60.000 Km Bakımı - Eskişehir Özel Servis

Cibuti

Üye
İsim
'
Arkadaşlar merhaba;

2016 model 1.2 tsi manuel aracım 53.000 km'de ama son bakımın üzerinden 1 yıl geçtiği için tekrar bakım zamanı geldi.

Yetkili servis 60.000 bakımında bujilerin de değişmesi gerektiğini söyledi ve 1.650 TL fatura çıkardı.

Aracımın 4 yıllık garantisi bu ayın sonunda bitiyor.

Sizce ne yapmalıyım periyodik bakım konusunda? 

Eskişehir'de işinin ehli bir özel servis var mıdır?

@Cibuti Hocam Eskişehir'de işin ehli usta ve servis bulmanız biraz zor. Yaptığım iş gereği VW dahil bir çok markadaki 45 araçtan çalıştığım şirkette ben sorumluyum. Tüm bakım, muayene, kaza vs gibi konular ile ben ilgileniyorum. Ben Asil VW servisine götürmenizden yanayım. Diğer bir tavsiyem de Celal Sölpük. Artık Renault Yetkili Servis olayını bitirip Bosch Car Service oldular. Garantileri biten araçları ben Celal Sölpük'e yönlendiriyorum. Fiyatlar daha makul ve servis çok çabuk araçları teslim ediyor. Fiyat almanızda fayda var. 

@Cibuti Hocam 2016 1.2 TSI manuel 67000 km'de aracım var. Şubat ayında 60.000 km bakımı yaptırdım. Serviste bujileri değişti. Yağı yetkili satıcısından Liqui Moly Top Tec 4200 alarak servise verdim. Zubizu indirimiyle 898.17 TL ödedim. Yağı da 230 TL'ye aldım.

Buji değişimi olduğu için servisi tercih etmenizi tavsiye ederim. Sadece işçilik ve ücret açısından değil ateşleme sisteminin bağlı olduğu bir çok konuyla ilgili olabilecek sıkıntılarla ilgili servis kaydı olması avantajınıza olacaktır. Umarım hiç ihtiyaç olmaz. Dışarıda yaptırırsanız en fazla 250 300 TL civarı fark olacaktır ki bu farka da değer diye düşünüyorum.

Yağ hariç teklif isteyin ve yağ fiyatını da 265 TL olarak düşünebilirsiniz. Ona göre hesabınızı yapın.

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-4litre-3715

Geri
Üst Alt