Taş izi ve Cila Soyulması için Öneriniz Nedir ?

oguzkaanvolkan

Katılımcı Üye

İsim
Oğuz Kaan Volkan
Merhaba 

İlk sorunum kaputtaki taş izleri. Başta hata ettik kaplama yaptirmadik şimdi taş izlerini nasil gideririm diye düşünüyorum. Yikamada falan tazyikli su gelirde büyür diye korkar oldum. Arastirmama göre ufak suluboya fircasiyla rötuş yapip kuruduktan sonra cok ince zimpara ardindan pasta cila ile halledenler olduğunu gördüm. Kaskonun mini onarimina girer mi? Sanayide bunu hakkiyla yapacak usta Önerisi olan var mi ? 

ikinci ve bence daha kotu gorunum olan bu cila soyulmasi. ( kimisi vernik soyulmasi diyor ama arabalarda vernik degil cila kullanilirmis. Bir boya yetkilisi başka bir foruma yazmis) Herneyse niye kalktigini bilmiyorum acikcasi. Taksicinin biri vurmuştu havada cok yagmurluydu eşimde arabada diye ugrasmamistim anlaşmıştık. Onun ustasina yaptirmistim sol camurlugu. Ustasi beceremedi kesin. Tamponada lokal atmisti orada soyuldu. Bu soyulmanin yürüyüp büyümesini nasil engellerim? Kabuk gibi soyuluyor. İsin ilginci fotoda da belli oldugu gibi alttan cikan renk benim kendi orjinal kaput boyamla daha cok uyusuyor :)  komple soymak gibi bir niyetim yok ama sizce ne yapmam lazim ?

9F9126B0-3D2F-4031-916C-A6D6A4AF7700.jpeg

8A53055C-DBB0-4F65-A999-A93EA6589873.jpeg

5E9A4548-CCB9-4BC4-8CE8-0C7D1103716E.jpeg

A938FE42-AAA9-481F-9A4F-367DADC2D7A4.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Usta demek hata olur olur boya yapan kasap ' a

Camurluk çok kötü olmuş

Sanirim tek çare iyi bir ustaya boyatmak

Bu renk favorim ama sanirim kusurları çok gosteriyor

Benim buzdolabı beyazi golf bu yönden rahat kusurlari çok gostermiyor ya da ben göremiyorum

Geçmiş olsun hocam

Taş izlerine rötuş yapılacak ama cila atması kötü olmuş. Nasıl o kadar atmış onu da anlamadım. Bu kadar dayanıksız mı bu malzemeler

Taş izleri sabırla bir kaç aşamada minimuma iner, ama her renkte bu sonucu vermez, denemek lazım tabi yinede. Çukuru doldurun bir kaç gün birer kat sürerek, sonra 2000 sulu zımpara yapın yüzeyi eşitleyin, sonra vernik ve sertleştiriciyi karıştırıp bir kat sürün. Bir kaç gün kurusun. Sonra sert pasta ile polisaj sonra cila sonra hare giderici polisajla bitirin. Bunları aşama aşama fotolayıp burada paylaşırsanız da iyi olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Taş izleri sabırla bir kaç aşamada minimuma iner, ama her renkte bu sonucu vermez, denemek lazım tabi yinede. Çukuru doldurun bir kaç gün birer kat sürerek, sonra 2000 sulu zımpara yapın yüzeyi eşitleyin, sonra vernik ve sertleştiriciyi karıştırıp bir kat sürün. Bir kaç gün kurusun. Sonra sert pasta ile polisaj sonra cila sonra hare giderici polisajla bitirin. Bunları aşama aşama fotolayıp burada paylaşırsanız da iyi olur.
Aynen tas izleri icin forumda da konu yok yapsam bilgilendirici olur. Dusuncem ufak kare seklinde maskeleyip. Vernikle boyayi karistirip ikisini bir surmek zaten ufacik yer. Polisaj makinem var ama tirnak kadar yer icin makineyle girilmez. Basta 2000 zimpara sulu. Sonrasinda Pedle once pasta sonra cila yapsam yeterli bence. Ama bu camurluk nasil olcak bilmiyorum 

Usta demek hata olur olur boya yapan kasap ' a

Camurluk çok kötü olmuş

Sanirim tek çare iyi bir ustaya boyatmak

Bu renk favorim ama sanirim kusurları çok gosteriyor

Benim buzdolabı beyazi golf bu yönden rahat kusurlari çok gostermiyor ya da ben göremiyorum

