Direksiyonun Altındaki Gözden Sarkan Soket

berke05

Üye
İsim
Berke
Merhabalar, herkese iyi forumlar Golf Tutkusu Ailesi.

Golf 7 Araçlarımızda direksiyonun sol altında bir göz var biliyorsunuz. Far anahtarının hemen altındaki yani. Orayı bugün açtım da bir şey dikkatimi çekti. Oradan böyle kablolar bağlı olan soket tarzı bir şey çıkmış. Açıkçası orayla kimsenin işi olmaz aracı 3 kişi kullanıyoruz. Bir şey de koymuyoruz oraya. Eskiden sanki orası daha çok açılıyordu, yani daha büyüktü ve şimdi o soket açılmasına engel oluyormuş gibi geldi. Bu kablolar nedir bilen var mı acaba? Orası ışıklı değildi diye hatırlıyorum, ışık soketi diye düşündüm de. Elimle biraz denedim oturtamadım da, yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şöyle bir şey hocam. Bu nasıl çıkmış anlayamadım, üzerinde de ışıklar var. Geri oturtamadım, aklıma takıldı.

486066C4-347B-4904-B9A1-AC8EFB2A9DCE.jpeg

Upvote 0
Upvote 0
@ogzogz allah allah şimdi iyice kafam karıştı. Üzerinde gps falan yazıyor ışıkları yanıp sönüyordu hocam. Arabanın radyo bağlantısıyla alakası olabilir mi? nedir bu ya?

Upvote 0
@ogzogz allah allah şimdi iyice kafam karıştı. Üzerinde gps falan yazıyor ışıkları yanıp sönüyordu hocam. Arabanın radyo bağlantısıyla alakası olabilir mi? nedir bu ya?
Kiralık araçlarda çalınmaya karşı kuruluyor diye biliyorum. Bir nevi güvenlik diyelim. içeriye koymak isterseniz oranın nasıl açılacağını youtube üzerinden "golf 7 sigorta kutusuna erişim" şeklinde aramalarla ulaşabilirsiniz.

Upvote 0
Biz aracı alalı 5 aydan fazla oldu. O cebi çok kullanmıyoruz ve böyle bir şey yoktu. Ama üstündeki kapağa montelenmiş gibi duruyor, kasılınca düşmüş aşağı. Bu eski sahibinin şirketinin falan takip cihazı olabilir mi? nasıl sökerim bilen var mı? Cidden kafama takıldı.

Upvote 0
Biz aracı alalı 5 aydan fazla oldu. O cebi çok kullanmıyoruz ve böyle bir şey yoktu. Ama üstündeki kapağa montelenmiş gibi duruyor, kasılınca düşmüş aşağı. Bu eski sahibinin şirketinin falan takip cihazı olabilir mi? nasıl sökerim bilen var mı? Cidden kafama takıldı.
Muhtemelen takip cihazı hocam. Bir elekteikçiye danışmakta fayda var. 

Upvote 0
Muhtemelen takip cihazı hocam. Bir elekteikçiye danışmakta fayda var. 
Takip cihazı kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Ya da navigasyon ile alakalı bir durum olabilir mi?

Upvote 0
@ogzogz bir elektrikçiye söktüreceğim muhtemelen hocam. Araçta navigasyon yok, o yüzden o ihtimal eleniyor. İlginiz için teşekkür ederim.

Upvote 0

@yusuf Yusuf Hocam, araç cihazda takılı. Sigorta kutusundan kablo çekmişler, kendim kurcalamıyım dedim, elektrikçiye söktüreyim. Ya da ben mi söksem? Bunların içinde hat falan oluyormuş sanırım, oradan cihazin kime ait olduğunu bulabilir miyim sizce? Belki de şuan hat bile yok, unutulmuş pasif bir cihaz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt