Golf 7 Farda Oluşan Kronik Çatlaklar

strayder

Üye
İsim
Berat
Arkadaşlar bu sorunu herkesin yaşadığı aşikar. Aracımda basic bi xenon far var özellikle farlar açılınca camlar kendini çok belli ediyor. Acaba bu sıfır satılan camlardan alsam sıcak tabancayla kendim açıp değiştirebilir miyim? Farın içini açmak çok mu meşakkatli? 

Arkadaşlar bu sorunu herkesin yaşadığı aşikar. Aracımda basic bi xenon far var özellikle farlar açılınca camlar kendini çok belli ediyor. Acaba bu sıfır satılan camlardan alsam sıcak tabancayla kendim açıp değiştirebilir miyim? Farın içini açmak çok mu meşakkatli? 
Eliniz yatkın mıdır bu tip işlere, ekipmanınız var mı?

Isı tabancası, mandal tip mengeneniz varsa yapılamayacak iş değil aslında ama riskli olduğu da ortada.

Eğer açarsanız -şerit şeklinde far silikonları var, ısıtınca sıvılaşıyor ve yapışkan özellik kazanıyor- onlardan kullanmanızı tavsiye ederim.

Upvote 0
@frknyldrm evet hocam aslında elim yatkın olduğu için güveniyorum biraz kendime. Ama ne gibi riskleri vardır kestiremiyorum şimdiden. Bir de hangi silikondan almam lazım onu da bilmiyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Upvote 0
Upvote 0
Hocam resim var mı..? ben golf 7 'de farların yüzeyinde kronik çatlak durumunu daha önce duymadım.

Upvote 0
@HONEY bir bakayım hocam teşekkür ederim. @CemK ben de gördüm de kaç derecede, kaç dakika koyuyorlar onu göremedim, farı yakarım diye korkuyorum :)

@forzaGilles yarın çekeyim hocam kılcal çatlaklar var çoğu golfte denk geldim sadece benimkinde mi var diye merak ettim ama yok bu problemi yaşayan çok insan var. 

Upvote 0
Merhaba, aynı sorun bende de var, nasıl çözeceğiz acaba  :)

bb98817c-0c6f-4bf1-955d-01cb0752b87f.jpgc7ef1b75-8222-4fe8-bc41-cf8b4cfe4ff3.jpg

Upvote 0
@strayder yuvarlak halka olan şeyi söylüyorsanız bu bir sorun değildir., Xenon 'lu her araçta bu var

IMG_20200602_202140.jpg.ecd7d01fac6cc334b58675806012fd44.jpg

Upvote 0
@forzaGilles hocam arkadaşların dediği sorun bu far camındaki kılcak boncuk boncuk olan çatlamalar, kronik yani. Bir zamanlar ben ve başka arkadaşlar da konu açmıştık. Hatta ben dava açmayı düşünmüş sonra uygun fiyata sıfır org far bulunca alıp değişmiştim. 
Arkadaşlar bu bixenon farlarda kronik olan bir durum. Yanlış bilmiyorsam 2016 ya kadar olan farlarda çabuk eskime ve bu durum söz konusuymuş. Ayrıca mercekte lekelenmede dahil. Mercek far sökülerek belki temizlenebilir fakat far camına asla bir çözüm yok. Ya far camı değişecek ya far değişecek.

Upvote 0

@msaral yeni cam alıp değiştireceğiz hocam, internette satılıyor. Başka çözümü yok gibi.

@forzaGilles yok hocam çatlaklar lekeler var @Golftdihocamın dediği gibi. Niyeti bozdum ben :) camı alıp kendim değiştireceğim, camı açmışken belki merceği de değiştiririm. Eğer siz de cam almak isterseniz toplu sipariş verebiliriz belki indirim yapar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt