyim de kendi kendime nazar etmiyeyim 

En güzeli 2004 1.6 fsi pasific mavi golf 5 im vardı comfortline yapmur far sensörü hız sabitleyici abs asr esp 8 hava yastığı sunroof her şey vardı. Şimdi bu özellikler 200 bine satılan comfortline golfte yok. Vw budur işte . Das auto😂😂

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...