Farlarim gece gostermiyor

Ahmet2855

Yeni Üye
İsim
Ahmet TURAN
Herkese iyi günler. 2013 model TDI golf highline aracim var. Farları gece hiç iyi göstermiyor. Hatta ayarı da kötüydü çok yakını gösteriyordu kısa farlar.  Serviste hallettik çok şükür ayarladilar ama farlarim ha la zayıf. Servis farı sokup bakmamiz lazım diyor. Başka aklına fikir gelen var mı acaba. Ampül falan değiştirsem işe yarar mi

Herkese iyi günler. 2013 model TDI golf highline aracim var. Farları gece hiç iyi göstermiyor. Hatta ayarı da kötüydü çok yakını gösteriyordu kısa farlar.  Serviste hallettik çok şükür ayarladilar ama farlarim ha la zayıf. Servis farı sokup bakmamiz lazım diyor. Başka aklına fikir gelen var mı acaba. Ampül falan değiştirsem işe yarar mi
Bu konuda tüm teferruatlarıyla bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Upvote 0
araba 7 yaşında olduğunu düşünürsek muhtemelen ampul kaynaklıdır kaliteli bir ampul setiyle çok güzel sonuçlar alırsınız. ampul konuları falan forumda var detaylı ulaşabilirsiniz ordan

Upvote 0
Sanırım araç Xenon farlı., 7 sene bir ampül için normal artık ömrünü tamamlamış., Xenon ampülleri ömrünü tamamlamaya yakın aydınlatması kötüleşir., Yeni takım ampül sorunu çözecektir., Fakat alırken aldığınız yere dikkat edin xenon ampülünün çok fazla sahtesi olur..!! Alırken nelere dikkat etmelisiniz orjinal olduğu nasıl anlaşılır vs.. forumda biraz aratın çok detaylı şekilde bilgiler forumumuzda mevcuttur.. not: ampül değişimi sonrası tekrardan far ayarı ve kalibrasyon yapılması gerekir.!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
[mention=520]forzaGilles[/mention] merhabalar acaba hangi model (bixenon-basic) ampul almalıyım öneriniz servis harici nedir ?
Osram d3s 4600k orijinal tavsiye ederim. N11 de otomisirli var ben oradan temin ettim. Aldıktan sonra osramın sitesinden kontrol edebilirsiniz.
Philips de alabilirsiniz ancak çok sahtesi var. Dikkatli olmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Upvote 0
@thelakayit selam  ben de aynı durumdam muzderibim.Aracım 2014 midlineplus 1.2 benzinli.Gece yolu zor görüyorum.Ben de sizin araştırmaya başladım piyasada mevcut çok ürün var ama insan güvenemiyor.Benim en çokta aradığım şeyi farların yolu iyi aydınlatması ve buna istinaden de lef ampul takmaya karar verdim.HEnüz lefler elime ulaşmadı.Forumdan bir arkadaş kaliteli csp led olanlarındna çinden uygun fiyata getiriyor.Aynı ampul takmaktansa günümüz teknoljisi olan bi ürün takmak daha mantıklı geliyor bana..ben geri vites torpido bagaj ve makyaj ayna ampullerini ledlerle değiştirdim çok şık ve aydınlaması da çok güzel ..tavsiiye ederim..

Upvote 0
@Ahmet2855 Farlarınız Xenon'sa asla Led takmayın hocam. Baya araştırdım ama çok pahalı ürünler dışında Xenon'a yaklaşamazsınız aydınlatma olarak. Ben Led kullandım ama far replika ve Xenon ampul ısıdan dolayı mercek sarartır ayna karartır ve balast vs baya masraf çıkartır diye Led taktım. Hali hazırda Balast vs herşeyiniz orjinal, Xenon ampul alıp takın, en iyi aydınlatma zaten onda.

Upvote 0
Vw de h15 te kullaniliyor. ama piyasada bilinen cogu markada halojen h15 yok. (ge, philips,bosch) link atabileceknolan var mi?

Upvote 0
Vw de h15 te kullaniliyor. ama piyasada bilinen cogu markada halojen h15 yok. (ge, philips,bosch) link atabileceknolan var mi?
Baklavani yerim hocam

https://urun.n11.com/ampul/osram-h15-12v-55w-made-in-germany-64176-2-adet-P226345131

Upvote 0

Geri
Üst Alt