Golf 7 aracımla kaza yaptım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Golf 7 aracımla kaza yaptım

Moderatör tarafında düzenlendi:
@thelakayit Hocam geçmiş olsun. elimde çıkma orjinal tampon mevcut. Renk olarak beyaz ve boyasız bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygun fiyata bırakabilirim. Maksat işiniz görülsün.

Bir ekleme yapmak istiyorum. 7.5 çıkma tampon ve difüzör güzel oluyor sattıpım aracıma koymuştum. Fotoğrafını ekliyorum. Çıkma olarak 1000 tl ye bulup boya vs kargo derken bana maliyeti 1500’ü bulmuştu. 

89678351-6EC7-4596-BCE9-8D23EE3D8DB7.jpeg

680D1906-C876-4147-B57F-8E52E3BAA5C3.jpeg

Upvote 0

Hocam gecmis olsun, resme bakip soylemek zor ama iyi bir usta guzel bir fransiz opucugu ile bagaji boyasiz duzeltebilir. 7 tamponu bi ara forumda 400 liraya kadar bulunabiliyordu. 7.5 dusunurseniz 2-2.500den agiz açıyorlar. 

Upvote 0
Hocam gecmis olsun, resme bakip soylemek zor ama iyi bir usta guzel bir fransiz opucugu ile bagaji boyasiz duzeltebilir. 7 tamponu bi ara forumda 400 liraya kadar bulunabiliyordu. 7.5 dusunurseniz 2-2.500den agiz açıyorlar. 
Hocam fransız öpücüğü ile göçük düzeltme tabirini ilk defa duydum, çok güldüm. Sanayi jargonu mu? .  :D :)

Fransız öpücüğünün olayı dil yordamıyla üst düzey şehvetli bir öpüşme çeşidi, bunu ustaya nasıl uyarlıyacağız? 

Upvote 0
Merhaba değerli forumdaşlarım.Bugün park halindeyken araba içerisinde oturuyordum arkamdan mitsubishi  bir pikap şöförü ileri takcam diye geri vitese takıp arada 3 m gibi bir mesafe olmasına rağmen hızla geldi duran aracma arkadan çarptı.Sağolsun emniyetteki arlkadaşlarım geldiler adam da sigorta yok muayene yok ters yönde park var ve kaçmaya çalıştı tabi sonunda emniyetteki arkadaşlarımız ve kamera olayı çözdü servisi aradım tampon vs foto attım arkadasımdı servistekler hemen fiyat verdiler kabataslak  fiyatı talep ettim yoksa adam ceza üstüne ceza yediği gibi kasko şişirmesiyle cezalar dahil 4 bine yakın ceza 6 bine yakın da servisle 10 bin ödeyecekti ben de elden 4 bin tl aldım ve anlaştık işte fotolar .Şimdi sizce tampon onarım ve boya artı bagaj kapağı göçük onarım eğer cok boya atmazsa düzeltirken rötuş düşünüyorum ama cok boya atarsa yarısına yakın boyanmasına ne dersinz bir de tampon değişim olsun mu sizce ?

Ekli dosyayı görüntüle 33251

Ekli dosyayı görüntüle 33252

Ekli dosyayı görüntüle 33253
Geçmiş olsun hocam, gerekli tavsiyeler verilmiş o konuda bir şey söylemeyeceğim lakin ben karşı tarafın sigortasız gezmesine takıldım.

Hayatının hatasını yaptığının farkında değil bence, durumu yoksa satsın daha ucuz yollu bir araba alsın ama sigortasız gezmesin.

Bir örnek var, tanıdığım bir abi tarafından yaşanmış; akrabasından emanet aldığı ve sigortası olmadığını bilmediği bir araç ile kaza yapıyor ve çarptığı araçtaki adam sakat kalıyor. Adam malulen emekli oluyor, sgk malulen emekliye ayrılan bu kazazede için yaptığı/yapacağı tüm harcamaları akrabasından emanet aldığı araba ile kaza yapan adamdan tahsil ediyor. Bugünün parası ile bir ev parası olduğunu ve bu olayın maddi anlamda onu 10 yıl geriye attığını söylemişti unutmuyorum.

Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın, hem maddi hem manevi çok büyük bir sınav.

Sigortasız kesinlikle ama kesinlikle yola çıkılmaz.

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam...

