Araç teslim süreci hakkında bilgi lütfen

@tiesay Eyvallah hocam hep beraber inşallah.Guzel dilekleriniz için teşekkür ederim 😊👍

@smhk Hocam nasıl araç,memnun musunuz.Ozellikle DSG 🤔

@Negatiwe Hocam benim de aklıma geldi.St.konustuk fakat riskli olduğunu söyledi.Aracin kontrolleri yapılmadan satın almış oluyoruz.Kanaatimce büyük risk olur.
Öncelikle yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun. 

Ben altı kez sıfır vw araç satın aldım hepsinde çok iyi st denk geldi. 

Kapora gönderdiğim zaman fiyat konusunda kararlı ve garantici yaklaşıyorum. Araç ne zaman gelir ne zaman teslim alırım çok heyecanlıyım modunda olursak karşı taraf taktik geliştirebilir. 

Araçta kontrollerde birşey çıkarsa nefaset indirimi söz konusu. Ben passat aldığımda tampondaki yarım pirinç tanesi büyüklüğündeki boya kusuru yüzünden süper indirim almıştım.

Kurlar bu ara çok oynak değil bence rahat olun. 

@Optimus Babam BMW'den geçtiği için sürüş garip geldi tabi BMW kadar sportif değil. 1.5 motordan kaynaklanan da pedalda boşluk var özellikle kalkışlarda daha çok hissediyor. Onun dışında aracın içerisindeki multimedya sistemi ve kadran, yeni IQ Light ile gelen matrix farlar ve tabiki konforuyla birlikte size güzel bir sürüş sunuyor. Çok performans beklentiniz yok ise, sakin ve konforlu kullanım için alıyorsanız gayet güzel araç. DSG VAG grubu benzinli motorlarla çok iyi çalışıyor. Bende 1.5 TSI Golf 7.5 kullanıcısıyım. Dizel tercih etmemekle iyi yapmışsınız hocam hayırlı olsun kazasız belasız binmeniz dileğiyle...

araç bayiye gelmeden fatura kesemezler.

araç Türkiye limanındaki gümrük kontrllerinden sonra bayiye faturalandırılır,daha sonra bayide size faturalandırır.

e-arsivden faturanız mail olarak gelir,veya ivd.gib.gov.tr de faturanız gözükür.

Faturlandırma sonrası trafik sigortası ve geçici ruhsat işlemi yapılır,ama bence trafik sigorta ve ruhsat işlemlerini araç bayiye gelince yapılmasını iste.

Araçta sıkıntı çıktımı ,Fatura neysede iptal edilip iade alınabilir ama ruhsat çıktı mı o iş yatar.

Bende geçen ay sıfır araç aldım,1 ay bekledim,euro 6.6 iken araç geldiğinde 7,50 ye çıktı yinede zam yansıtmadılar,ama gemiye yüklenmeden euro artsaydı zammı yapıştırırlardı,Allahtan Türkiyeye geldiğinde euro artmıştı.

@Negatiwe Hocam teşekkür ederim.Bayiye karşı çok heyecanlı yaklaşımım yok. Onlarda zaten araç sayısında ki az gelme durumundan dolayı ister al ister alma modunda lar biraz sırada bekleyen çok misali.Nefaset indirimini bilmiyordum pazartesi arayıp bu konuda bir konuşayım bayiyle. Tekrar teşekkürler..

@smhk Hocam aydınlatıcı bilgi için ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Kısmet olursa alırsam isteyenler için deneyimleri bende forumdan paylaşırım. İyi hafta sonları herkese. :)

@Negatiwe Hocam teşekkür ederim.Bayiye karşı çok heyecanlı yaklaşımım yok. Onlarda zaten araç sayısında ki az gelme durumundan dolayı ister al ister alma modunda lar biraz sırada bekleyen çok misali.Nefaset indirimini bilmiyordum pazartesi arayıp bu konuda bir konuşayım bayiyle. Tekrar teşekkürler..
Ne sırası hocam onlar da yeni iş başı yaptı, nefaset dediğim gibi araçta kusur çıkarsa. 

@OptimusAracı teslim aldınız mı? Var mı bir sürpriz? 

@tiesay Henüz teslim almadım. Gümrük işlemleri bugün/yarın biter dediler. Fiyat da an itibariyle artış yok çok şükür . Bu hafta fatura kesilirse teslimat haftaya kalacak gibi hayırlısıyla. 

Geri
Üst Alt