Çalışma masası tavsiyesi

@frknyldrm yani resmi çekince telefon ekranı ve malzemeyi yan yana getirin ekran ile malzemenin resminin tonunu ekran parlaklığınızla yada farklı açılardan çekerek birbiri ile tutturmaya çalışın karteladan bakarken daha çok yardımcı olur. Malesef piyasada satılan ayaklar gevşiyor ama çözümü var ayaktaki civatayı pense ile çıkarın dibine hızlı yapıştırıcı döküp civatayı iyice sıkılaştırın sonrada spreyini sıkın birdaha gevşeme yapmaz.

@frknyldrm yani resmi çekince telefon ekranı ve malzemeyi yan yana getirin ekran ile malzemenin resminin tonunu ekran parlaklığınızla yada farklı açılardan çekerek birbiri ile tutturmaya çalışın karteladan bakarken daha çok yardımcı olur. Malesef piyasada satılan ayaklar gevşiyor ama çözümü var ayaktaki civatayı pense ile çıkarın dibine hızlı yapıştırıcı döküp civatayı iyice sıkılaştırın sonrada spreyini sıkın birdaha gevşeme yapmaz.
Çok teşekkürler hocam, bu işe vakit ayırınca güzel bir şey çıkacağına inanıyorum. Bakalım  (y)

@agacmalzeme hocam burada gomalak cilasından sonra poliüretan vernik atılmasını mı önerdiniz doğru mu anladım, ikisi ayrı ürünler mi?

@Golftdi hayır ustam gomalak ağaçlardan elde edilen bir yağdır ispirto ile inceltilerek yüzeye defalarda yedirilerek uygulanır  kuruduktan sonra üst üste defalarca uygularsanız en son cam gibi olur. Fakat gomalak üzerine vernik uygulanmaz yani uygularsanız uygulamasına ama doğru bir uygulama olmaz.

60*90 cm veya 60*100 cm ebatlarında basit bir çalışma masası almak/yapmak istiyorum.
Bu kadar teknik ve ince işçiliklerin bahsedildiği bir konuda belki basit bir öneri olacak ama @frknyldrm “basit” dediğin için aklıma ilk bu geldi, önereyim dedim.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yemek-odalari/yemek-masalari/40444255/lerhamn-yemek-masasi.aspx?recommended_by=dynamic&recommended_code=0e1a9eb58ee60dbf4a9ab070e02c6980

Son 1 senedir sanırım meşhur oldu bu masa. Daha çok mutfaklarda kullanılıyor. Ben de kullanıyorum, mutfak masası olarak memnunum gayet sağlam. Montajı da çok basit, daha az emekle iş görecek bir ürün. Tabii çekmeceli, işlemeli, daha orijinal bir masa hayali varsa linkteki arkadaş alakasız kalacaktır. :)  

Bu kadar teknik ve ince işçiliklerin bahsedildiği bir konuda belki basit bir öneri olacak ama @frknyldrm “basit” dediğin için aklıma ilk bu geldi, önereyim dedim.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yemek-odalari/yemek-masalari/40444255/lerhamn-yemek-masasi.aspx?recommended_by=dynamic&recommended_code=0e1a9eb58ee60dbf4a9ab070e02c6980

Son 1 senedir sanırım meşhur oldu bu masa. Daha çok mutfaklarda kullanılıyor. Ben de kullanıyorum, mutfak masası olarak memnunum gayet sağlam. Montajı da çok basit, daha az emekle iş görecek bir ürün. Tabii çekmeceli, işlemeli, daha orijinal bir masa hayali varsa linkteki arkadaş alakasız kalacaktır. :)  
60x90 cm - 60x100 cm ölçülerinin dışına çıkamıyorum hocam, teşekkür ederim.

Büyük bir beklentim yok ama doğal malzeme ve ekonomik bir çözüm daha çok içime sinecektir. Gönlümden geçen @agacmalzeme hocamın tavsiye ettiği şekilde bir uygulama, bakalım nasıl yaparız.

@agacmalzeme Hocam ben sizin nick i gördüğümde kafamda ilk şu canladı, 

- Siteler mobilyacılarda dükkan sahibi

- Ostim agaç işleri sanayi sitesinde dükkan sahibi

- yada bu iki yerden birisinde ağaç işleri endüstri mühendisi. 

Çok uzak tahminler değilmiş, demekki nick seçimi doğru.  :)

Bizim golf e diyorum, göğsüne şöyle bir S class gibi ahşap trim yapsak...  :D

@tiesay bazen arabanın arkasına karavan gibi ahşaptan değişik şeyler isteyenler olmuyor değil. Şöyle ön göğüse bi maun kaplama yapacaksın görsün Almanlar 🙂 Golfün göğüsü böyle sade iyi ama.

bende kullanıyorum. çok memnunum.. 

Masa tablasının siparişini 90x60 cm çam olarak verdim, kalınlık 3 cm. 1-2 gün içerisinde hazır olacak inşallah. Tablanın kenar ve köşeleri oval olacak. Ham vaziyette olacak.

Bağlantı için aşağıdaki metal plakaları aldım, düz bir şekilde montaj yapmaya karar verdim. Ayağa civatalı sistem yapılarak @agacmalzeme hocamın söylediği gibi düz veya açılı montaj aparatları ile de yapılabilir. 

Ayakları tablanın kenarları ile uyumlu olması için yine oval tercih ettim, kenarlı olanlar da var. Bir sürü çeşit var. Ben sadece hedefe odaklandım, ihtiyacım olanı alıp çıktım yoksa paranızı bitirebilirsiniz, bir sürü malzeme var.  :)

Örnek olması açısından maliyetleri paylaşacağım. Yerine göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir tabi.

90x60 cm çam masa tablası (3 cm): 150 TL

4 Adet ayak: 100 TL

Bağlantı plakaları ve vidalar: 10 TL

Boya ve vernik hariç toplam maliyet: 260 TL

Boyası ve verniği ile birlikte 300 TL civarı bir maliyeti olacak yani. Bence bu fiyata yapılabilecek en sağlıklı ve sağlam masa budur.

Biraz vaktiniz varsa kesinlikle böyle bir şey tercih etmelisiniz. Doğal malzemelerin yanında mdflam/suntalamın esamesi okunmaz gerçekten. 

P_20200608_144701_1.jpgP_20200608_144738_1.jpg

Katkılarından dolayı @agacmalzeme hocama tekrar teşekkür ederim, bitince sonucu da paylaşacağım inşallah.  (y)

Tanıdık mobilya boyacısı buldum ve dün malzemeleri götürdüm.

Elimde ranzanın malzemesine ait numune olmadığı için renk konusu biraz sürpriz olacak.

Zaten çam baya sarımtrak bir malzeme imiş, canlı görmeden anlaşılmıyor. Rengini tutturmak istediğim malzemenin fotoğrafını gösterdim ustaya ama aynı olamayacağını söyledi.

Ben de artık aynı olmasını geçtim, gözüme hitap eden, içime sinecek bir renk olsun yeter dedim.

Boyahanenin ışıklandırması baya güçlü ve beyaz, benim odam sarı aydınlatmaya sahip. Fotoğraf da çok sağlıklı olmazdı zaten. Ayaklar da aynı ağaçtan olmadığı ister istemez onda da ton farkı olur dedi.

Dün boyama işlemini ben oradayken yaptı, arka yüzde 2-3 denemeden sonra renge birlikte karar verdik. Hoşuma gitti son hali.

P_20200610_110252.jpg

Nasipse yarın teslim alacağım, montajını kendi yapacağım. Montaj konusunda özellikle belirtmek istediğiniz bir husus varsa tavsiyelerinize açığım @agacmalzeme hocam.

Odada nasıl duracağını çok merak ediyorum.

Maliyet konusu da şöyle oldu; boyacı abi  @HONEY Bülent Abi gibi baklava.xls listesine ekledi beni. :)

Yani toplam maliyet 260 TL + 1 Kg Baklava şeklinde olacak. 

Tanıdık mobilya boyacısı buldum ve dün malzemeleri götürdüm.
Elimde ranzanın malzemesine ait numune olmadığı için renk konusu biraz sürpriz olacak.
Zaten çam baya sarımtrak bir malzeme imiş, canlı görmeden anlaşılmıyor. Rengini tutturmak istediğim malzemenin fotoğrafını gösterdim ustaya ama aynı olamayacağını söyledi.
Ben de artık aynı olmasını geçtim, gözüme hitap eden, içime sinecek bir renk olsun yeter dedim.
Boyahanenin ışıklandırması baya güçlü ve beyaz, benim odam sarı aydınlatmaya sahip. Fotoğraf da çok sağlıklı olmazdı zaten. Ayaklar da aynı ağaçtan olmadığı ister istemez onda da ton farkı olur dedi.
Dün boyama işlemini ben oradayken yaptı, arka yüzde 2-3 denemeden sonra renge birlikte karar verdik. Hoşuma gitti son hali.
/monthly_2020_06/P_20200610_110252.thumb.jpg.09bea64a71666092ece9aae72f38a2ff.jpg
Nasipse yarın teslim alacağım, montajını kendi yapacağım. Montaj konusunda özellikle belirtmek istediğiniz bir husus varsa tavsiyelerinize açığım [mention=4202]agacmalzeme[/mention] hocam.
Odada nasıl duracağını çok merak ediyorum.

Maliyet konusu da şöyle oldu; boyacı abi  [mention=11839]HONEY[/mention] Bülent Abi gibi baklava.xls listesine ekledi beni. [emoji4]
Yani toplam maliyet 260 TL + 1 Kg Baklava şeklinde olacak. 
Hayirli olsun hocam

Koskeroglu fistikli dürüm 180 tl ilave oldu yani

Yada kartal arkasinda satilan bezelyeli baklava 40 tl

Geri
Üst Alt