Diş ağrısı :(

Nfk

Katılımcı Üye

İsim
Nevzat
Arkadaşlar konu araba ile alakalı değil biliyorum ama o kadar çaresizim ki.. Belki bir yardımı dokunur diye paylaşmak istedim.

Bayramın 1.günü gece öyle bir diş ağrısıyla kıvrandım ki bir ara yere atmıştım kendimi halıyı ısırıyordum.  Tabi sabaha kadar kıvranarak geçti. 

Ertesi gün sabahına (gene gece kıvranarak tabi) sol yanağımda yumurta büyüklüğünde apse ile merhaba dedim  :O

Sonrasında sokağa çıkma yasağı bitince hastaneye koşturdum tabi. Röntgen çekildi hekim baktı ve 2 kutu antibiyotik 1 kutu ağrı kesici yazıp 5 gün sonra görüşmek üzere dedi.

İlaçlarım 2 gün evvel bitti. Ama dişimin ağrısı ilk gün ki gibi olmasa da geçmedi. 

Dün gene hastaneye gittim.Doktor direkt otur bi bakalım dedi. Sol alt çenedeki sorunlu dişimin diş etine kanca gibi  bir demiri harç diye geçirmesiyle benim bacaklar tavana varması bir oldu  :'(

Dişinizi çekmemiz lazım acilen dedi. Bu arada acayip korkum vardır hastaneye karşı, kaldı ki bu bir de diş...

3-5 dakka düşünceden sonra cesaretimi toplayıp, buyrun hocam çekin çekinde kurtulayım şu ağrıdan dedim. Doktor 2-3 defa iğne yaptı diş etime ama ne hikmetse sol tarafım felç olmuş gibi sadece o dişim uyuşmuyor. Bir de üstüne tansiyonum 7-4 e düştü bayıldım anlık uzanınca toparladım. Doktor bu şekilde bu dişi çekemeyeceğini genel anestezi ile ameliyata alınacağımı söyledi. 

Cumartesi sabahına ameliyata gireceğimi ve dişi çektirmeyip süreci uzatırsan diğer dişlerimin de zarar görüp çene kemiğimin eriyeceğini söyledi. 

Ben doktorun samimiyetine güvenerek ameliyata okey verdim. 

Yani sonuç olarak cumartesi bir tane diş çekimi için genel anestezi ile uyutulup dişimi çektireceğim Allah'ın izniyle.

Sizce bu söylediğim işte bir tuhaflık var mıdır ? tecrübesi olan illa ki vardır dostlar. Bilgilendirseniz çok memnun olurum.

Gecmis olsun hocam

Acil şifalar versin

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Allah razı olsun hocam. 1 haftadır tatlı yiyemedim bu arada [emoji4]
İyileşince hep beraber yeriz isallah

• Beğen
Banada doktorum Ameliyat yapacak kadar anestezi ignesi vurmustu islem yapacak dişime. Kafam uyustu dis uyusmamisti. Bu disteki iltihaptan kaynakli. Zaten rontgen cekince gorunuyor. 1 hafta antibiyotik kullanip iltihabi kuruttuk sonra gittiğimde uyusturmadan kanal tedavisi yapti  :D  aklim almadi ama acida duymadim . Dis icin komple bayiltma isleminide ilk defa duyuyorum baska bir doktora görünün bence

• Beğen
Geçmiş olsun hocam. 

Doktorun dedikleri doğru. Yani çürük diş apse yapıp sonrasında çene kemiğine inebilir, sonrasında çene cerrahine kadar gidebilir. 

İhmal etmeyin. 

• Beğen
@oguzkaanvolkan valla hocam nette okumadığım makale kalmadı dişle alakalı. Çapraz sinir yapısı da uyuşmaya engel olabilirmiş. Artı bir de benim tansiyonum düşüyor doktor daha bana elini dokunduğu gibi. Büyük fobim var :(

@tiesay cumartesi  olmasın diye dua ediyorum bi yandan. Bi yandan da kurtulacağım için bi huzurluyum. :)  Bakalım hayatımda ilk defa genel anestezi olacağım,ilk defa damar yolu açılacak. Hep ilkler olacak, İnşallah sonu da iyi olur.

geçmiş olsun hocam enfeksiyon kaynağı asidik olduğu için anestezi tutması zorlaşır bu yüzden siniri daha merkezi bir yerden yakalamak gerekir bu yüzdende blok anestezi uygulanır yani yarım çenenin tamamen uyuşturulması şeklinde bencede başka bir hekime daha görünün koskaca tümörler dahi blok anestezi ile hazırlık yapılıyor ama fobi kısmına yapacak bişey yok kendinizi yatıştırmanız lazım

• Beğen
@romeo68 fobiyi yenemeyeceğimi biliyorum hocam dün kendimi o kadar zorlamama rağmen elimde olmadan tansiyonum düşüyor. Cesaretimi toplayıp doktora hemen başla hazırım diyorum bi kaç temastan sonra benim gözler kararıyor surat bembeyaz oluyor. bilsem kendim yapabileceğim acı eşiğim fazladır dayanırım ama gel gelelim doktor işin içine girince işler karışıyor.

