Kamu Bankaları Kredi Destek Programı sonrası araç alımı,satımında izlenecek yollar

İsim
PamukMotion
Herkese merhaba sağlıklı,sıkıntısız günleriniz olsun..

Kamu Bankaları Kredi Destek Programı açıklandı.Taşıt ve konut alımında oldukça avantajlı tablo görünüyor. Borçlanarak bir şey sahibi olmaya alıştığımızdan avantaj diyebiliyorum...Neyse politika yapıp kimsenin canını sıkmayalım:) Bu paket sonrası araç alımı,satımında izlenecek yollar ne olabilir ? Fiyatlar daha da artar mı ? Beğendiğimiz araç var diyelim,aracımızı doğru satma zamanı ne olabilir ? 

Fikirlerinizi bekliyorum. 

Bu kredinin sagladigi mali avantaj 5-10 bin lira (kredi miktarina göre) onuda bayiler-galeriler bugün fiyatlarina eklediler, bir avantaji  kalmadi, bu zaman borclanacak zaman degil

Allah korusun eylülde 2.dalga olursa sadece karnimizi doyurma derdinde oluruz

Kafanıza yatan uygun fiyatlı güzel araç bulduğunuzda hesaplar uyuyorsa altınızdakini satıp alın bence. Fiyatlar zaten hep artıyor malesef.

@krym Hocam bu galericilerden son 1 yıldır nefret etmeye başladım resmen. Sarı sitede vs ilanlarını gördükçe geçiyorum, isterse en ucuzu olsun. Oturdukları yerden para kazanıyorlar. Milletin 3 kuruş parasına bile göz koyuyorlar. Artık sıfır araçlar gelse de millet 3 yaşındaki Golf'e 200 bin lira vermeyi bıraksa keşke. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konutta yapılandırma var mı? Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Yapılandırma var mı bilgim yok hocam fakatın haberin detayları.

Kamu bankaları konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil kredisi paketleri açıkladı. Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında 1 yılı ödemesiz 15 yıl vade ile kredi kullandırılacak. İkinci el taşıtlarda %0,82 faiz ile kredi kullandırılacak. Tatile çıkmak isteyen vatandaşlara tatil kredisi gelirken, bisiklet almak isteyenler için de ayrı bir kredi kullandırılacak.

Şurada tüm detaylar var https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-kamu-bankalarindan-kredi-paketi-5847942/

@AhmetCakmak Hocam ben de ilk iş olarak sahibinden olarak filtreliyorum. Kafamda araç olarak netleşen bir model yok, aracımdan da memnunum yatırım amaçlı düşünmüyor değilim. 

Aracım Highline opsiyondur Manuel vites, 2014 Dizel 64 bin km de .. tamponlarına kadar boyasız,arka koltuklar sıfır içinde sigara içilmemiş yani yaşına göre  diri. Dizelin avantajını da pek kullanamıyorum aylık 500-700 km yapıyorum:). Lastikleri sıfır aldım yeni bakımlarını yaptıracağım. Sizden de epey şeyler öğreniyorum var olun. 

Acaba passata mı geçsem , otomatik 7.5 kasa highline veya makyajlı a3 mü baksam onu da bilmiyorum. Bu konuda da tavsiyelere açığım. Yakıt konusunda benzinliye de geçebilirim. 

Hurda teşviği ve 50000 tl'ye 12 ay sıfır faiz çıksın gerisi yalan.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@AhmetCakmak Hocam ben de ilk iş olarak sahibinden olarak filtreliyorum. Kafamda araç olarak netleşen bir model yok, aracımdan da memnunum yatırım amaçlı düşünmüyor değilim. 

Aracım Highline opsiyondur Manuel vites, 2014 Dizel 64 bin km de .. tamponlarına kadar boyasız,arka koltuklar sıfır içinde sigara içilmemiş yani yaşına göre  diri. Dizelin avantajını da pek kullanamıyorum aylık 500-700 km yapıyorum:). Lastikleri sıfır aldım yeni bakımlarını yaptıracağım. Sizden de epey şeyler öğreniyorum var olun. 

Acaba passata mı geçsem , otomatik 7.5 kasa highline veya makyajlı a3 mü baksam onu da bilmiyorum. Bu konuda da tavsiyelere açığım. Yakıt konusunda benzinliye de geçebilirim. 
Şuan sıfır araç almak 2.ele göre daha avantajlı ama sıfır araçlar ne zaman gelecek belli değil. Yeni A3 ve Golf 8 2021 ortasında gelecek gibi gözüküyor. İlk amaç yatırım ise ve sedan seviyorsanız Passat alınabilir. Golf A3'e göre daha iyi bir yatırım aracı. Galericilerin stokladığı sıfır araçlardan da bazen uygun fiyatlı denk gelebiliyor. @Savatage hocamızın arkadaşı geçen hafta Passat teslim almıştı sanırım. Yeni stoklar ne zaman gelecek bilgisi vardır belki. 

@AhmetCakmak 2.el düşünüyorum hocam. Golfün kalitesine alışmışım A3 de kaliteli fakat benim bütçeme göre olan paketlerin albenisi yok:)

@xfree37 

daha önceki devletin subvanse ettigi faiz kampanyalarinda yapilandirma yapmadilar, bunda da olmaz ama banka ile iletisime gecin, bir ihtimal belki yapilandirirlar

@pharmehmett @AhmetCakmak ayni sekilde bende sahibinden olarqk filtreliyorum galericilerden almamak icin. Esimin eniştesi emlakci galerici vs vs ne ararsan var. Sohbette artik ilanlari galeri hesabindan koymuyorum dedi. Neden dedim boyle satmasi daha kolay oluyor ve ilan fiyatlariyla ilgili bisey dedi yalan olmasin artik bireysel ilanla fark yok mu dedi hatırlamıyorum. Ama bireyselden ilan veren galericiler var. Kafaniza yatan aracin sahibinin diger ilanlarina bakin :)  ben artik oyle yapiyorum öğrendiğimden beri . 

Geri
Üst Alt