4.000 tl almisiniz...

muhtemel 2.000 tl ye araciniz daha güzel olur 7.5 tampon 1.500 tl 500 tl düzeltme iş bitti gibi görünüyor...

Adama da üzüldüm kim ister böyle talihsiz bir durum bellı ki durumu yok sigorta kasko bişey yok bide talihsizlik vites karıştırma 4.000 tl den olmuş

Aracinizin icinde olmasaydiniz sonuc cok daha citti ve cirkin bi  hal alabilirdi...

E tabi sizin aracınızinda değer kaybı söz konusu sucsuz yere...

fakat sistemde kayıt olmadığı için hasar kaydı çıkmaz servise de gidilmez se bu sorunda ortadan kalkar...

Düzeltme işi çok önemli yaptıracağız yere bi gidin yaptığı işlere telefonun flash a bakın en azından kılcal cizik dahi olmasın nedeni Daha sonra iyi işçilik olmazsa boya çatlıyor kalkıyor o zman masraf baya çoğalır...

Geçmiş olsun oldu mu oluyor Allah iyilerle karşılaştırsın nazar boncuğu demek lazım ne diyelim bundan sonraki süreçte lastiginize taş değmez umarim sağlıcakla binersin iz inş aracınıza 

Upvote 0
@tiesay fransız öpücüğü olayı riskli bi tabir :))) 

Bunu bilmeyen bi ustaya söylemek farklı sonuçlar doğurabilir :))) 

Bende hiç duymadim...:))) 

Upvote 0
@thelakayit Bizler iyi niyetliyiz elimizden geldiğince insanlara yardım etmeye çalışıyoruz peki ama karşıdaki insanlar acaba buna değer insanlar mı onu bilemiyoruz. 2009 yılında başımdan geçen bir olayda karşı tarafta 20 yaşındaki bir arkadaşın park yerinden hatalı çıkması ve suçun tamamının ona verilmesiyle aşağıdaki aracın içinden canlı çıktım. belimde bir süre rahatsızlıklar oldu karşı taraf gelip bir özür bile dilemedi hatta ukalalık bile yaptı. İyileşince savcı çağırdı ve şikayetçi misin dedi canına zarar gelmiş ilerde belinde kalıcı sorun çıkarsa dava açarsın dedi bende insandır hata yapar dedim bi özür bile dilememiş olsa da şikayetçi değilim dedim. Bir sonraki  kazada yine birisiyle çarpıştık adamda ne ehliyet ne ruhsat ne muayene hiç biri yoktu ve efelendi bende güzelce ona dedim ki arabamdaki hasarı öde yada polisi çağırayım onlarla dertleş :)  Paramı aldım tabi ama bir sorun vardı içimi kemirdi bu maganda benden sonra bir çocuğa çarpıp öldürse ne olacak halbuki bana çarptığında polisi çağırsaydım cezasını çekecekti. Onun için bence benim fikrimdir evrağı olmayan adam trafiğe çıkmasın yavrularımız yada yakınlarımız zarar görmesin. Photo-0055.jpgPhoto-0057.jpg

Upvote 0
@thelakayitBir hafta önce başıma geldi kırmızı ışıkta dururken arkadan vurdu aracımda sadece tamponda çizik vardı pasta cila yaparak o işi hallettim ama yinede tutanak tuttum arabamda bir şey olmamasına rağmen bana para teklif edildi kabul etmedim .bu durumlarda tampon demiri hasar görebiliyor artı olarak bagajın açılmaması gibi durumlar 4000liradan fazla masrafa mal olabiliyor nacizane fikrim karşı tarafın plakası gözüküyorsa fotoğraflarda olaya tekrar bi el atmanız olacaktır aldığımız para güvenceniz olsun öncelikle tutanak tutmak isteyin kabul etmezse ilgili yerlere başvurun para aldığınızıda söyleyin başvuru yaparken benim gözümde 4000den fazla masrafı var en iyi telrar düşünün derimB81D7B77-7908-4FE2-8F06-F49019EB0B3D.jpegA6539018-2FE2-4428-9D38-9D981C7026FA.jpeg