Arkadaşlar konu araba ile alakalı değil biliyorum ama o kadar çaresizim ki.. Belki bir yardımı dokunur diye paylaşmak istedim.

Bayramın 1.günü gece öyle bir diş ağrısıyla kıvrandım ki bir ara yere atmıştım kendimi halıyı ısırıyordum.  Tabi sabaha kadar kıvranarak geçti. 

Ertesi gün sabahına (gene gece kıvranarak tabi) sol yanağımda yumurta büyüklüğünde apse ile merhaba dedim  :O

Sonrasında sokağa çıkma yasağı bitince hastaneye koşturdum tabi. Röntgen çekildi hekim baktı ve 2 kutu antibiyotik 1 kutu ağrı kesici yazıp 5 gün sonra görüşmek üzere dedi.

İlaçlarım 2 gün evvel bitti. Ama dişimin ağrısı ilk gün ki gibi olmasa da geçmedi. 

Dün gene hastaneye gittim.Doktor direkt otur bi bakalım dedi. Sol alt çenedeki sorunlu dişimin diş etine kanca gibi  bir demiri harç diye geçirmesiyle benim bacaklar tavana varması bir oldu  :'(

Dişinizi çekmemiz lazım acilen dedi. Bu arada acayip korkum vardır hastaneye karşı, kaldı ki bu bir de diş...

3-5 dakka düşünceden sonra cesaretimi toplayıp, buyrun hocam çekin çekinde kurtulayım şu ağrıdan dedim. Doktor 2-3 defa iğne yaptı diş etime ama ne hikmetse sol tarafım felç olmuş gibi sadece o dişim uyuşmuyor. Bir de üstüne tansiyonum 7-4 e düştü bayıldım anlık uzanınca toparladım. Doktor bu şekilde bu dişi çekemeyeceğini genel anestezi ile ameliyata alınacağımı söyledi. 

Cumartesi sabahına ameliyata gireceğimi ve dişi çektirmeyip süreci uzatırsan diğer dişlerimin de zarar görüp çene kemiğimin eriyeceğini söyledi. 

Ben doktorun samimiyetine güvenerek ameliyata okey verdim. 

Yani sonuç olarak cumartesi bir tane diş çekimi için genel anestezi ile uyutulup dişimi çektireceğim Allah'ın izniyle.

Sizce bu söylediğim işte bir tuhaflık var mıdır ? tecrübesi olan illa ki vardır dostlar. Bilgilendirseniz çok memnun olurum.
Kardeşim diş hekimi, doktora yapıyor. Ona sordum; bir engeli/aşırı korkusu yoksa genel anestezi yapılmasını mantıklı bulmadığını söyledi.

"Tansiyonu sürekli düşüp bayılıyorsa, hiç dokundurmuyorsa, obsesyonları varsa tek çözüm onu görmüş olabilir doktor" dedi.

Hocam genel anestezide ağrı hissetmeyeceksiniz eyvallah ama genel anestezi basit bir şey değil, anestezinin etkisinin vücudunuzdan tamamen atılması bir zaman alacak. Lokal anestezi olsa iyileşme süreci de daha hızlı oluyor. Bir diş için genel anestezi pek mantıklı bir iş değil ama sizi yeterince tanımıyoruz, çok büyük bir korkunuz varsa kardeşimin de dediği gibi doktorunuz tek çare olarak genel anesteziyi görmüş olabilir.

Bu kadar üstünde durmayın bence, eskiden ben de çekinirdim bu tip şeylerden ama bu da hayatın bir parçası, hazır olmak lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Diş ağrısını çok iyi bilirim kabir azabı gibidir.. ancak 1 dişinizin bile çekilecek olması size ileride yokluğunu hissetirecektir. benim tavsiyem ağrıyan dişinizin üzerine karanfil koymanız ağrınızı bir nebze azaltacaktır onun dışında sıcak-soğuk yapmayın örneğin çay içtiniz üzerine dondurma yemeyin bu ağrınızı azdıracaktır. yada soğuk su içmeyin çok dikkat etmeniz gereken bir durum

• Beğen
@Nfk anesteziden değilde kooperasyonunuz kötü olduğu için genel anestezi söylemiş olabilir

• Beğen

@frknyldrm muhtemelen benden kaynaklı olduğu ve dişim uyuşmadığı için genel anestezi dedi hocam. 

Geri
Üst Alt