Servis zamanı

mapiper

Üye
İsim
hüseyin
Arkadaşlar merhaba bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Ben aslında yeni bir golf kullanıcısıyım. 

2018 1.6 dsg olan aracım bugün Kontağı açtığımda servis süresine 30 gün dedi. Normalde üçüncü bakım zamanı Temmuz biliyorum ama sorum şu aracım henüz 20k km de yani bu yıl 5 bin km bile kullanmadık. Ben zaten 17 bin de aldım. İlk bakımı yapıldı bu ikinci bakımı olacak. 

Şimdi size sorum şu aracı yaz sonu servise soksam olur mu yani bi uzun yol yapıp! Ortalama 25-30 bin km arası. 

Bakım 15 bin km veya 1 yıldır hangisi önce dolarsa bakıma girer 

bazı kullanıcılar 15 bini bir yıl olmadan yapar 

bazıları 2 yılda 15 bin yapar bu demek değildir ki 2 yılda bir bakıma götüreyim 

Yukarıda hocamın dediği gibi 15 bin km veya 1 yıl, hangisi önce dolarsa o zaman bakım yapılır hocam. Araç yetkili servis bakımlı ise servisi arayın, plaka-şasi no'dan en son bakımın ne zaman yapıldığına bakarlar. Ona göre gidersiniz servise. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mapiper 2019 model arabam 4.800 km'de bir hafta önce bakima girdi, yili dolmustu.

Simdiden servis randevunuzu alin, dsg arabada garanti önemli

Aracınız DSG, servis bakımı ve iyi niyet garantisi önemli. Diğer arkadaşların söylediği gibi bakım süresi 1 yıl. Yağ özelliğini kaybediyor deniyor. Bu demek değil ki 366. gün taş olacak yağınız ama gelecekte "Abi sen bakımlarını zamanında yaptırmamışsın, aksatmışsın yada geç yaptırmışsın, bu nedenle iyi niyet %100 değil %60 karşılıyor" derse buradan kaçındığınız 1000 lirayı misli ile ödersiniz.

Teşekkürler arkadaşlar zaten niyetim o yöndeydi. Hepinize kazasız belasız günler

Geri
Üst Alt