Taş izi ve Cila Soyulması için Öneriniz Nedir ?

@serkanhector hocam güzel olmuşta iyi cesaret ya taş izleri için bu kadar boyatmak tabi sizin kararınız saygı duyarım nasıl mutlıysanız öyle olmalı . benm arka tamponu boyatayım mı boyatmayımmı diye kaza yapmama rağmen düşünmüştüm 😃☺️
Valla bende şaşırdım baya boyatmis arkadas. Ama simdi soyle birsey var hergun gorup izleri keyfin kaçacağına boyatacaksin mutlu mutlu bineceksin. Bak bana bilerek boyali araba aliyorum hem piyasaya gore ucuza alip ucuza satiyorum hemde vur ciz kir parcala yeniden boyatiyorum hemen :D  kaput tavan haric boyali birde sol arka kapida boya yok sase podye ufacik oynama yok istanbulda böylesi makbul :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çamurluğun ve tamponun soyulup veya zımparalanıp bir daha boyanması lazım diye biliyorum. En doğru fikri boyacı verir ama benim dediğimden farklı bir şey diyeceğini düşünmüyorum. Benim de tamponda boyattığım yer kasap boyacı yüzünden kusma yaptı, mecbur bir daha boyatacağım.
Yani youtube da vernik falan sikiyorlardi acaba bi kisa yolu varmidir diye akil bekliyorum forum ahalisinden :)  

Kaportaci dayima fotoyu attim . Macunluk bir is yapti mi oraya dedi bende valla cekse gelmistir boya bile kalkmamisti dedim. Bence silmiş cila atmiş oda tutmamiş dedi. Ama isin garibi ustadan artan boyayi alirim rötuş icin dedim diye arabayi almaya gittigimde vermisti az bisey. Heralde gidip 20 liralik bi boya yaptirdi onuda bana verdi :D  yahu ne cakallar var ama iste bir musibet bin nasihattan iyidir derler ya ders oldu

Kaportaci dayima fotoyu attim . Macunluk bir is yapti mi oraya dedi bende valla cekse gelmistir boya bile kalkmamisti dedim. Bence silmiş cila atmiş oda tutmamiş dedi. Ama isin garibi ustadan artan boyayi alirim rötuş icin dedim diye arabayi almaya gittigimde vermisti az bisey. Heralde gidip 20 liralik bi boya yaptirdi onuda bana verdi :D  yahu ne cakallar var ama iste bir musibet bin nasihattan iyidir derler ya ders oldu
Valla hocam 2 kere sanayiye kaporta işleri için gittim, ikisinde de boyacılar kör geldi. Sol arka kapım 4 senedir tungsten gri değil bence kurşun gri :D  Onu bir daha boyatacağım müsait zamanda. Bir de ön tamponun altını lokal boyatmıştım, 8 ay oldu olmadı boya kusma yaptı. Alttan pas benzeri görüntü çıktı. Cumartesi günü sanayiye gidip göstereceğim yaptığın işçilik bu mu diye. Baştan savma iş yapıyorlar bir de üstüne dehşet para alıyorlar. İnşallah lafımı ikiletmeden hatasını kabullenip 2.ye boyar da ben de o kötü görüntüden kurtulurum. Avuç içi kadar yer zaten keşke yaptırmasaydım dedirtiyorlar insana.

@oguzkaanvolkan Soyulan kisim icin evet dogru duzgun biryere boyatmaktan baska cozum yok. tas izi icin size color and drive I oneririm. Ufak kiti epey isinizi gorur derr etmeyin. Mucize resmen uyumu, profosyonel detay yapan yerlere ilgili islemi uygulatin takiben llumar ya da Stek marka film onerebilirim. 100 + araclara biniyoruz, masraftan kacmamak lazim. 

Merhaba 

İlk sorunum kaputtaki taş izleri. Başta hata ettik kaplama yaptirmadik şimdi taş izlerini nasil gideririm diye düşünüyorum. Yikamada falan tazyikli su gelirde büyür diye korkar oldum. Arastirmama göre ufak suluboya fircasiyla rötuş yapip kuruduktan sonra cok ince zimpara ardindan pasta cila ile halledenler olduğunu gördüm. Kaskonun mini onarimina girer mi? Sanayide bunu hakkiyla yapacak usta Önerisi olan var mi ? 

ikinci ve bence daha kotu gorunum olan bu cila soyulmasi. ( kimisi vernik soyulmasi diyor ama arabalarda vernik degil cila kullanilirmis. Bir boya yetkilisi başka bir foruma yazmis) Herneyse niye kalktigini bilmiyorum acikcasi. Taksicinin biri vurmuştu havada cok yagmurluydu eşimde arabada diye ugrasmamistim anlaşmıştık. Onun ustasina yaptirmistim sol camurlugu. Ustasi beceremedi kesin. Tamponada lokal atmisti orada soyuldu. Bu soyulmanin yürüyüp büyümesini nasil engellerim? Kabuk gibi soyuluyor. İsin ilginci fotoda da belli oldugu gibi alttan cikan renk benim kendi orjinal kaput boyamla daha cok uyusuyor :)  komple soymak gibi bir niyetim yok ama sizce ne yapmam lazim ?

Ekli dosyayı görüntüle 33632

Ekli dosyayı görüntüle 33633

Ekli dosyayı görüntüle 33634

Ekli dosyayı görüntüle 33635
Arkadaslar bugun bunu boyayayan ustaya gittim 1 saatlik işi var, vernigi temizleyip tekrar vernik atacağım dedi. Nasil yapacaksin zimparayla mi dedim . Sen napacaksin ben temizlerim onu dedi :D  cok bilmiş herif. Bastan duzgun boyayamadin bunu nasil yapican diyemedim tabi. Sonra internetten baktim vernik sokucu sivilar varmış. Heralde onunla yapacak bilgisi olan var mi nasil yapacagi hakkinda :)  

Avrupa'da boyalı arabanın değeri yükselir, bakımlı araç muamelesi görür, bizde gene sorunlu araç damgası yer. En güzeli içinize nasıl siniyorsa, nasıl mutlu olacaksanız öyle yapmanızdır  (y)

Avrupa'da boyalı arabanın değeri yükselir, bakımlı araç muamelesi görür, bizde gene sorunlu araç damgası yer. En güzeli içinize nasıl siniyorsa, nasıl mutlu olacaksanız öyle yapmanızdır  (y)
Aynen oyle ben zaten boyali araba alma taraftariyim. Ki buda kaput tavan haric boyali. Boyali piyasasindan alip boyali piyasasinda satiyorum. Vurup cizsem bile zararim olmuyor. Ama boyasiz alip aman vuracaklar aman cizilcek degeri dusecek diye kafama takamam :)  

bende sizin gibi düşünüp boyattım zaten boyalı araba çöp mantığını 90 larda oto galericileri yüzünden ülkemizdeki algıyı değiştirdi 

fakat aynı galerici abi hepi topu boya diyerek satar 

İyi bir işçiliğe benzemiyor. Geçmiş olsun hocam inşallah halledersiniz kısa zamanda.

Geri
Üst Alt