Diş ağrısı :(

@Haktan karanfil sürekli koyuyorum hocam ama bi aşamadan sonra o da kar etmemeye başladı. Gerçi bugün dişim de gram ağrı yok :)

@romeo68 muhtemelen hocam benim tansiyon düşüp surat bembeyaz olunca doktor da bi çekindi devam etmedi zaten.

Geçmiş olsun hocam sorunsuz atlatılır inşallah. Allah daha beter hastalıklardan korusun.

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Geçmiş olsun.

Askerde diş ağrısı için Diyarbakır askeri hastanesine gitmiştim. Yüzbaşı kadın doktor sağolsun iğne yapmadan direkt operasyona girmişti. Bende acıdan kıvranmıştım gözümden yaş gelmişti.

Antibiyotik Haplar bazen apse kurutmaya faydası olmayabiliyor iğne tedavisi uygulaması gereke biliyor. Apse dağılmadigi veya kurumadigindan dış uyuşmuyor olabilir. İltihaplı dişin çekilmesi tehlikelidir. Emin olmak için başka dr görünmesi daha garanti olur

@Ümit Akkaya dişimde şu an apse kalmadı hocam ağrı da kalmadı. Ama söylediğim sebeplerle beraber uyuşmaması da cabası oldu. Bakalım bi yola girdik umarım pişman olmam. 

Acilen ağız ve çene cerrahına gitmenizi öneririm.Dişçiniz abse geçmedigi için yaptığı iğne etkisiz kalmış normal şartlarda iğneden sonra çenenizi kırsa duymazsınız.Gecmiş olsun.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
@slck hocam genel anestezi yapıp dişimi çekecek başka ekstra bir şey yapmayacak. öyle dedi doktor bey. yazıyorum ama yazarken bile telaşlanıyorum  :O  

Allah yardımcınız olsun..

Geçmiş olsun hocam...

Dıştan çok çektim daha da çekiyorum...

Sirke tuz karbonat 3 nü karıştırıp gargara yaparsaniz anında ağrı geçer..

3 gün yaparsanız iltihap kurur...

Dişlerde leke varsa sigara v.s kalıntılarını geçirir ama hafif fırçalamak gerekiyor dış minelerine zarar verebiliyor...

Benim uygulamış olduğum ve çok şükür şifa bulduğum bir yöntem 

Yine de başka doktor görmeli nedeni 

Her ne olursa olsun iltihaplı dış çekilmez değil diğer dişler ölüme kadar götürür...

İltihaplı dış hadi çekilecek doktorun taktiri insan bayıltana kadar yapılır mı???

Cumartesi denmis vakit var iltihap kurumali...

Sarımsak tuketmelisniz tuzlu yoksa oda tansiyon düşürür

Ağzınızda sürekli karanfil olmalı 

Ve günde 5 defa sirke tuz karbonat uygulaması yaparsanız...

Araştırsaniz çok etkili olduğunu göreceksiniz 

Allahım acil şifalar versin düşmanim başına vermesin yazınızı okurken daha beter hallerim geldi aklıma:(...

Geçmiş olsun hocam 

@slck hocam genel anestezi yapıp dişimi çekecek başka ekstra bir şey yapmayacak. öyle dedi doktor bey. yazıyorum ama yazarken bile telaşlanıyorum  :O  
İğne yapılan bölgede nokta atışı her doktor bunu yapamaz., ciddi tecrübe ister., tecrübeli bir diş hekimi göstermenizde yarar var..

• Beğen
@forzaGilles Ali hocam tecrübeli doktora da gitsem tansiyon sorununu nasıl çözebilirim onu bilmiyorum. Tanıdıkların da hepsi başka doktora git diyor ama gene diş etine iğne o aletler falan benim tansiyon gene düşecek. çok zor ya Allah kimseye vermesin.

Az önce de bir arkadaş yirmilik dişini çektirmek için genel anestezi yaptırdığını ve hiç acı sızı hissetmeden bu  illetten kurtulduğunu söyledi. hiç yok mu genel anestezi ile dişini çektiren arkadaşlar :(

Ahhh ahhhhh ?

Yıllar önce ögreciyken 20/21 

Sabah bir arkadaşla 9:50 de mekana gidip 35 lik açtırdığımı bilirim ...

Arkadaş nescafe içti bu arada

Garson usulden yanına ne  alırsınız diye sordu tabi ? 

Ortaya sadece soguk su getir dedim.

Bir başka diş ağrısında da ? 

Sabah ezayıyla birlikte 

Ya alllaahhh 

Deyip ,

Yorgan iğnesini apseli diş etine saplamıştım. 

Tabi bu hikayeler diş hekiminin 1 hafta antibiyotik kullan öyle gel demesi ile uzayan ızdırap hikayeleri . (Agumentin meşhur antibiyotiktir dis olayında )

Bu arada dis hekimi demisken 

Çocuk yaşlardan beri fix gittigim dis hekiminin sonu ?

(Şu ana kadar bizzat 2 tanıdığım coronadan vefat etti biri bu diş hekimi dir) 

Usta hekimdi

Screenshot_20200603-173205.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen

Geri
Üst Alt