Upvote 0
@thelakayit Bizler iyi niyetliyiz elimizden geldiğince insanlara yardım etmeye çalışıyoruz peki ama karşıdaki insanlar acaba buna değer insanlar mı onu bilemiyoruz. 2009 yılında başımdan geçen bir olayda karşı tarafta 20 yaşındaki bir arkadaşın park yerinden hatalı çıkması ve suçun tamamının ona verilmesiyle aşağıdaki aracın içinden canlı çıktım. belimde bir süre rahatsızlıklar oldu karşı taraf gelip bir özür bile dilemedi hatta ukalalık bile yaptı. İyileşince savcı çağırdı ve şikayetçi misin dedi canına zarar gelmiş ilerde belinde kalıcı sorun çıkarsa dava açarsın dedi bende insandır hata yapar dedim bi özür bile dilememiş olsa da şikayetçi değilim dedim. Bir sonraki  kazada yine birisiyle çarpıştık adamda ne ehliyet ne ruhsat ne muayene hiç biri yoktu ve efelendi bende güzelce ona dedim ki arabamdaki hasarı öde yada polisi çağırayım onlarla dertleş :)  Paramı aldım tabi ama bir sorun vardı içimi kemirdi bu maganda benden sonra bir çocuğa çarpıp öldürse ne olacak halbuki bana çarptığında polisi çağırsaydım cezasını çekecekti. Onun için bence benim fikrimdir evrağı olmayan adam trafiğe çıkmasın yavrularımız yada yakınlarımız zarar görmesin. Ekli dosyayı görüntüle 33295Ekli dosyayı görüntüle 33296
İnsanoğlu öyle çiğ süt emmiş ki, tarifi yok. 

Allah böyle insanları da kendisi gibi insanlarla karşılaştırmıyor, hep 4 ayak üstüne düşüyorlar ona yanarım. 

Bunun belki insan psikolojisi nedeniyle (alttan alırsan üste çıkarlar) belki de kaderle bir tarifi vardır, bilemiyorum. 

Arkadaşımın akrabasının başından geçen bir olayı anlayayım, ibretlik.. 

İki gidiş, iki geliş arada 2mt refüj olan duble yolda, normal hızda seyir halindenken, karşı istikametten bir motorsiklet duble yol arasındaki refüje düşüp sonrasında havada uçarak aracının altına giriyor. Motor sürücüsü vefat ediyor. 

-Motor sürücüsü bir bacağı kırık halde, üstünde ve başında hiçbir koruyucu ekipman olmadan, ehliyeti olmadan ve hız sınırına da uymadan motor kullanıyormuş. Üstelik Duble yoldaki refüje düşüp karşı şeride fırlıyor ve hiç suçu, günahı olmayan bir adamın aracının altında kalıyor...

Fazla uzatmayım, bu vatandaş tüm bunlara rağmen insayet namına ailesine bağ sağlığı diliyor, kan parası ödüyor ve sanırım halen davası devam ediyor. 

Allah beterinden saklasın... 

Upvote 0
@tiesay Kaderden kaçamayız ama önlem alabiliriz diye ön arka viofo taktım en azından suçsuz isem kanıtlayayım diye. yoksa karşı tarafla uğraş dur ne insanlar var.
Ben de 2 gündür jado330 mu yoksa viafo mu alayım diye bakınıyorum. 1ay önce 300tl olan fiyatlar şimdi olmuş 550-600 :(

Viofo park anında kayıt alıyor mu? 

Park anında Akü bitmesin diye koruması var mı? 

Power bank takılarak park esnasında kayıt yapabiliyor mu?

Upvote 0
Öncelikle  geçmiş olsun Hocam. @thelakayit

Tampon kısmını halletmek daha kolay 3 seçenek var ;

1. Çıkma Tampon alıp takmak ki aynı renk bulursanız daha az masraflı olacaktır

2 Tamponun tamiri ki pek önermem bunu ama seçenek

3- Servisten orijinal tampon temini

Bagaj kapağı için ise Mutlaka İyi işçiliği olan Boyasız Göçük Düzeltme yaptırmanızı tavsiye ederim Gerçi Çorumda var mı varsa ne kadar iyi bilmiyorum ama İyi bir Usta Bulana kadar bekleyebilirsiniz. Hiç bir şekilde Bagaj kapağınız için boyanma değişme vb düşünmeyin derim. 

Tekrar geçmiş olsun Keyifli forumlar diliyorum

Upvote 0

Geçmiş olsun hocam. Arkadaşların da bahsettiği gibi çok dert edilecek bir durum oluşmamış neyse ki. Çıkma, orjinal bir tampon ve iyi bir göçük onarım ustasıyla eskisi gibi olur.

Upvote 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt