Jump to content

Recommended Posts

[mention=11839]HONEY[/mention] Amin cümlemize hocam fiyat olarak makulmudur bilmiyorum sizin görüşünüz nedir bu konuda
Hocam fiyatlar hakkında hic bilgim yok maalesef

Ustadlar yardımcı olabilir
@Savatage hocamin mutlaka fikri vardır

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@chemdemir

dedesinin  2018 1.0 TSİ  dsg sunroof higline  aracı 212 den verdik dedi hafta içi .  ben bu düşük faiz kredi furyasından önce 204-208 arası eder demiştim (1 hazirandan 2-3 önce)

212 evet 1 haziran dan sonra helal fiyat kabul 

düşük faiz açıklandı   mesela  benim arkadaşın 29 mayısta  244,5 tan teslim aldığı siyah sunroffsuz 1.5 tsi dsg passat  2 haziran da aynı bayi 261 ??? (bussiness)

yani demem o dur ki

@chemdemir 1.0 tsi  aracına  

10 bin koyarsanız  1.5 tsi a ulaşırsınız . 

onunda üzerine  10 bin daha koyarak 1.6 tdi araca ulaşılır 

sonuç 

212 +10+10= 232 !!!!!!!!

zaten 1 haziran önce 1.5 tsi high sunroof  bayiye gelse  245 den gelir diyorduk

bence düşük faiz kredi furyası ile 255 oldu 1.5 tsi 

dizel sıfırı 265 olur!!!!

kesin sonuç 

tdi high sıfırı 265 olan aracın 

2018 8000 km olanı 232 haydi haydi eder ..... 240  free   serbest fiyat . 

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada araç 8000 km de olduğu için bu fiyatlar çıkıyor  hesab edince 

@Zaytung aracınız  hadi benim gibi yılda 25 bin yapan bir araç olsa  ve 2018 model bu aracın km si 50.000   küsür olsa (2018 ocakta trafiğe çıktım mesela km 54 bin)

evet 8000 km olduğu için 232  edebilir /eder / etmeli  falan 

50 bin km de olsa hoooooooooppp 205-210 a düşer 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üretimi olmayan bir motor zamanla yedek parçada da sıkıntı çıkacaktır mevcut teknoloji varken dizel 240 bin...

Gerçi kasko degeri de almış başını gitmiş piyasa 240 bini karşılıyor 

Reel fiyat...

Alana satana hayırlı olsun 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici

Hayırlı satışlar. 3 yaşındaki 40-50 bin km'deki araçlara yazılan fiyatlar ortadayken bence fiyat makul seviyede. 

10 saat önce, Mmt0634 yazdı:

Üretimi olmayan bir motor zamanla yedek parçada da sıkıntı çıkacaktır mevcut teknoloji varken dizel 240 bin...

Gerçi kasko degeri de almış başını gitmiş piyasa 240 bini karşılıyor 

Reel fiyat...

Alana satana hayırlı olsun 

Hocam 20 yıl geçse de böyle piyasası oluşmuş motorlarda yedek parça sıkıntısı olduğunu görmedim şahsen. Bizim eniştede 96 model 1.9 tdi Golf 3 var, herhangi bir sanayiye girdiğinde her işini halledip çıkıyor rahatça. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatta ben 

Tdi üretimi dursun

Golf 8 biran önce showroomlara gelsin satışlar  başlasın istegindeyim!

Yani

Network!

LCW

KİGILI

gibi  , eski sezon ürünleri hep yarı fiyatına olur.  (Yeni sezon gömlek 780 lira ?? Yuhhhh networkde ) 

Eski bir tdi /mk7 ninde zaman icinde eski sezon ürünü olacağını düşünüyorum bakım masrafları /yedek parça anlamında 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage 

Değerli hocam 

Artık eskisi gibi olmayacaktır nedeni açık...

Su anda 40 sene önceki aracın parçasını bulursunuz bulamasaniz da uydurursunuz...

Bu zamana kadar teknoloji gelişti turbo v.s eklendi küçük hacimler güçlendi her neyse fakat teknoloji sürekli gelişti geliştiği için 89 model şahine turbo takip yeni teknolojik motor yapma imkanı vardı:) 

Şimdi teknoloji DEĞİŞTİ hocam değil dizel benzinli araçlar dahi 5 sene sonra çöp...

Bunu birden yapamazlar ellerinde binlerce hatta milyonlarca motor var yok şurası makyajlı yok burası güzel die artık ellerindeki eski teknolojiyi eritiyor...

İnsanlar bilinçleniyor örneğin benim gibi düşünen kesim çoğalmaya başladı dizel artık kesinlikle almam diyorum...

12 sene de dizel araç kullanan birisi olarak...

Elektirik hibrit araçların normal günümüz araçlara göre maliyeti bilmem kaç kat daha düsük olduğu bakim maliyeti yakıt en önemlisi temizliği uzar bu konu da...

2022 itibari ile bu yazım burada kalirsa kendi elektirikli aracımız da çıkarsa yollara önce düzel sonra benzinli sonrada hibrit tarih olacaktır 

1.2 tsi golf sahibiyim hiç sanmıyorum 2030 da parçasını bulabileyim 

E bu kadar araba ne olucak ???

Dönüşecek elektirikli hal alacak 

O yüzden dizel araçların son demleri süre tartışılır ömür çok uzun değil ama 

@AhmetCakmak  hocam naçizane anlatmaya çalıştım fikrimi 

Kimin elinde kalırsa artık.... 

Düşüncem budur gidişat da az çok onu gösteriyor 

Zaten dizel ile benzinli arasında ki makas daraldı yavaş yavaş benzinli daha pahalı olmaya bile başladı 

Dünya Sağlık orugutunu de unutmamak lazım şimdilik edblue var oda fazla ömrünü uzatamaz dizel ne yazik ki bitti kimin elimde patlarsa artık 

Saygılarımla 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Mmt0634

2022 ye elektrikli araç (hemde yerli)???

Tabiki mehter marşı eşliginde renk renk 

Biz yaptık biz ürettik  biz tasarladık (selcuklu mimarisinden esintiler) diye açılışı yapacaklar

İlk etapta 70 tane emniyete 

80 tane diyanete

90 tane yerel yönetimler bünyesinde yollarda görecegimiz bir araç olacak 

Algı enteresan biseydir . Başarmanın %99 u yani. Geriye kalan %1 ülke içi pazarlama /yurt dısı ihracat  !!!

Herkes %99 a odaklanacağı icin evet 2022 de bu is bence de tamam

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mmt0634 yazdı:

@Savatage 

Değerli hocam 

Artık eskisi gibi olmayacaktır nedeni açık...

Su anda 40 sene önceki aracın parçasını bulursunuz bulamasaniz da uydurursunuz...

Bu zamana kadar teknoloji gelişti turbo v.s eklendi küçük hacimler güçlendi her neyse fakat teknoloji sürekli gelişti geliştiği için 89 model şahine turbo takip yeni teknolojik motor yapma imkanı vardı:) 

Şimdi teknoloji DEĞİŞTİ hocam değil dizel benzinli araçlar dahi 5 sene sonra çöp...

Bunu birden yapamazlar ellerinde binlerce hatta milyonlarca motor var yok şurası makyajlı yok burası güzel die artık ellerindeki eski teknolojiyi eritiyor...

İnsanlar bilinçleniyor örneğin benim gibi düşünen kesim çoğalmaya başladı dizel artık kesinlikle almam diyorum...

12 sene de dizel araç kullanan birisi olarak...

Elektirik hibrit araçların normal günümüz araçlara göre maliyeti bilmem kaç kat daha düsük olduğu bakim maliyeti yakıt en önemlisi temizliği uzar bu konu da...

2022 itibari ile bu yazım burada kalirsa kendi elektirikli aracımız da çıkarsa yollara önce düzel sonra benzinli sonrada hibrit tarih olacaktır 

1.2 tsi golf sahibiyim hiç sanmıyorum 2030 da parçasını bulabileyim 

E bu kadar araba ne olucak ???

Dönüşecek elektirikli hal alacak 

O yüzden dizel araçların son demleri süre tartışılır ömür çok uzun değil ama 

@AhmetCakmak  hocam naçizane anlatmaya çalıştım fikrimi 

Kimin elinde kalırsa artık.... 

Düşüncem budur gidişat da az çok onu gösteriyor 

Zaten dizel ile benzinli arasında ki makas daraldı yavaş yavaş benzinli daha pahalı olmaya bile başladı 

Dünya Sağlık orugutunu de unutmamak lazım şimdilik edblue var oda fazla ömrünü uzatamaz dizel ne yazik ki bitti kimin elimde patlarsa artık 

Saygılarımla 

Yazdıklarınıza katılıyorum vazgeçilmez son elektrik ama bu ab ülkelerinde 2030 da olursa bizde 2040 ı bulacak demektir bu konuda mevzuat değişikliği üretim üssü dışarıda olan ülkeler için milyon adetli ithalat rakamlarına neden olur ve bu da yüksek cari açık demek. Yani şu an dizel aracı olanlar en az 15-20 yıl daha bu ülkede rahata rahat biner. Bir konuda yanlışınız var hibrit araçlar da elektrikler de üretim maaliyeti açısından hala yüksek, nedeni de batarya.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage Değerli hocam siz gerçekten çok değerlisiniz benim için...

Yazılarınız fikirleriniz atlamadan hepsini okumaya özen gösteriyorum....

Aynı fikirde olduğumuzdan şüpheniz olmasın...

Bu şekilde tepki vereceğinizı az çok tahmin ettim bende ihtimal vermiyorum 2022 fakat uçan tanktan önce yollarda olur die tahmin ediyorum:)))

Bundan sonrası siyaset ve en önemlisi konu dışına da çıkmak....

Amacim bu değildi...

sonuçta vatandaş gayet güzel aracını gayet makul bir fiyata satışa çıkarmış ülkemizin mevcut koşullarında Alana satana hayırlı olsun tekrardan 

Fakat hibrit passatı bi kere kullandım yok böyle birşey hibrit golf inceliyorum e golf biz yaşamıyoruz birçok konuda yaşamıyoruz da yine de yakıt bakim maliyet + lar saymakla bitmez 

Şimdi pejo elektirikli si turkiyede hundai elektirikli suv turkiyede bunlar artacak ve benim tercihim bu saatten sonra her 400 500 km de bi 45 dk da olsa durum nefes alıp şarj etmekden yana olacaktır...

Teknolojik değişklik lere değinmek istedim fakat yer zaman konu uygun olmadı pek 

surc-i-lisan ettiysek affola 

Tavsiyem sizde artık benzinli golfe geçin ama dizel artık eskisi gibi avantajlı değil vergi,bakim citti giderler 

Şuanda piyasa zirvedeyken naçizane fikrim :))

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 hocam çok doğru bu şekilde anlatıldı fakat gerçek çok farklı...

Aslında bizim ülkemize bu teknoloji ellerinde olsa 2100 de gelir ama güçleri yetemeyecek ne yazık ki nedenleri çok fazla detaylı bi konu yüzeysel açıklayamıyorum ayri konu açılması gerekir ister istemez siyaset olur unu da istemiyorum değerli dostlarla...

Fakat arastirirsaniz hava kirliliği baz alınarak yaşanılabilir bir dünya için kar amacı daha fazla gudulemeyecek petrol birçok ülkenin can damarı içten yanmalı motorlu araç bulunmadan elektirikli araç üretiliyor ama önüne geçiliyor her yerde içten yanmalı motor yürüyor benzin mazot LPG yag fitre ler ... Çok büyük pazar 

Dediğim gibi koni çok detaylı zamanla ne olacağını göreceğiz sonuçta şu anda 1.6 tdi dsg candır üstüne yoktur gerçek budur:))) 

Atamisim eklemek istedim maliyet konusu su sekilde geri donusum devreye alındı su anda e golf 1.0 tsi golfe göre 3te 1 maliyet ile üretiliyor 

İnanılmaz bir rakam 

Fabrika dokümanlarında detaylı bilgi mevcut...

Hollanda da yaşayan arkadaşım detayları bana yollamış inceleme fırsatı buldum gayet açıklayaci bir dille anlatılıyor 

Yine dediğim gibi konuyu baya dağıttım bu konu hakkında yeteri bilgi mevcut ben burada kapatayım konuyu 

Saygılarımla 

tarihinde Mmt0634 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Mmt0634 

1.6 atmosferik tarih oldu demiştik ama ? 

Öyle değilmiş

https://www.webtekno.com/volkswagen-in-turkiye-de-olsa-kapis-kapis-satacak-modeli-volkswagen-gol-h94164.html

Vw şili Dsg risk analizi sıfır (6 ileri otomatik farklı bir otamatik??) turbo arızası yok (atmosferik)

https://www.volkswagen.cl/gol-1

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...