Geçmiş olsun hocam
Bulent hocam sagol. Valla iste sifat bulamadigimdan usta dedim. Dayim kaportaci okul zamani yazları yanina gider pek calismasamda dukkanda Ciraklik ederdim. Nasil becerdi usta bunu anlamadim. Sanirim boya kurumadan atti cilayi . 
tercihim boyasiz bunu cozmek. Varsa onerisi deneyebilirim zaten berbat etsemde sonunda yine boyaya girer :D   :D  

Taş izlerine rötuş yapılacak ama cila atması kötü olmuş. Nasıl o kadar atmış onu da anlamadım. Bu kadar dayanıksız mı bu malzemeler
Nasil okadar atmis degil hala atiyor :D  gidip gelip dokunuyorum biraz dusuyor :D  hele en buyuk zevkim arabayi yikamak onu bile yikayamiyorum tazyikli su kaldiriyor diye. Birde tabi gordukce hevesim kaciyor

@oguzkaanvolkan bunun sebebi nedir? Daha önce görmedim ben. Bu kadar genç arabalarda olmaması gerek, başka bi sorun mu var acaba

Bu konuda Çizik Giderici Kaliteli bir Kaporta ustası güzel işler çıkarabilir.

Kendi aracımda da var ön kaputta küçük bir taş izi her yıkamada gözüme batıyor. Sağolsun bu işi çok iyi yapan Bir Arkadaşım var o benden daha çok istiyor yapayım şunu getir arabayı hocam vs diye . Bakalım ne zaman fırsat bulursak gidip halledeceğiz. Ayrıca Metalik renk araçlarda bu tarz kusurlar çok daha fazla belli ediyor kendisini. 

@oguzkaanvolkan bunun sebebi nedir? Daha önce görmedim ben. Bu kadar genç arabalarda olmaması gerek, başka bi sorun mu var acaba
Hocam yazdim ya taksici surttu bende yagmurda ugrasmak istemedim zaten boyali parca diye. (Ama hata ettim tutanak tutsam belki deger kaybi bile alabilirdim yada farkli bir ustaya giderdim ) kendi ustasi boyamaya calismis benim kendi dusuncem boya kurumadan cila atmis oda soyuluyor

Bu konuda Çizik Giderici Kaliteli bir Kaporta ustası güzel işler çıkarabilir.

Kendi aracımda da var ön kaputta küçük bir taş izi her yıkamada gözüme batıyor. Sağolsun bu işi çok iyi yapan Bir Arkadaşım var o benden daha çok istiyor yapayım şunu getir arabayı hocam vs diye . Bakalım ne zaman fırsat bulursak gidip halledeceğiz. Ayrıca Metalik renk araçlarda bu tarz kusurlar çok daha fazla belli ediyor kendisini. 
Bence onu bende yaparimda su camurluktaki kalkan cilaya cozum ariyorum ender hocam

Çamurluğun ve tamponun soyulup veya zımparalanıp bir daha boyanması lazım diye biliyorum. En doğru fikri boyacı verir ama benim dediğimden farklı bir şey diyeceğini düşünmüyorum. Benim de tamponda boyattığım yer kasap boyacı yüzünden kusma yaptı, mecbur bir daha boyatacağım.

benim araçtada taş izleri devasaydı boyattım arka tampon ve çamurlukta boyandı ön sol çamurluk biraz çizik vardı araba edeta yenilendi 

boyatın kafanız rahat etsin ben satarken fotoğrafları göstericem isteyen alır istemeyen almasın 

5C6031E3-2A48-40A4-A3E0-1293AA610ED5.jpeg

F85EFB7C-3A5D-40CE-81A0-AEE20CBB067D.jpeg

C19BD577-24DA-4A58-8679-5AB833B75A97.jpeg

690A7085-6251-4A38-AD91-80361334DA13.jpeg

6EA70E84-F765-4C7D-A2D3-B7E25314C037.jpeg

501E7C48-C4EA-42FF-A298-5ABAC47C4198.jpeg

00DC19A5-6BE7-43B2-AEA3-AE32DB00DAAE.jpeg

8BB61B70-5CBD-438F-8E5B-A45B60CFA711.jpeg

D35BAEB8-FF54-4BDF-8F1B-C708BFC29F57.jpeg

10307083-61C3-4013-8104-97DF6003B80D.jpeg

@serkanhector hocam güzel olmuşta iyi cesaret ya taş izleri için bu kadar boyatmak tabi sizin kararınız saygı duyarım nasıl mutlıysanız öyle olmalı . benm arka tamponu boyatayım mı boyatmayımmı diye kaza yapmama rağmen düşünmüştüm 😃☺️

Geri
Üst Alt