160 bin deki aracıma yazılım yaptırsam zararı olur mu?

BerkeB

Yeni Üye
İsim
Berke
aracım 1.4 tsi 122 hp dsg golf6 160 binde  yazılım yaptırmayı düşünüyorum araca bir zararı olur mu? ya da önerirmisiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir yazılımcı genelde 100bin üzeri yazılım atmıyor. Yazılım yaptırmayı düşündüğünüz yere sorup yorum aldınız mı?

@Alpyaman sadece fiyat aldım öyle bir soru sormadım ama sorayım,sizce yaptırmalımıyım?

Aslında arabanın km’sinden çok arabanın sağlık durumu, yazılım yapılabilirlik kriteri iyi yazılım firmaları için. Örnek olarak 2CR Performance, bu dediğim kritere sahip olan. Kendilerine gelen araçların Würth Co2 Leak test ve ilave olarak benzinli araçlarda silindir kompresyon testlerini de yapıyorlar. Tavsiyem aracın sağlıklı olup olmadığını kontrol eden bi yerde yazılım yaptırmanız. 

@BerkeB araç ömrünüz tamamlanmak üzere istatislik verilere göre...

Ortalama 185 bin tabi ki 1.4 tsi golf olsun 250 bin ortalama tabi ki dikkatli bir şekilde kullandiysaniz bakim vs zamninda yapıldıysa etken 

Sünni gerçek yazılım motor ömründen alır ortalama %20 sebebi ise malum 

Fabrika bu araçları örneğin 150 bg ile satisa sunuyor motorun testleri tamamlandiktan sonra neden 200 bg ile sunmuyor rakipsiz olur ve iyi de kazanç yapar 

Fakat mevcut bir güç dayanıklilik var 15 değilde 180 veya 200 gibi bi çıkış yapsa muhtemel 10 15 bin km sonra gelecek araçlar turbo patladı basictan borular dayanmadı gibi sorunlar...

Motor dayanıklı birşey olmaz fakat yan ekipman çok dayanıksız zorlamaya gelmez...

Satış politikası zaten bu da motorlar dayanikliliastik ca yan ekipmanlar kalite düştü ki yedek parçadan kazansinlar sonuçta yedek parça çok citti bi pazar aradan daha çok kazanıyorlar 

Taktir sizindir 

Sormak istediğim konu triger muhtemel değişti aracınız da kaç km de değiştirdiniz bilginiz varmidir 160 bin olunca merak ettim hocam 

@Mmt0634  130 bin küsür de eski sahibi değiştirmiş. Servis faturasını göstermişti alırken.

@Mmt0634 yaptıracağım yazılım zaten soft bir yazılım olucak amacım aracın gaz tepkimelerinin biraz daha iyileşmesi yazılımcı bir sıkıntı olmayacağını söyledi 150hp de güce ulaşacağını söyledi

@Mmt0634  birde aracı sürekli sıkıştırarak kullanmıyorum sadece uzun yolda trafik yokken gazlıyorum o kadar

@Mmt0634 yaptıracağım yazılım zaten soft bir yazılım olucak amacım aracın gaz tepkimelerinin biraz daha iyileşmesi yazılımcı bir sıkıntı olmayacağını söyledi 150hp de güce ulaşacağını söyledi
RSA firması ile de görüşün ayrıca 2cr sorun 

@bf417  benim dediğim gibi bu konularda pek bilgim yok sorduğum firma bana böyle söyledi bende buraya başlık açıp sizlere danışmak istedim.

@BerkeB hocam aracinizin motoru 150 bg kaldırır sıkıntı olmaz zaten 1.4 150 bg araç mevcut satılıyordu fakat...

Araciniz 160 binde muhtemel 122 bg alamazsınız o motordan değer kaybı vardır olctururseniz tahminim 110 civari çıkacaktır ki sizin gaz tepkimesinin iyileşmesini istemenizdeki neden budur büyük ihtimal...

Araç değerinden fala güç üretmesi size olumsuz sonuçlar doğurur ki 

Aracı satsan iz da yine türk vatandaşının cebinden citti rakamlar çıkar...

Bence hiçbir şekilde oynama yapmayın...

Yok yakıt düşer yok şu yok bu hikaye motorun düşmanı 

Başımdan geçti aracım 1.2 benim 105 bg ben yaptırdım normalde 4.5 litrelerde gezen ben 6 litreler e çıktı araçtan beklentim arttı galiba :)

5 bin km sonra orjinal yazilima dönsem de turbo hortumum yirtimisti en basit serviste 640 tl işçilik dahil değişti...

ucuz kurtuldum şimdi bir ücret vericeksiniz araç 150 bg olucak sonra sürekli ücret ödemek zorunda kalacaksınız ve sonunda arabayı sattığınız gün bayram edeceksiniz gibi bir seneryo kaçınılmaz olur die düşünüyorum 

taktir sizin...

130 kusur bin de triger değişmesi iyi olmuş 180 bin beklenmemis bilgilendir meniz için teşekkür ederim 

saygılarımla 

@Mmt0634  aracı 140 binde aldım ekspertizde 120hp çıktı aracımın motor durumu gayet iyi durumda bakımlarını her zaman 2 3 bin km erken yaptırırım ama çoğu kişiden yazılım yaptırmama konusunda tepkiler geldi yaptırmama kararı aldım ilginize teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt