Fabrikasyon alarmın çalması

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim. 2013 Ekim üretimi aracım var. Aracımda Keyless ve Fabrikasyon alarm mevcut. Akşam kendi kendine alarm çaldı. Aracın yanına gittim açtım kontrol ettim herhangi birşey yoktu. Tekrar kilitledim ve gittim. Sizce neden böyle birşey olmuş olabilir? Örümcekler gezmiş olabilir mi 🤭 Sensörler belki onları algıladı 🤭

Aracımda alarm varmı yokmu bilmiyorum olduğunu nasıl anlayabilirim?
Oturduğunuz koltuğun sol direğin altında bir tuş olması lazım eğer yoksa alarm yok demektir.

Görsel olarak alttaki tuş gibi bir tuş olması lazım. Bende alttaki tuş yok, sadece üstteki var resim google den

6126d2a052108c407f8b7eb944898bb7.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Sizdeki bu tuş fabrikasyon mu acaba?Üstteki devre dışı alttaki çekici için olan sanırım?
Bendeki tuş fabrikasyon hocam, bende sadece bir tuş var, üstteki resmi örnek olsun diye google den buldum. Kendi aracımı ait değil. 

Upvote 0
Bendeki tuş fabrikasyon hocam, bende sadece bir tuş var, üstteki resmi örnek olsun diye google den buldum. Kendi aracımı ait değil. 
Golf 7.5 larda tuş yok mediadan açıp kapanıyor diye sanıyordum.Demek ki 7 ler gibi onlarda da fiziksel tuş mevcut.Belki de yurt dışına özel bi durumdur.Bende sonradan fabrikasyon alarma geçtim buzzerdan sonra.Tuşu bende eklettim.

88573340-E074-4264-A82C-DD575F9C1542.jpeg

Upvote 0
Golf 7.5 larda tuş yok mediadan açıp kapanıyor diye sanıyordum.Demek ki 7 ler gibi onlarda da fiziksel tuş mevcut.Belki de yurt dışına özel bi durumdur.Bende sonradan fabrikasyon alarma geçtim buzzerdan sonra.Tuşu bende eklettim.

Ekli dosyayı görüntüle 33673
yok hocam benm araçta 7.5 aldığımda vardı bu tuş.  Mediadan açılıp kapatılana denk gelmedim hiç. Yurtdışına özel bir durum olduğunu sanmıyorum bu olayın. 

Fabrikasyon dediğiniz zaten buzzer olmuyor mu?  Fabrikasyon olmayanların alarmı korna olarak çalmıyor mu?  Ben mi yanlış biliyorum. 

Upvote 0
Bu tuş bende de fabrikasyon olarak alarm ile beraber var. Geçenlerde denemek icin alt tusa bastim sanirim ters de olabilir birinde acik kalirsa kapilari bir sure sonra otomatik kilitliyor. Digerinde kilitlemiyor.

SM-G988B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
yok hocam benm araçta 7.5 aldığımda vardı bu tuş.  Mediadan açılıp kapatılana denk gelmedim hiç. Yurtdışına özel bir durum olduğunu sanmıyorum bu olayın. 

Fabrikasyon dediğiniz zaten buzzer olmuyor mu?  Fabrikasyon olmayanların alarmı korna olarak çalmıyor mu?  Ben mi yanlış biliyorum. 
Dediğiniz gibi gizli özelliklerden korna çalsın olarak kodlayabiliyorsunuz alarm yoksa.Yada benim ve birçok arkadaşın yaptığı gibi korna yerine buzzer taktığınızda sadece kornanın yaptığı işi buzzer öterek yapıyor.Ben daha sonra iç denetim sensörü ve tuşunu da alarak eksik kalan parçaları tamamlayıp fabrikasyon alarm montajı yapmış olduk @İlker34 Abiyle.

Upvote 0
Bugün petrole arabayı yıkamak isterken yine alarm çaldı 🤭 Arabaya su tutarken ötmeye başladı ☺️

Upvote 0
Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim. 2013 Ekim üretimi aracım var. Aracımda Keyless ve Fabrikasyon alarm mevcut. Akşam kendi kendine alarm çaldı. Aracın yanına gittim açtım kontrol ettim herhangi birşey yoktu. Tekrar kilitledim ve gittim. Sizce neden böyle birşey olmuş olabilir? Örümcekler gezmiş olabilir mi 🤭 Sensörler belki onları algıladı 🤭
Hocam sineklerden olabiliyor. Geçen benim de başıma geldi.

Upvote 0
Yav dünde benim aracın alarmı öttü, anlam veremedim, kapıları açtım çocuğu koltuğuna oturttuyordum ki alarmı çaldı, ne alaka dedim kendi kendime. Acaba anahtar cebimdeyken tekrar kapattım mı ben farkında değilim. Ama kapatmış olsam DWA sesini duyardım. Öyle değil mi? 

Upvote 0
@Recep Gül dwa sesinin çalması için tüm kapıların kapalı olması gerekiyor diye biliyorum, örneğin bagajınız açıkken kapıları kitleyin, kapalı durumdaki kapılar kilitlenecektir ama dwa sesi duymazsınız, bu durumda bagajı da örterseniz hem bagaj kitlenecek hemde dwa sesini duyarsınız.

Yani araç tüm kapıların kitlendiğinden emin olunca dwa öttürüyor.

Upvote 0

@Recep Gül dwa sesinin çalması için tüm kapıların kapalı olması gerekiyor diye biliyorum, örneğin bagajınız açıkken kapıları kitleyin, kapalı durumdaki kapılar kilitlenecektir ama dwa sesi duymazsınız, bu durumda bagajı da örterseniz hem bagaj kitlenecek hemde dwa sesini duyarsınız.

Yani araç tüm kapıların kitlendiğinden emin olunca dwa öttürüyor.
Hocam şaşırdığım konu o oldu zaten, normal arabayı kumanda dan açtım, çocuğu koltuğuna koydum o anda alarm çaldı. Sağ arka kapı açıkken çaldı yani. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt