Spor suspansiyon ve durban yakit tuketimi

DesM7

Yeni Üye
İsim
Mervan
Merhabalar 2.el 1.4tsi golf almayi dusunuyorum.Ama spor suspansiyon ve durban jant ile yakit tuketiminin cok fark edip etmedigini bilmiyorum.Kullanan varsa yardimci olabilir mi rica etsem :)

Forumda bolca konusu olması lazım sorunuzun karşılığı biraz araştırmanızla bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Normal yakıt tüketimine oranla artış olanağı kesin ama net bir rakam söz konusu olamaz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18 Jant kullanıyorum yay yok ancak jant bile 1 lt fark ettiriyor şehir içi 

Forumda bolca konusu olması lazım sorunuzun karşılığı biraz araştırmanızla bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Normal yakıt tüketimine oranla artış olanağı kesin ama net bir rakam söz konusu olamaz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakit tuketimiyle ilgili konularin pek coguna baktim ama spor yay veya jant degisimiyle ilgili ortalama artis hicbir yerde yazmiyordu o yuzden yeni konu acma ihtiyaci duydum

@koserim sehir ici ortalamanizi ogrenebilir miyim ? Bir de degiyor mu 1lt fark ettirmesine

şehir içi ortalamam günlük 10 km yol yapıyorum 7ile 7,5 lt arasında değişiyor   depoyu full 650- 680 km de ışık yanıyor

Spor suspansiyon yakiti dusurur. Bknz bluemotion pakette yakit tuketimi icin var.

Buyuk jant artirir yakit tuketimini. 2.5 atmosferik bir golf6 da farki mpg olarak gorebilirsiniz.

C38D54D3-941B-400B-A348-D5C3340606A2.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
usta ben 1,6tdi kullanıyorum yeni gördüm kusura bakma yanlış bigi vermiyeyim @DesM7 :)

@DesM7 valla benim tüketim böyle millet nasıl az tüketiyor şaşıyorum 

Geri
Üst Alt